18 stycznia wraca nauka stacjonarna. Na początek dla najmłodszych uczniów

szkoła

Po feriach w szkołach podstawowych będzie możliwa stacjonarna nauka. Na początek dotyczyć ona będzie jednak tylko uczniów klas I-III. - Ta decyzja jest podejmowana w warunkach ogromnej niepewności, w warunkach rozwoju pandemii w Polsce - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Jak podkreślano podczas konferencji, mimo braku wyraźnego skoku zachorowań zdecydowano się na przedłużenie okresu obowiązywania obecnych obostrzeń do 31 stycznia. Wciąż realne jest bowiem zagrożenie trzecią falą koronawirusa. Minister zdrowia zapowiedział, że od 18 stycznia zdecydowano się na utrzymanie wszystkich dodatkowych obostrzeń, oprócz uruchomienia nauczania stacjonarnego w klasach I-III w szkołach podstawowych.

Zamknięte pozostaną teatry kina, galerie, wszystkie instytucje, które świadczą usługi kulturalne, a lokale gastronomiczne będą mogły jedynie wydawać posiłki na wynos. W galeriach handlowych będą mogły działać jedynie wybrane sklepy i to przy zachowaniu limitu jednej osoby na 15 metrów kwadratowych. Nie podjęto również decyzji o otwarciu stoków narciarskich oraz hoteli i pensjonatów.

Gabrysia - pierwszą mieszkanką Powiatu Tureckiego ...
O ekologii z filmową wyobraźnią

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 20 styczeń 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.