W hołdzie druhom z Czernikowa zawyły syreny

W całym kraju o godzinie 18.00 włączone zostały syreny alarmowe i sygnały świetlno- dźwiękowe, by oddać hołd zmarłym w tragicznym wypadku druhom z Czernikowa. Do akcji „Minuta dla druhów z Czernikowa” przyłączyli się również druhowie z powiatu tureckiego.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Uczniowie z Turku na Regionalnym Turnieju Badmintona Olimpiad Specjalnych

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Turku wzięli udział w XII Regionalnym Turnieju Badmintona Olimpiad Specjalnych.

  0 komentarze
0 komentarze

.

.

  0 komentarze
0 komentarze

Konkurs „Krew darem życia” rozstrzygnięty. Wybrano najładniejsze prace

W środę, 1 grudnia rozstrzygnie konkurs plastyczny „Krew darem życia”. Przeznaczony był on dla wychowanków rodzinnej i instytucjonalnej pieczy zastępczej z terenu powiatu tureckiego.

  0 komentarze
0 komentarze

Ogólnopolski Turniej Shinkyokushinkai Karate w Poznaniu

W ostatnią niedzielę w Kole odbył się ogólnopolski Turniej Shinkyokushinkai Karate pod patronatem Polskiego i Okręgowego Związku Karate w Poznaniu. Organizatorem zawodów był Kolski Klub kyokushin Karate kierowany przez sensei Eryka Kędziorę i Daniela Pakułę.

  0 komentarze
0 komentarze

Dobra: Warstwa asfaltowa na drodze Dobra - Linne - Ostrówek

W związku z kolejnym etapem remontu drogi Dobra - Linne - Ostrówek, informujemy, że w dniach 2 - 4 grudnia bieżącego roku będzie wylewana warstwa masy asfaltowej. W związku z powyższym przejazd na tym odcinku drogi zostanie częściowo wstrzymany dla ruchu pojazdów.

  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: W Kotwasicach przybędzie nowa ulica

Na czwartkowej sesji w dniu 25 listopada br. radni podjęli uchwałę o nadaniu nazwy nowej ulicy w miejscowości Kotwasice.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Zmarł Stanisław Stasiak, sekretarz gminy i miasta Dobra, honorowy prezes Wichra

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Stanisława Stasiaka, sekretarza Dobrej w latach 2007-2021, kierownika Administracji Urzędu Gminy i Miasta Dobra w latach 1994-2007, zastępcę Burmistrza Gminy i Miasta Dobra w latach 1992-1994.

  1 komentarz
1 komentarz

Wybierz to, co najlepsze! „Wspieraj Wielkopolskich Producentów!”Samorząd Województwa Wielkopolskiego już po raz czwarty zaprasza do udziału w akcji „Wspieraj Wielkopolskich Producentów!". Akcja promuje i wspiera lokalnych producentów zdrowej i tradycyjnej żywności oraz restauratorów - członków Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska.

  0 komentarze
0 komentarze

Kolejna próba oszustwa "na legendę" na terenie powiatu tureckiego

W czwartek 30 listopada br. w godzinach popołudniowych do mężczyzny zamieszkującego gminę Turek zadzwoniła osoba podająca się jako Marcin Grad i oznajmiła, że jest policjantem Komendy Głównej Policji Wydział Śledczy o numerze legitymacji KP 7431/168.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.