Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Dobra: „Makulaturę zbieramy o środowisko dbamy”

Urząd Miejski w Dobrej, Zespół Szkolno - Przedszkolny w Dobrej, Zespół Szkolno - Przedszkolny w Piekarach, Biblioteka Publiczna w Dobrej oraz, Stowarzyszenie Aktywny Orlik zachęcają wszystkie dzieci, rodziców a także mieszkańców Gminy do zbiórki makulatury.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Andrzej Jarek: Dlaczego poseł Bartosik zaapelował do wyborców PiS

W trakcie środowej (17 kwietni) konferencji prasowej, poseł Ryszard Bartosik aż po trzykroć zaapelował do wyborców PiSu, żeby w drugiej turze wyborów na burmistrza Turku nie zagłosowali na kandydata PO Piotra Rybarskiego. - Nasuwa się pytanie, czy na lokalnej scenie politycznej doszło do trzęsienia ziemi i odwrócenia sojuszy, czy też po prostu w lokalnej polityce obowiązują zasady zwykłej logiki.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Marek Pańczyk: Turek w Cieniu Cichej Koalicji. Polityczna gra Bartosika i Antosika

Po latach publicznych sporów, wzajemnych oskarżeń i ataków jesteśmy świadkami niespodziewanego zwrotu akcji. Powstaje cicha koalicja pomiędzy dwoma dotychczas skonfliktowanymi postaciami - Burmistrzem Antosikiem i posłem Bartosikiem. Ta nieoczekiwana zmiana narracji rzuca nowe światło na lokalną politykę, jednocześnie budząc spekulacje wśród mieszkańców i lokalnych działaczy. 
 
  2 komentarze
2 komentarze

Wkrótce rusza wiercenie otworu geotermalnego

Dzisiaj, tj. 18 kwietnia 2024 r. podpisana została umowa na wykonanie odwiertu geotermalnego. To oznacza, że wszystkie prace przy budowie Geotermii Turek ruszają pełną parą, a w grudniu 2025 roku mają się zakończyć. Odwiert i budowa ciepłowni geotermalnej mają kosztować ponad 90 milionów zł.

  1 komentarz
1 komentarz

Nauczanie przez doświadczanie. Pełne wiedzy i inspiracji Drzwi Otwarte w Kaczkach Średnich

Teoria poparta praktyką, wiele przyjemności i optymistyczne nastroje. Właśnie tak wyglądały Drzwi Otwarte w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich, które odbyły się w środę, 17 kwietnia. Wydarzenie pozwala zapoznać się z ofertą oraz zadecydować o dalszej edukacji. Uczniowie ze szkół z terenu całego powiatu tureckiego mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich na rok szkolny 2024/2025.
 
  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: Trwają prace nad projektem sali gimnastycznej w Miłaczewie

W październiku ubiegłego roku Wójt Gminy Malanów, podpisał umowę na sporządzenie projektu budowy sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Miłaczewie. Projektant na wykonanie projektu ma czas do 28 czerwca br., ale mamy już wstępną wersję części rysunków.

  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: Modernizacja dróg w toku

Droga w miejscowości Targówka, a właściwie na tzw. Paździerowicach zyskała nową nawierzchnię. Asfalt wylano na odcinku 650 m. Jest to pierwsza z 8 dróg, które w najbliższym czasie czeka modernizacja. W sumie asfaltową nawierzchnię zyska wkrótce ponad 6,5 km dróg. Jak już informowaliśmy, Wójt Gminy Malanów na początku roku podpisał umowę z firmą Trans-Spili Sp. z o.o. z Lichenia Starego na zadanie pn: „Modernizacja dróg w Gminie Malanów”. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych oraz Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Wartość prac budowlanych wszystkich 8 dróg to 7.247.972,74 zł.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Miasto przejmuje drogi na ul. Młodych

Burmistrz Romuald Antosik zawarł umowę ze Spółdzielnią Mieszkaniową „Rozwój” w sprawie przejęcia nieruchomości położonych na osiedlu Młodych, które będą przeznaczone na drogi publiczne. To pierwszy krok do poprawy stanu dróg na tym osiedlu.

  0 komentarze
0 komentarze

.

Materiał finansowany przez KKW Koalicja Obywatelska

  0 komentarze
0 komentarze

Wideo: Czas na dialog i współpracę. Premiera spotu wyborczego Piotra Rybarskiego

Gdy kilka minut po szóstej rano ruszam w moją stałą trasę biegową, patrzę na miasto oczami człowieka, który związany jest z Turkiem od ponad sześciu dekad. Bo w moim sercu Turek ma zawsze szczególne miejsce. To tutaj się urodziłem, tutaj dorastałem. Spacerując po turkowskich ulicach, uczęszczałem najpierw do „Jedynki”, później do „Ogólniaka”. To z Turku wyjeżdżałem na studia do Poznania i to tutaj zawsze wracałem… najpierw do rodzinnego domu na Spółdzielców, potem do mojego, na Zdrojkach.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.