Kolejne problemy kolei do Turku. Konin nie dołoży się do projektu

Trwa kolejny etap programu Kolej+, do którego wstępnie zakwalifikowana została realizacja linii kolejowej Konin-Turek. Przed tą inwestycją piętrzą się jednak kolejne problemy. Możliwe, że nie uda się sfinansować wstępnego studium planistyczno-prognostycznego. Prezydent Miasta Konina odmówił partycypacji w jego kosztach.

  3 komentarze
3 komentarze

Kolejne szczepionki przeciw COVID-19 dla grupy zero w przyszłym tygodniu

Na początku przyszłego tygodnia do SP ZOZ w Turku dotrzeć ma kolejna partia szczepionek przeznaczona dla tzw. grupy zero. Tymczasem już 25 stycznia rozpoczną się szczepienia pacjentów z pierwszej grupy.

  1 komentarz
1 komentarz

Oddali ponad 17 litrów krwi

39 krwiodawców oddało krew podczas wczorajszej (20 stycznia 2021 r.) akcji zbiórki krwi, organizowanej przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu oraz Środowiskowy Klub Honorowych Dawców Krwi im. Kard. S. Wyszyńskiego przy Parafii św. Barbary z Turku, pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Turku.

  0 komentarze
0 komentarze

Wyspecjalizowane urzędy dla dużych i średnich podatników

• 1 stycznia 2021 r. zmieniła się właściwość wyspecjalizowanych urzędów skarbowych. Koncentrują się one teraz na dużych podmiotach gospodarczych.
• Mniejsze podmioty z udziałem kapitału zagranicznego zostały przeniesione do zwykłych urzędów skarbowych.
Od 2021 roku wyspecjalizowane urzędy skarbowe (w Wielkopolsce są to: Pierwszy Wielkopolski Urząd Skarbowy w Poznaniu oraz Drugi Wielkopolski Urząd Skarbowy w Kaliszu) skupią się na obsłudze średnich i dużych firm oraz innych podmiotów ważnych dla gospodarki państwa w regionie.

  0 komentarze
0 komentarze

Od 1 stycznia 2021 r. obsługa największych firm w jednym miejscu

• Największych podatników obsługuje jeden urząd skarbowy w Polsce – I Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie.
• Wyspecjalizowane urzędy skarbowe koncentrują się na dużych podmiotach gospodarczych.
• Mniejsze podmioty z udziałem kapitału zagranicznego zostały przeniesione do zwykłych urzędów skarbowych.

Od 2021 roku obsługa największych firm w Polsce została przeniesiona do wyspecjalizowanego urzędu skarbowego o zasięgu krajowym, który powstał na bazie I Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w Warszawie.

Wyspecjalizowane urzędy skarbowe zajmować się będą obsługą średnich i dużych firm oraz innych podmiotów ważnych dla gospodarki, a obsługa mniejszych podmiotów z kapitałem zagranicznym przeniesiona została
do zwykłych urzędów skarbowych.

I Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie obsługiwać będzie podmioty z całego kraju, które prowadzą działalność o największej skali (tj. przychód/obrót netto powyżej 50 mln euro). Jemu też została przypisana obsługa NBP, banków państwowych i krajowych oraz banków hipotecznych, a także krajowych zakładów ubezpieczeń i reasekuracji, podatkowych spółek kapitałowych i spółek giełdowych.

Wszystkie zmiany nastąpiły automatycznie, z mocy przepisów prawa. Firmy nie muszą zatem aktualizować danych rejestracyjnych w urzędzie skarbowym.
Zmiany zostały wprowadzone rozporządzeniami Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej z 28 grudnia 2020 r.:
- w sprawie niektórych podatników i płatników, w odniesieniu, do których zadania wykonywane są przez naczelnika urzędu skarbowego innego niż właściwy miejscowo (Dz.U. z 2020 r. poz. 2456),
- zmieniającym rozporządzenie w sprawie właściwości organów podatkowych (Dz.U. z 2020 r. poz. 2410).

  0 komentarze
0 komentarze

76. rocznica wyzwolenia Turku. W tym roku bez uroczystości

Każdego roku - 21 stycznia - władze Turku i powiatu tureckiego, a także zainteresowani mieszkańcy gromadzili się na skrzyżowaniu ul. Legionów Polskich i Kolskiej w Turku, żeby uczcić pamięć wszystkich tych, którzy polegli w obronie Ojczyzny. W 2021 roku w związku z pandemią COVID-19 nie zaplanowano wspólnych uroczystości związanych z kolejną rocznicą wyzwolenia miasta spod okupacji niemieckiej.

  0 komentarze
0 komentarze

Ciepło, cieplej… Mrówka!

W turkowskim sklepie Mrówka czeka oferta idealnie dopasowana do panujących temperatur. Specjalnie dla Pańtwa przygotowano termowentylatory, nagrzewnice i grzejniki olejowe w atrakcyjnych cenach.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Zimowe utrzymanie ulic w Turku

Z uwagi na to, że w Turku mamy kilka rodzajów dróg, tj. drogi wewnętrzne, gminne, powiatowe, wojewódzkie i krajowe, warto wiedzieć, kto odpowiada za ich utrzymanie, szczególnie w okresie zimowym. Miasto Turek ulice odśnieża po ustaniu opadów. Cały czas też działa zimowy telefon interwencyjny.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Odśnieżanie chodników - czyj to obowiązek?

Około 40 km bieżących ulic należących do miasta jest odśnieżanych po ustaniu opadu śniegu, w kolejności zgodnej z ich zaszeregowaniem w kategoriach. Natomiast sprzątanie chodników przyległych do posesji jest obowiązkiem właściciela bądź administratora danej nieruchomości. Za nieodśnieżanie chodników grożą kary.

  5 komentarze
5 komentarze

Życie bezdomnego było zagrożone. Interweniowali policjanci

Nie bądźmy obojętni na los osób potrzebujących pomocy. Zwróćmy uwagę na osoby bezdomne, samotne, bezradne czy nietrzeźwe. Nie przechodźmy obok takich osób obojętnie. Pamiętajmy - jeden telefon może uratować czyjeś życie.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.