„Zawyżona poprzeczka.” Mlektur wybrał nowe władze

Grzegorz Dzikowski

 W ubiegłym tygodniu odbyło się walne zgromadzenie członków Zrzeszenia Producentów i Dostawców Mleka „Mlektur”. Na spotkaniu w Restauracji „Finezja” w Kaczkach Średnich wybrano nowego prezesa oraz członków zarządu. Omówiono również bieżące sprawy i podsumowano 2019 rok.

Przybyłych gości przywitał Karol Płóciennik – dotychczasowy prezes Zrzeszenia. Obradom przewodniczył Grzegorz Dzikowski, a sekretarzem zebrania została Wanda Dewicka. Istotnymi punktami zebrania było sprawozdanie z działalności zarządu oraz Komisji Mleczarskiej Zrzeszenia Producentów i Dostawców Mleka „Mlektur”. Przedstawiono również sprawozdanie finansowego za rok 2019.

W ubiegłym roku Zrzeszenie zajmowało się nadzorowaniem ceny produktów mlecznych, a także sprawowało piecze nad funduszem pożyczkowym. Udało się zorganizować takie imprezy jak m.in. Bal i Piknik Mleczarza. Dokonano także wspólnego zakupu kukurydzy. Sezon 2018/2019 zamknął się ostatecznie na skupie ponad 85 milionów litrów mleka. Warto zaznaczyć, że miniony rok był szczególny, ponieważ po 20 latach zakończył się stary kontrakt na dostawę mleka. Ze względu na to, że nie udało się wypracować dokumentu określającego zasady współpracy dostawców i odbiorców w kolejnych latach, w 2020 roku – zgodnie z regulacjami umowy – będzie ona dalej funkcjonować. Na grudzień planowane jest podpisanie nowego, historycznego, porozumienia, którego wartość wyniesie co najmniej 600 mln zł.

Po przedstawieniu przez Przemysława Tomczaka sprawozdania finansowego, członkom zarządu, w którego skład wchodzili Przemysław Tomczak, Grzegorz Dzikowski oraz Karol Płóciennik, udzielone zostało absolutorium. W dalszej części spotkania przystąpiono do procedury wyboru nowego zarządu. Po 12 latach zasiadania w nim ze swoich funkcji zrezygnowali Karol Płóciennik i Przemysław Tomczak.

- Chciałem doprowadzić umowę do końca, miałem obawy, że mi się to nie uda. Z mleczarnią podpisaliśmy nowy kontrakt. Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść. Są osoby, które mogą pracować w zarządzenie, nie ma osób niezastąpionych – pożegnał się ze wszystkimi dotychczasowy prezes Płóciennik.

Z kolei dotychczasowy skarbnik Tomczak wskazał, że z uwagi na natłok prac całkowicie rezygnuje ze swojej pracy na rzecz Zrzeszenia.

– Jeśli będzie potrzebna jakaś pomoc jak najbardziej ją oferuję – zadeklarował.

Obaj panowie podziękowali za lata swojej pracy w „Mlekturze”. Po przeprowadzeniu procedury głosowania nowym prezesem został Grzegorz Dzikowski, sekretarzem Karol Dewicki, a skarbnikiem wybrano Danutę Klimczak. Nową Komisję Mleczarską tworzyć będą z kolei Karol Płóciennik i Grzegorz Dzikowski.

- W imieniu swoim i moich kolegów pragnę podziękować za zaufanie. Będziemy się starać sprawować władzę w jak najlepszy sposób. Poprzeczka jest zawyżona przez poprzedników. Liczymy też na dobre słowo i wsparcie – mówił po wyborze Dzikowski..

Zmiana w funkcjonowaniu urzędu
Tuliszków: Ogólnopolski Dzień Sołtysa
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 23 wrzesień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.