Przykona: Zawody triathlonowe dla młodzieży

Dzisiejsza pogoda - przynajmniej do południa sprzyjała aktywnemu spędzaniu czasu. Miłośnicy sportu spotkali się w Przykonie, gdzie odbyły się zawody w Triathlonie.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Zderzenie dwóch aut na ulicy Dobrskiej w Turku

Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło dzisiaj, tj.12 czerwca na ulicy Dobrskiej w Turku. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

  2 komentarze
Etykiety:
2 komentarze

Kibicuj z nami! Mecz Polska – Słowacja na telebimie w OSP

Rozpoczęły się piłkarskie emocje na które tak wielu z nas czekało. Polska w pierwszym meczu Euro zmierzy się z reprezentacja Słowacji. Już teraz zapraszamy do wspólnego kibicowania!

  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: Zderzenie busa z motocyklem w Kotwasicach

Do zderzenia busa z motocyklem doszło dzisiaj, tj. 11 czerwca w Kotwasicach w gminie Malanów. W wyniku zdarzenia poszkodowany został mężczyzna. W chwili obecnej droga jest całkowicie zablokowana.

  1 komentarz
1 komentarz

Czy wyrok za śmiertelny wypadek był niesłuszny? Sprawa Krystiana Ś. wróci na wokandę?

W 2015 roku turkowianin Krystian Ś. został skazany na cztery lata więzienia za śmiertelne potrącenie mężczyzny. Do wypadku doszło w marcu 2011 roku na ul. Kaliskiej w Turku. Obrońcy mężczyzny uważają wyrok za niesłuszny. Sąd Apelacyjny w Poznaniu ponownie pochylił się nad tą sprawą i zdecyduje czy wznowić prawomocnie zakończone postępowanie.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Malanów: Rządowe dofinansowanie na drogę w gminie

Gmina Malanów otrzyma dofinansowanie w ramach środków Rzadowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin popegeerowskich. Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę drogi, która umożliwi mieszkańcom Bibianny dojazd do szkoły podstawowej w Dziadowicach.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Jakie są przyczyny powstawania egzem i jak je leczyć?

Egzema to pojęcie, które tylko dla niektórych ludzi brzmi enigmatycznie. Jest to bowiem nic innego jak dermatoza, której przyczyny mogą być niejasne i złożone. Na szczęście, egzemą nie można się zarazić od osoby, która się z nią zmaga. Warto jednak wiedzieć, czym egzemy się objawiają oraz jak je leczyć. Wówczas będziemy mogli podjąć odpowiednią kurację, jeżeli dopadnie nas ten przykry problem.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Konsultacje projektu ustawy o OSP w Powiecie Tureckim zakończone

Trwają organizowane przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP konsultacje społeczne przedstawionego przez Komendę Główną PSP dokumentu określanego, jako projekt ustawy o Ochotniczej Straży Pożarnej. Konsultacje odbyły się również na terenie powiatu tureckiego.

  1 komentarz
1 komentarz

Wideo: Tur 1921 Turek reaktywacja! Zapraszamy do zespołu seniorów

Decyzją Zarządu klub Tur 1921 Turek w sezonie 2021/2022 reaktywuje zespół seniorów. Drużyna rozpocznie rywalizację na poziomie B-klasy i opierać się będzie głównie na zespole aktualnych juniorów naszego klubu, a także młodych zawodnikach z naszego powiatu. Misję zbudowania zespołu Zarząd powierzył trenerowi Konradowi Grzelakowi, a w sztabie szkoleniowym znalazł się również trener Maciej Maliński, są to trenerzy prowadzący do tej pory najstarsze roczniki w naszym klubie.

  0 komentarze
0 komentarze

Wideo: Wyścig z czasem. Ojciec wyruszył w trasę po zdrowie dla córki

Brenno- Leszno- Gostyń- Borek Wielkopolski- Pleszew- Turek- Łęczyca- Sochaczew- Warszawa - łącznie blisko 400 kilometrów Tak wygląda trasa, którą Mikołaj Drożdżyński chce pokonać rowerem po to, aby wszyscy poznali historię jego maleńkie córeczki. Cel jest jeden - zapytać w stolicy, dlaczego lek ratujący życie dziecka musi kosztować ponad dziewięć milionów złotych.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.