Lena Frącala, reprezentantka Power Cross Fight Gym z Kowali Pańskich, osiągnęła jeden z największych sukcesów w swojej dotychczasowej karierze. Na Mistrzostwach Europy Muaythai IFMA 2025, które odbyły się w dniach 17–25 listopada w Atenach, zdobyła wicemistrzostwo w kategorii juniorów do 48 kg.
W półfinale Frącala stoczyła pojedynek z reprezentantką gospodarzy. Już od pierwszych sekund narzuciła agresywne tempo, wykazując się doskonałym klinczem, zasięgiem uderzeń oraz świetną kondycją. Pomimo tego, że była to jej zaledwie druga walka międzynarodowa, zdominowała przeciwniczkę i wygrała wszystkie rundy.
W finale jej rywalką była aktualna wicemistrzyni świata z Rosji. Starcie było bardzo wyrównane. Pierwsza runda zakończyła się niejednogłośną decyzją sędziów, a kolejne również miały charakter „cios za cios”. Frącala nie ustępowała, ale do złota zabrakło kilku trafień. Mimo to zaprezentowała wysoki poziom i udowodniła, że zasługuje na miejsce w europejskiej czołówce.
Srebrny medal Leny to najlepszy wynik Polski w kategorii juniorów podczas tych mistrzostw. Cała polska kadra zakończyła zawody na piątym miejscu, zdobywając w sumie 30 medali, w tym sześć srebrnych.
Sukces Frącaly to efekt systematycznej pracy pod okiem trenera Marcina Kolańskiego. Zawodniczka intensywnie trenowała — robiła sparingi, ćwiczyła na siłowni i walczyła pomimo kontuzji. Już teraz zapowiada, że jej celem na 2026 rok jest zdobycie tytułu mistrzyni świata.









