22-latek zatrzymany za usiłowanie rozboju i kradzież z włamaniem

 Sąd Rejonowy w Turku na wniosek Prokuratury Rejonowej w Turku tymczasowo aresztował na okres trzech miesięcy 22-letniego mieszkańca Turku za dokonanie dwóch przestępstw - usiłowania rozboju oraz kradzieży z włamaniem. Sprawca został zatrzymany przez policjantów z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Turku.

W środę, 29 marca młody mężczyzna usiłował dokonać kradzieży pieniędzy z kasy w jednym ze sklepów na terenie Turku. Tego samego dnia przy użyciu noża usiłował dokonać rozboju. Sprawca został  zatrzymany przez funkcjonariuszy Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Turku. Po przedstawionych zarzutach na wniosek Prokuratury Rejonowej w Turku sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. 

Za to przestępstwo grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Władysławów: Gmina po raz kolejny bez funduszu sołeckiego

Podczas czwartkowej (30 marca) sesji radni gminy Władysławów opowiedzieli się za niewyodrębnianiem funduszu sołeckiego. Rezygnacja z tej formy budżetu partycypacyjnego staje się coraz częstsza, także w powiecie tureckim.

  0 komentarze
0 komentarze

Drugie miejsce ,,Makuszaków” na ,, Albertianie” w Krakowie

Dnia 28 marca w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie odbyła się Gala XXIII Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno - Muzycznej Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną ,, Albertiana”. Organizatorami tego wydarzenia była Fundacja Anny Dymnej ,,Mimo Wszystko” i Fundacja im. Brata Alberta, a honorowy patronat nad Festiwalem objął w tym roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, pan Andrzej Duda.

  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: W gminie jest bezpiecznie

Podczas ostatniej XLIX sesji Rady gminy Malanów, Radni mieli możliwość zapoznać się z informacją o stanie bezpieczeństwa, ratownictwa oraz ochronie przeciwpożarowej na terenie gminy Malanów. Sprawozdania przedstawili Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Turku bryg. Arkadiusz Janaszkiewicz oraz Z-ca Komendanta Powiatowego Policji podinsp. Roman Frątczak.

  0 komentarze
0 komentarze

Turkowski MOPS realizuje program Senior +

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Turku realizuje program "Senior+", dzięki któremu mobilizuje osoby starsze do aktywnego udziału w zyciu społecznym.

  0 komentarze
0 komentarze

Uroczyste ślubowanie klas mundurowych w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich

29 marca 2023r. w ZSR CKP w Kaczkach Średnich uczniowie klas pierwszych mundurowych, o profilu bezpieczeństwo publiczne i bezpieczeństwo pożarowe oraz z Liceum Ogólnokształcącego Oddziału Przygotowania Wojskowego, przystąpili do ślubowania.

  1 komentarz
1 komentarz

Blisko 63 litry krwi w marcu

W mijającym miesiącu 148 krwiodawców zgłosiło się na środowe akcje zbiórki krwi, aby oddać ten cenny lek.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Wiosenny koncert w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Turku

Utwory Witolda Lutosławskiego, Fryderyka Chopina i nie tylko rozbrzmiewały w środowe (29 marca) popołudnie w sali Stowarzyszenia Przystań. Wszystko za sprawą koncertu w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Turku. W ten sposób młodzi artyści starali się przywołać wiosnę.

  0 komentarze
0 komentarze

...

W środę, 29 marca miały miejsce kolejne obrady turkowskiej Rady Miejskiej. Była to sesja nadzwyczajna i po raz kolejny - nadzwyczajnie długa, bo procedowanie zaledwie kilku punktów zajęło radnym niemal cztery godziny. Merytoryki w tym jednak było niewiele. Wiele było natomiast odniesień do portalu iTurek.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

O pieniądzach i inwestycjach. Turecka Izba Gospodarcza zaprasza na spotkanie

O Funduszu Sprawiedliwej Transformacji i megatrendach w inwestycjach porozmawiać będzie można podczas spotkania, które odbędzie się w środę, 5 kwietnia.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.