Nowy dzień, nowy rekord. Tak wielu zarażonych w powiecie jeszcze nie było

Każdego dnia służby Wojewody Wielkopolskiego przedstawiają informacje na temat nowych zachorowań na koronawirusa. Według raportu z niedzieli, 25 października, w powiecie tureckim pobity został dzienny dobowy przyrost zakażeń SARS-CoV-19. Minionej doby odnotowano aż 65 nowych przypadków.

  0 komentarze
0 komentarze

Dziś śpimy godzinę dłużej. Przechodzimy na czas zimowy

Dzisiejszej nocy będziemy mogli pospać o godzinę dłużej. Wskazówki zegara przesuniemy z godz. 3.00 na 2.00 i tym samym przejdziemy na czas zimowy.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

We Wszystkich Świętych bez mszy na cmentarzach w powiecie tureckim. Biskup podjął decyzję

Zbliża się listopad, a wraz z nim Uroczystość Wszystkich Świętych. 1 listopada tradycyjnie gromadziliśmy się przy grobach naszych zmarłych, aby modlić się za nich i wspominać ich w zadumie. Na cmentarzach odprawiane były msze polowe. W 2020 roku wszystko będzie wyglądać inaczej. Biskup podjął decyzję o odwołaniu wydarzeń na lokalnych nekropoliach.

  0 komentarze
0 komentarze

Moje ciało, moja sprawa! Turkowianie protestowali przeciw zakazowi aborcji

W całym kraju kobiety organizują protesty jako sprzeciw wobec wyroku Trybunały Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Demonstracja zorganizowana została także w Turku.

  31 komentarze
Etykiety:
31 komentarze

Uczniowie SP1 w Turku w 2 edycji projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego

W obecnym roku szkolnym siedemnaścioro uczniów klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku rozpoczęło zajęcia w 2 edycji projektu edukacyjnego realizowanego przy współpracy z Politechniką Łódzką pod nazwą Centrum Mistrzostwa Informatycznego (CMI).

  0 komentarze
0 komentarze

Drzwi otwarte w Profim odwołane!

Walka z pandemią COVID-19 trwa, a nasze zdrowie zależy od wzajemnej odpowiedzialności. Dlatego biorąc pod uwagę aktualną sytuację epidemiologiczną związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa oraz znaczny wzrost liczby zachorowań w ostatnich dniach w naszym regionie, informujemy, że w celu zapewnienia bezpieczeństwa oraz w trosce o zdrowie pracowników zakładu w Turku, ich rodzin oraz gości z zewnątrz, spotkania w ramach tzw. Drzwi Otwartych na Wydziale Szwalni, zaplanowane w dniach 27 i 29 października oraz 5 listopada 2020 r., zostają przesunięte na okres wiosenno-letni 2021. O nowych datach Drzwi Otwartych poinformujemy w późniejszym czasie.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Cała Polska od jutra w czerwonej strefie! Od poniedziałku w podstawówkach nauka zdalna

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił czerwoną strefę na terenie całego kraju. Od poniedziałku uczniowie klas IV-VIII uczyć się będą w trybie zdalnym. - Przed nami krytyczny tydzień, w nadchodzącym tygodniu przesądzi się czy będziemy mieć do czynienia z dalszą wykładniczą eskalacją pandemii. Spełniają się czarne scenariusze - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

  2 komentarze
2 komentarze

Grabieniec dla Agaty. Kolejna zbiórka krwi dla chorej wolontariuszki

Mieszkańcy całego powiatu tureckiego już nie raz udowodnili, że mają otwarte serca na pomoc potrzebującym. Nie inaczej było podczas zorganizowanej w Grabieńcu zbiórki krwi z przeznaczenie dla 17-letniej Agaty Pilarskiej.

  0 komentarze
0 komentarze

Nie żyje 85-letni mieszkaniec powiatu tureckiego

Ministerstwo Zdrowia podało kolejne dane dotyczące zachorowań na COVID-19. Odnotowano także kolejne zgony. Wśród ofiar jest 85-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu tureckiego. 
 
  0 komentarze
0 komentarze

Turek: Tragedia na Wyzwolenia. Nie żyje mężczyzna, który spadł z rusztowania

Do dramatycznego zdarzenia doszło na os. Wyzwolenia w Turku. Pracownik firmy ocieplającej jeden z bloków spadł z rusztowania. Mężczyzna zginął na miejscu. 
 
 
  3 komentarze
Etykiety:
3 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.