Władysławów: Z Konina do Kun. Firma Roland zatrudni 450 osób

Za 12 miesięcy zakończy się budowa nowego zakładu produkcyjnego w Kunach (gmina Władysławów). Firma Roland International Polska - ceniony producent m.in. kurtyn bocznych oraz plandek w pierwszym etapie zamierza zatrudnić 450 osób.

  0 komentarze
0 komentarze

W krainie „Tupcia Chrupcia” i „Cioci Jadzi”, czyli spotkanie z Elizą Piotrowską

Eliza Piotrowska - autorka opowiadań z serii „Tupcio Chrupcio” oraz „Ciocia Jadzia” była gościem Powiatowej Biblioteki Publicznej. Spotkanie z młodymi czytelnikami zorganizowano w środę, 18 maja.

  0 komentarze
0 komentarze

Podróż po wiedzę i doświadczenia. Uczniowie ZST w słonecznej Hiszpanii

Po przerwie spowodowanej epidemią ponownie Zespół Szkół Technicznych w Turku wznowił realizację ponadnarodowej mobilność uczniów współfinansowanej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Władysławów: Św. Jan Paweł II został patronem Szkoły Podstawowej w Natalii

-Mam świadomość niepowtarzalności chwili nadania Szkole Podstawowej w Natalii imienia św. Jana Pawła II, przyjęcia najwyższego symbolu dla szkoły - sztandaru, poświęcenia pamiątkowej tablicy oraz zaprezentowania po raz pierwszy hymnu naszej szkoły - mówiła ze wzruszeniem dyrektor Szkoły Podstawowej w Natalii Aneta Jaszczak. W środę, 18 maja w podniosłej atmosferze placówce nadano patrona, który będzie przewodnikiem dla uczniów i nauczycieli.

  1 komentarz
1 komentarz

Tuliszków: Obchody upamiętniające 80. rocznicę wysiedleń Żydów do getta łódzkiego

80 lat temu, z gett z całego regionu łódzkiego, wysiedlono 53 tysiące Żydów, większość zginęła w obozie zagłady w Chełmie nad Nerem. 15 tysięcy, których Niemcy uznali za nadających się do pracy, trafiło do getta w Łodzi. 17 maja br. na Stacji Radegast odbyły się uroczystości upamiętniające tamte wydarzenia.

  0 komentarze
0 komentarze

Pikniki wojskowe w 32 miejscowościach już w sobotę

„Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej” - pod takim hasłem w sobotę 21 maja o godz. 11.00 rozpoczną się pikniki wojskowe w 32 miejscowościach.

  2 komentarze
2 komentarze

Dni Malanowa już niebawem! Będzie się działo!

Po przerwie związanej z pandemią wracają z wielkim impetem! Dni Malanowa, bo o nich mowa odbędą się pod koniec maja. Już teraz zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy do wspólnej zabawy.

  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Termomodernizacja szkół coraz bliżej

Już niebawem w gminie Władysławów, a dokładnie w Wyszynie i w Chylinie, rozpoczną się prace termomodernizacyjne miejscowych szkół podstawowych w ramach zadania pn. ,,Termomodernizacja budynków Szkół Podstawowych w gm. Władysławów w m. Chylin, Wyszyna i Kuny”.

  0 komentarze
0 komentarze

Pełna smaku i muzyki Majówka Powiatu Tureckiego

Już niebawem, 22 maja w Kaczkach Średnich odbędzie się Wielkopolska Biesiada, czyli tradycyjna Majówka Powiatu Tureckiego połączona z wystawą rolno-ogrodniczą. Atrakcji dla każdego z gości nie zabraknie, a prym wiodły będą kulinaria oraz muzyka.

  5 komentarze
5 komentarze

Obiad dla niejadka: 7 szybkich, zdrowych i pysznych propozycji dla dziecka

Nigdy nie jest tak, że lubi się wszystko - zwłaszcza w żywności. A prawdziwie wybrednymi smakoszami są dzieci. Jak temu zaradzić? Odpowiedź może być tylko jedna - zdrowymi i pysznymi posiłkami! I szybkimi, co na pewno docenią strudzeni rodzice. Sprawdź, co znajdziesz w naszym menu!

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.