„Jak ten chleb, co złączył złote ziarna, tak niech przyszłość złączy nas ofiarna”, czyli Eugeniusz Maciejewski kandydatem na Prezydenta RP

2025-02-26

W środę, 26 lutego odbyła się konferencja prasowa kandydata na prezydenta Eugeniusza Maciejewskiego. Podczas spotkania przedstawił on swoje hasła wyborcze oraz mówił o priorytetach oraz najważniejszych założeniach, które powinny stanowić podstawę narodu.

Eugeniusz Maciejewski to człowiek o bogatej biografii. Urodzony w rolniczej rodzinie, życie zawodowe zaczynał od pracy na 8-hektarowym gospodarstwie, po czym zdobył wykształcenie w zakresie technologii żywności. Następnie był inspektorem nadzorującym zakłady spożywcze, kierownikiem piekarni i rozlewni piwa, a następnie przez 40 lat służył w policji, dochodząc do stopnia podinspektora. Po przejściu na emeryturę zaangażował się w działalność społeczną i zawiązał w 2015 roku ugrupowanie PIAST – JMENiŚ, które ma na celu jednoczenie Polaków i przywrócenie suwerenności gospodarczej kraju.

-Boli serce i łzawią oczy, jak traktuje się Polaków i Polskę, a najbardziej jak słyszymy, a zwłaszcza za granicą, że Polacy nie potrafią się rządzić. To nie prawda! Bo Polacy- Piastowie potrafią tylko muszą być u steru władzy!- mówił Maciejewski podczas konferencji prasowej.

Ja poinformował, jako Prezydent Polski będzie podejmował decyzje suwerenne, a doradcami będą inżynierowie, doktorzy, profesorowie, Polscy specjaliści i eksperci.

-Moim drogowskazem życiowym i narodowym jest duchowość Królowej Polski i jej Syna Króla Polski i Świata. We wartości zawiera organizacja, która mnie desygnowała na Prezydenta RP, a co najważniejsze- do organizacji tej prowadzi dar iskry z Polski i mam dziejową misję przekazania tych faktów wspólnocie kościoła katolickiego i wszystkim Polakom dla ratowania cywilizacji- wolności- suwerenności i pokoju Polski, dając przykład Europie i światu- mówił kandydat na prezydenta.

Do wyborów Eugeniusz Maciejewski idzie z dwoma hasłami- „Abyśmy stanowili jedno” oraz „Ocalić cywilizację- wolność- suwerenność- pokój”.

-Dziś naród Polski jest bardzo niebezpiecznie skłócony i podzielony na pół, jak drzewo od pioruna, a takie drzewo usycha. Kłótnie centralne przeniosły się nawet do samorządów, a co gorsze do rodzin. Więc moim zdaniem jako Prezydent Polski będzie zjednoczyć Polaków, jak mówi hasło Abyśmy stanowili jedno i w jedności ratowali Ojczyznę. Wyborcy! Czas zrobić porządek! Dla zjednoczenia, konieczny jest Prezydent Polski spoza obecnego układu politycznego– mówił kandydat.

Poinformował, by zrealizować drugie hasło muszą być radykalne, błyskawiczne decyzje niczym „iskra Polski” i konieczna jest jedność narodowa. Do najważniejszych decyzji należeć powinno wypowiedzenie przepisów demoralizujących młode pokolenia Polaków, wypowiedzenie WHO, nie realizowanie paktów imigracyjnych, wypowiedzenie wszystkich dyrektyw UE niszczących gospodarkę Polski, zachowanie bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego, rozwój gospodarczy na podstawie polskich surowców mineralnych, zachowanie rodzinnego gospodarstwa rolnego.

-Polacy! Wybór przedstawiciela Piastów Eugeniusza Maciejewskiego na Prezydenta Polski będzie przypomnieniem, że jesteśmy dumnym narodem z ponad 1000 letnią tradycją, że jesteśmy spadkobiercami Piastów, za przyczyną których mamy obecną cywilizację, że jesteśmy królewskim szczepem piastowym. To jest bardzo ważne dla młodego pokolenia Polek i Polaków- mówił Maciejewski.

Reprezentant Piast JEMENiŚ zaapelował o wsparcie, w szczególności środowisko wiejskie, formacje mundurowe, ludzi pracy, wspólnoty kościoła i emerytów o głosy. Koniecznej jest bowiem zebranie 100000 podpisów poparcia.

-Jak ten chleb, co złączył złote ziarna, tak niech przyszłość złączy nas ofiarna. Wybór 18 maja 2025 roku Eugeniusza Maciejewskiego na Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej to gwarancja pokoju wewnętrznego i zewnętrznego Polski- podsumował kandydat.

Zostaw komentarz

Szukaj

Najnowsze wiadomości

Redakcja

Adres:
Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173

 

e-Mail:
kblaszczyk@iturek.net
redakcja@iturek.net
reklama@iturek.net

Archiwum

Poprzednia wersja serwisu
dostępna jest pod adresem:

old.iturek.net