A B C kupna mieszkania na rynku pierwotnym – z pośrednikiem czy bez?

Kupno mieszkań na rynku pierwotnym

Samodzielne kupno mieszkania na rynku pierwotnym wymaga dobrej znajomości prawa oraz dużej uwagi przy zawieraniu umowy. Na pomoc może przyjść pośrednik, który zminimalizuje ryzyko oszustwa i wskaże uczciwego dewelopera. Jak kupić mieszkanie na rynku pierwotnym?

Na rynku pierwotnym można spotkać się z sytuacjami takimi, jak zakup mieszkań w powstającej inwestycji. Niestety, ale jest to pole do popisu dla oszustów, którzy nigdy nie mają zamiaru zrealizować inwestycji budowlanej. Klienci zostają i bez pieniędzy, i bez mieszkania, a właściciel – deweloper znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Do tego należy uważać na formy zawieranych umów, obecność niezbędnych składników np.: prawo własności do ogródka zlokalizowanego przy mieszkaniu. Barak odpowiednich zapisów może spowodować, że właściciel mieszkania będzie musiał dodatkowo nabywać prawa do ogródka, przez który będzie wychodził do domu... Dobrym rozwiązaniem, które pozwoli uniknąć wspomnianych katastrof mieszkaniowych, jest skorzystanie z pomocy doświadczonego partnera.

Cechy dobrej inwestycji na rynku pierwotnym

Kiedy rodzi się decyzja o zakupie nowego mieszkania, powstaje pytanie: Jakie mieszkanie i gdzie wybrać? Poza odpowiednią ceną i dobrą lokalizacją (pobliże sklepów, dróg dojazdowych, szkół) warto zwrócić uwagę na płynność nieruchomości. Duże i drogie mieszkanie w przyszłości będzie ciężej sprzedać niż klasyczne dwupokojowe czy trzypokojowe.

Należy uważać również na zbyt „urocze” udogodnienia typu zdobiony kominek czy fikuśna, ale niepraktyczna łazienka, ponieważ gusta bywają równe, a zmiany budowlane to wydatek kilkudziesięciu tysięcy złotych, na który nie każdy chce się zdecydować. W celu zweryfikowania wszystkich cech dobrego lokalu lepiej dokładnie przemyśleć zakup i zdecydować się nawet na kilkukrotnie jego oględziny.

Fachowa pomoc

Kiedy wiemy, jakie powinno być mieszkanie naszych marzeń, należy zweryfikować podmiot sprzedający. Niestety, ale zdarzają się nieuczciwi inwestorzy, którzy mogą oszukać klientów przez nieoddanie inwestycji czy oddaniu mieszkania niezgodnego z umową. Zamiast leczenia skutków i poszukiwania prawnika lepiej jest działać prewencyjnie i skorzystać z pomocy specjalistów oferujących mieszkania na rynku pierwotnym takich jak https://www.dopoznania.pl/.

Firmy takie oferują nowe mieszkania w Poznaniu, Warszawie czy innych miastach, a do tego mają ogromne doświadczenie w kontaktach z deweloperami. Pośrednik przeskanuje nie tylko inwestora, ale również okolicę i samo mieszkanie pod kątem wytycznych, jakie otrzyma od klienta. Poza tym sam może polecić mieszkanie, które spełnia wszystkie standardy określone przy zawieraniu umowy.

Jeśli sami nie możemy zbadać inwestora czy okolicy, w której chcemy nabyć mieszkanie, to warto powierzyć te zadania pośrednikowi. Jego wieloletnie doświadczenie rynkowe i posiadanie jednostek terenowych w interesującej nas lokalizacji sprawi, że nasze mieszkanie powinno być trafione.
Wigilia: Czas spokoju i refleksji
Prezenty nie tylko na święta, czyli spotkanie opła...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 05 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.