Konkurs „Uzależnienia sprzyjają HIV” rozstrzygnięty

W czwartek, 1 grudnia obchodzono Światowy Dzień Walki z AIDS. Z tej okazji w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Turku wręczono nagrody w konkursie „Uzależnienia sprzyjają HIV”.

  0 komentarze
0 komentarze

Cztery gminy powiatu tureckiego z dofinansowaniem

Cztery gminy z powiatu tureckiego - Przykona, Kawęczyn, Malanów, gmina wiejska Turek, a także jednostka OSP Cisew otrzymały środki na realizację poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność. Umowy z wicemarszałkiem Województwa Wielkopolskiego podpisano w czwartek.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

PGKIM informuje: URE zaakceptował nowa taryfę na przesył ciepła

Od 7 grudnia mieszkańcy Turku będą ponosić wyższe opłaty za przesył i dystrybucję energii cieplnej. Urząd Regulacji Energetyki zaakceptował nową taryfę.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Przykona: Kolejna inwestycja drogowa zakończona

Tym razem inwestycję zakończono w miejscowości Laski. Oddano tam do użytku 527 metrowy odcinek drogi.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Okaż dobre serce i przygarnij psiaka

Zrobisz nie tylko dobry uczynek, ale uzyskasz wiernego i oddanego przyjaciela, który podziękuje Ci za okazaną pomoc. Poznaj porzucone zwierzęta z terenu gminy i miasta Dobra, które czekają na nowy dom. Zamierzasz adoptować psa? Pamiętaj, aby mieć przy sobie: dowód osobisty, obrożę, smycz i kaganiec dla psa, bądź transporter dla kota.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Biwak Andrzejkowy „witajcie w naszej bajce”

Zbliżający się koniec listopada to zwykle okres imprez andrzejkowych, a dla harcerzy to czas biwaku. Tak właśnie było w ubiegły weekend, gdzie na wspólne spotkanie zjechały się wszystkie gromady zuchowe oraz drużyny harcerskie zrzeszone w Hufcu ZHP Turek, czyli ponad 130 osób.

  0 komentarze
0 komentarze

Umowy na inwestycję w gospodarkę wodno-ściekową podpisane

W Gminnym Ośrodku Kultury „Wozownia” w Brudzewie przedstawiciele samorządów gmin takich jak Brudzew, Kawęczyn i Turek podpisali umowy na dofinansowanie działań w zakresie gospodarki wodno-ściekowej objętych PROW 2014-2020. Łącznie otrzymały one kwotę ponad ośmiu milionów złotych.

  0 komentarze
0 komentarze

O pracy górnika w Przedszkolu Samorządowym nr 7

28 listopada Przedszkole Samorządowe nr 7 im.Misia Uszatka gościło szczególnych gości. Opowiedzieli oni o swojej pracy oraz doświadczeniu, które nabyli dzięki niej.

  0 komentarze
0 komentarze

Konkurs na najpiękniej ukwiecony balkon rozstrzygnięty

Z przyjemnością informujemy, że konkurs zorganizowany przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Tęcza” na „Najpiękniej ukwiecony balkon” został rozstrzygnięty!

  0 komentarze
0 komentarze

Szanujemy wodę! Rusza Deszczówka 4.0!

Samorząd Województwa Wielkopolskiego od roku 2020 realizuje program retencjonowania i wykorzystywania wód opadowych z dachów pn. "Deszczówka", wspierając tym samym jednostki samorządu terytorialnego w łagodzeniu negatywnych skutków zmian klimatu. Dotychczas dzięki tym działaniom na terenie naszego województwa udało się nawodnić blisko pół miliona metrów kwadratowych terenów zielonych. 1 grudnia 2022 r. ruszył nabór wniosków do nowej edycji tego programu.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.