Władysławów: Komputery, laptopy i tablety dla dzieci i młodzieży z popegeerowskich rodzin

Gmina Władysławów otrzymała 300 tys. zł w ramach grantów przeznaczonych na wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym. Pierwsze komputery i tablety już trafiły do nowych właścicieli.

  0 komentarze
0 komentarze

Miliony dla mieszkańców. Ogromne dofinansowania do samorządowych inwestycji

Infrastruktura wodno-kanalizacyjna, drogi, obiekty oświatowe – takie wielomilionowe inwestycje prowadzą aktualnie samorządy z naszego subregionu. Są one możliwe dzięki wykorzystaniu środków pochodzących z rządowych programów strategicznych.

  0 komentarze
0 komentarze

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Biuro rachunkowe może świadczyć swoje usługi rozmaitym osobom fizycznym i firmom. Aktualna wiedza z zakresu rachunkowości bywa przecież problematyczna w samodzielnym stosowaniu. W jaki sposób wybrać dobre biuro rachunkowe wtedy, gdy na rynku jest bardzo wiele takich firm? Podpowiadamy.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Samorządy poznały harmonogram finansowania kolei

Marszałek Województwa Wielkopolskiego złożył wniosek do PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. dla projektu „Budowa nowej linii kolejowej Turek – Konin” w ramach „Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej+ do 2028 roku. PKP PLK przekazało harmonogram nakładów inwestycyjnych dla projektu. W związku z tym Wicemarszałek Wojciech Jankowiak wystosował pismo przedstawiające deklarowany udział finansowy Powiatu Tureckiego z podziałem na poszczególne lata realizacji inwestycji.

  0 komentarze
0 komentarze

Gm. Dobra: Zaginiony 78-letni mężczyzna odnaleziony

W czwartek (18 sierpnia) 78-letni mężczyzna wyszedł z domu opieki w Miłkowicach (gm. Dobra) i zaginął. Na szczęście udało sie go odnaleźć. Zaginiony cierpi na zaniki pamięci.
  0 komentarze
0 komentarze

Upał i burze! Nadchodzi gwałtowna zmiana pogody

Przedostatni weekend tegorocznych wakacji, na który zaplanowano wiele plenerowych wydarzeń rozpocznie się od gwałtownego załamania pogody. Z jednej strony wciąż będziemy mieć wysokie temperatury, które popołudniu ustąpią miejsca silnym burzom.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Jutro zniknie ostatnia chłodnia z Elektrowni Adamów

W sobotę, 20 sierpnia z panoramy Turku zniknie ostatnia chłodnia kominowa na terenie nieczynnej już Elektrowni Adamów. Od początku wiadomo było, że wyburzenie tego obiektu będzie najbardziej problematyczne.

  4 komentarze
Etykiety:
4 komentarze

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Turku w słonecznej Sevilli

W drugiej połowie sierpnia sześcioosobowa grupa absolwentów Zespołu Szkół Technicznych w zawodzie technik logistyk wyjechała do gorącej Sewilli, gdzie nabyła wiele doświadczenia oraz wiedzy.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Srebrna medalistka Olimpijska odwiedziła Uczniowski Klub Sportowy

Srebrna medalistka Olimpijska w Judo Aneta Szczepańska poraz kolejny odwiedziła Uczniowski Klub Sportowy Judo Tuliszków by szkolić zawodników w przygotowaniach do startów w drugim półroczu 2022 roku.

  0 komentarze
0 komentarze

Policja poszukuje trzeciego sprawcę rozboju

Na trzy miesiące do aresztu trafiła 39. letnia kobieta i 45. letni mężczyzna oboje przebywający na terenie miasta Turku, ustaleni i zatrzymani przez policjantów kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Turku. Wymienieni podejrzani są o dokonanie rozboju na starszym mężczyźnie, kradzież, uszkodzenie mienia i groźby karalne. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Turku sąd zastosował wobec wymienionych osób środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.