8 kg prawdziwków i kurek- czyli sezon grzybobrania rozpoczęty

Eugeniusz Maciejewski

By odpocząć choć trochę od polityki wybrałem się na łono natury do lasu. Spacerując w lesie za Grzymiszewem ku mojemu zdziwieniu napotkałem ogromnego prawdziwka - jak w pełni sezonu.

Idąc w głąb lasu pojawia się następny, następny ... . Nie ma większej radości, jak schylasz się po "okaza" i w pobliżu widzisz następne. Wokół cisza spokój, radość i świeże powietrze. Po chwili słyszę trzask gałązki i wyłania się kolejny mężczyzna z koszem pełnym prawdziwków. Był to wysyp wcześniejszych dni, bo małe grzyby były prawie zaschnięte - robi się sucho. Sądzę, że po kolejnych opadach deszczu pojawią się następne grzyby. Uzbierałem ponad 8 kg prawdziwków i trochę kurek. Niech to pomyślne grzybobranie będzie zwiastunem pojawienia się nowych twarzy - jak grzyby po deszczu - w nowej organizacji politycznej PIAST - JMEN, która jest kreatywna na miarę 22 wieku.
Wkrótce rusza rewitalizacja parku miejskiego
Jak kupić OC przez Internet?
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 09 sierpień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.