Przykona: Absolwenci odebrali zaświadczenia o wyniku egzaminu ósmoklasisty

Przykona: Absolwenci odebrali zaświadczenia o wyniku egzaminu ósmoklasisty
W Zespole Szkół w Przykonie do egzaminu ósmoklasisty przystąpiło w tym roku 56 uczniów. Absolwenci poznali swoje wyniki 1 lipca, natomiast 8 lipca odebrali w szkole zaświadczenia o wyniku egzaminu, które muszą złożyć w wybranych przez siebie szkołach ponadpodstawowych.
 
 
Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej, a wynik egzaminu wpływa na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadpodstawowej. W postępowaniu rekrutacyjnym połowa wszystkich punktów do zdobycia to właśnie punkty za egzamin.
 
Wśród tegorocznych absolwentów Zespołu Szkół w Przykonie znaleźli się uczniowie, którzy uzyskali maksymalne wyniki egzaminu: Oliwa Matusiak z klasy 8c uzyskała 100% z języka angielskiego, natomiast Adrian Górka i Sebastian Rykała z klasy 8a oraz Konrad Sołdyński z klasy 8b uzyskali maksymalny wynik egzaminu z matematyki. Oliwia, Adrian, Sebastian i Konrad, oprócz zaświadczeń o wyniku egzaminu, odebrali też pamiątkowe statuetki, które wręczyła im wicedyrektor Zespołu Szkół w Przykonie, p. A. Majtka. W kameralnym spotkaniu z uczniami wzięli też udział rodzice oraz wychowawcy klas ósmych. Gratulujemy wszystkim ósmoklasistom, którzy uzyskali wysokie wyniki egzaminu, a tegorocznym absolwentom życzymy, aby zostali przyjęci do wybranych przez siebie szkół ponadpodstawowych.
 
Fb/Gmina Przykona/Agnieszka Majtka
Strażacy zadbali o bezpieczne wakacje najmłodszych
Dobra: Stado bydła uciekło z zagrody w Żeronicach

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 17 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.