Na czym polega nauka programowania metodą Bootcamp?

Rynek IT w Polsce niesamowicie szybko się rozwija. Zapotrzebowanie na programistów nie maleje, a firmy nierzadko mają problem ze znalezieniem wystarczającej ilości pracowników. W związku z tym w ostatnich latach pojawiło się wiele możliwości szkolenia i przebranżawiania osób na programistów.

  0 komentarze
0 komentarze

Grzybiarze na start! Najpiękniejsze okazy zostaną nagrodzone

Prawdziwki, podgrzybki, maślaki - lasy powiatu tureckiego pełne są aromatycznych grzybów. Mieszkańcy chętnie wybierają się na grzybobranie, odnajdując coraz piękniejsze okazy! Turkowskie nadleśnictwo kolejny raz ogłosiło konkurs dla grzybiarzy. 
 
  0 komentarze
0 komentarze

Turkowskie liceum w wielkopolskiej sportowej czołówce

Liceum Ogólnokształcące w Turku znalazło się na pierwszym miejscu w sportowej rywalizacji wielkopolskich szkół średnich. Wysokie miejsca w rywalizacji dzieci i młodzieży szkolnej zajęła również podstawówka w Przykonie.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Władysławów: Podsumowania, plany i wybory wśród druhów w Chylinie

Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze w Ochotniczej Straży Pożarnej w Chylinie było okazją nie tylko do tego, aby podsumować minione miesiące, ale przede wszystkim miało na celu wyłonienie zarządu na kolejną kadencję.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Narodowe Czytanie tragifarsy Gabrieli Zapolskiej

W piątek, o godz. 17.00, w Sali konferencyjnej, odbyło się Narodowe Czytanie tragifarsy Gabrieli Zapolskiej pt. „Moralność Pani Dulskiej”.

  0 komentarze
0 komentarze

Brudzew: Strażackie podsumowania i wybory nowego zarządu OSP

W sobotę, 18 września w Brudzewie odbyło się walne zebranie sprawozdawczo - wyborcze. W zebraniu uczestniczyli druhowie z jednostki oraz zaproszeni goście.

  0 komentarze
0 komentarze

Lasy Państwowe od 14 września prowadzą akcję kontrolno-prewencyjną „Jesień 2021”

Bezpieczeństwo lasu i odwiedzających go ludzi to priorytet rozpoczynającej się właśnie akcji Lasów Państwowych. W okresie grzybobrania Straż Leśna wzmoże patrole w terenie.

  0 komentarze
0 komentarze

Sprzedajesz w systemie Tax Free? Nie zapomnij o ważnym obowiązku

• 350 przedsiębiorców zarejestrowało się do tej pory w Tax Free.
• Dzięki temu nadal będą mogli sprzedawać swoje produkty w tym systemie po 1 stycznia 2022 r. czyli po zmianie obsługi dokumentów na formę elektroniczną.
• Zachęcamy do rejestracji już dziś na Platformie Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych (PUESC.

  0 komentarze
0 komentarze

Kolej+ do Turku – ruszają konsultacje społeczne

W ramach projektu "Budowa nowej linii kolejowej Turek – Konin" zaplanowano spotkania informacyjne online (internetowe). Konsultacje z mieszkańcami Powiatu Tureckiego i wszystkimi interesariuszami projektu odbędą się w czwartek 30 września 2021 r. na godzinę 16.30. Spotkanie online z mieszkańcami Powiatu Konińskiego przeprowadzone zostanie 1 października o godzinie 16.30.

  1 komentarz
1 komentarz

Minimalna stawka godzinowa w 2021 roku

Co roku Rada Dialogu Społecznego i Rada Ministrów, na drodze rozporządzenia, ustala nową wysokość minimalnej pensji na następny rok. Zgodnie z ustawą z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, ma na to czas do 15 września.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.