Gm.Turek: Zderzenie dwóch aut w Szadowie Księżym

Z utrudnieniami w ruchu drogowym muszą liczyć się kierowcy przejeżdżający przez Szadów Księży (gmina Turek). Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

  0 komentarze
0 komentarze

Gm.Turek: Wypadek w Słodkowie Kolonii. Droga zablokowana

Do groźnego zdarzenia doszło przed godz. 15.00 w Słodkowie Kolonii. Na miejscu pracują służby ratunkowe, a droga jest całkowicie nieprzejezdna.

  0 komentarze
0 komentarze

Wielkopolscy medycy skierowani do pracy w szpitalu tymczasowym

Blisko 200 osób – na podstawie wydanych decyzji wojewody wielkopolskiego – zgłosiło się do pracy w szpitalu tymczasowym na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. To jedna z większych lecznic w Wielkopolsce. Wśród lekarzy, którzy otrzymali skierowanie do pracy w Poznaniu jest jedna osoba z powiatu tureckiego, która jednak złożyła odwołanie.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Malanów: Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo - udział w programie

Szkoła Podstawowa w Miłaczewie w drugim półroczu włączyła się w innowacyjny projekt edukacyjny „Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo”, który wspiera szkoły we wdrażaniu nowych technologii i higieny cyfrowej w edukacji. Biorą w nim udział uczniowie, rodzice i nauczyciele, dla których wartością jest kształtowanie równowagi między korzystaniem z nowych technologii i świadomym tworzeniem realnych więzi poza przestrzenią Internetu.

  0 komentarze
0 komentarze

"Hejt" po weselu w Malanowie. Jest zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Turku złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w związku z mową nienawiści i hejtem, jaki pod adresem pracowników stacji pojawił się w mediach społecznościowych po interwencji na weselu w Malanowie.

  16 komentarze
16 komentarze

Robert Żółtaszek nowym kierownikiem KRUS w Turku

Wiadomo już, kto zastępować będzie Krzysztofa Buchelta na stanowisku kierownika Punktu Terenowego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Turku. Funkcję tę objął Robert Żółtaszek.

  1 komentarz
1 komentarz

Umowy na środki dla Dobrej i Skęczniewa podpisane. Będzie kanalizacja i przydomowe oczyszczalnie

Dzisiaj, tj. 15 kwietnia w Urzędzie Gminy w Dobrej odbyło się uroczyste podpisanie umowy na dofinansowanie projektu pt. Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w miejscowości Skęczniew oraz budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Dobra.

  5 komentarze
Etykiety:
5 komentarze

Okna i wymogi dotyczące ich wymiany

Wielu z nas drwi z ludzi, którzy drewniane okna w kamienicy wymieniają na Okna PCV Kraków, bo opcja ta jest zdecydowanie tanią i mało wytworną. Zaczynają się też pojawiać opinie o tym, że osoba tak remontująca zabytek jest jedynie skąpcem i czasami tego typu stwierdzenia nie mijają się z prawdą, choć prawda tkwi też i w tym, że wielu z nas stać tylko na ten skromny remont raz na te kilka lat. Dlatego też powinny istnieć jakieś państwowe zapomogi, dzięki którym właścicieli zabytkowych kamienic będzie stać na wstawienie tych wytwornych okien drewnianych. Problem tkwi jedynie w tym, że istnieje tylko wymóg tego rodzaju i dlatego też ludzie wymieniają okna na te z tworzywa, bo tylko takie są w zasięgu finansowym wielu lokatorów lub właścicieli kamienic.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Kawęczyn: Pogryzienie przez psa. Zagrożone życie dziecka

Pod koniec marca w jednej z miejscowości na terenie gminy Kawęczyn doszło do dramatycznego zdarzenia. Kilkuletnie dziecko zostało zaatakowane przez psa. W wyniku poniesionych obrażeń poszkodowany trafił do szpitala. Jego życiu aktualnie nie zagraża niebezpieczeństwo, a sprawę badają policjanci z turkowskiej komendy.

  7 komentarze
7 komentarze

OTOP: Kruk (Corvus corax) – tajemniczy, inteligentny krukowaty

‘Skrzydła ma czarne jak burzliwa chmura, a szerokie i długie na kształt tęczy łuku. I niebo całe zakrywa.’ (Adam Mickiewicz “Dziady”).

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.