Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Niezwykła noc w bibliotece w SP 5 w Turku

bibloteka

Najaktywniejsi czytelnicy z klas III i IV nagrodzeni! Nagrodą dla najbardziej oczytanych dzieci była impreza biblioteczna „ Noc w bibliotece”. 25 maja biblioteka szkolna zamieniła się w krainę „Duszków”, „Wampirków” i „Czarownic”.

Dzieci zebrały się w bibliotece o godzinie 18.00, pożegnały się z rodzicami i przeniosły do wylosowanych światów. Uczniowie zaproszeni na imprezę to dzieci niezwykłe, uwielbiające czytać, dzięki czemu mają rozwiniętą wyobraźnię, więc z łatwością wcieliły się w przypisane im role.

Zadania i atrakcje przygotowane przez nauczycieli bibliotekarzy na to magiczne spotkanie miały rozwijać myślenie twórcze, kreatywność, ale przede wszystkim być dla dzieci wspaniałą zabawą.
Uczniowie wymyślali historię swoich rodów, hymn, projektowali herb przypisanej im wyspy.  Podczas prezentacji swojej twórczości mogli się lepiej poznać. Było to ważne przy kolejnym zadaniu, podczas którego na podstawie rysopisów identyfikowały swoich kolegów i koleżanki.

Dużo śmiechu i dobrej zabawy towarzyszyło wykonanie przez każdą grupę najdokładniejszej mumii. Dzieciaki szczelnie owinięte w papier z niemałym trudem  zatańczyły „upiorny” break dance. 
Nadszedł czas zbadania co kryje „Tajemnicza skrzynia”? Rekwizyty, które dzieci wyciągały z tajemniczego pudła pozwoliły im sprawdzić się w sztuce kojarzenia i znajomości literatury dziecięcej.
Nawet „Duszki” potrzebują strawy. Uczestnicy spotkania posilili się pyszną pizzą ufundowaną przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 5.

Najedzone i w pełni sił wzięły udział w najciekawszym zadaniu pełnym wyzwań intelektualnych i zagadek. Rozpoczęły się podchody „ W poszukiwaniu zaginionego skarbu”, w ciemnej, wyglądającej inaczej, niż na co dzień  szkole. Aby zdobyć skarb grupy rozwiązywały łamigłówki, rebusy, odgadywały tytuły bajek i postaci literackie. Każde kolejne wyzwanie prowadziło do „skarbu”.                     
Był nim cytat : „Książka jest naszym nieocenionym skarbem”.

Ostatnim punktem programu była zabawa w książkowego tarota.

Czyli zabawne wróżby na podstawie wylosowanych fragmentów książek z biblioteki. Śmieszna interpretacja wersów wprawiła dzieci w doskonały humor.

Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Powróciły do domu z przekonaniem, ze warto czytać, we wspaniałym nastroju.

Nagrodą dla organizatorów były ich uśmiechnięte i zadowolone buzie.

Imprezę zorganizowali nauczyciele bibliotekarze SP 5 w Turku, przy wsparciu dyrekcji szkoły i Rady Rodziców.

 

Tuliszków: Umowa na dofinansowanie instalacji foto...
Tuliszków: BohaterON – włącz historię!

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 14 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.