Aby ferie zimowe były bezpieczne

KPP Turek

Zimowe ferie coraz bliżej. 12 lutego dzieci z naszego powiatu zaczynają zimową przerwę od nauki. Pamiętajmy, aby ferie były bezpieczne.

30 stycznia dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku spotkały się z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Turku. Spotkanie odbyło w budynku Państwowej Straży Pożarnej w Turku. Funkcjonariusz Zespołu ds. Nieletnich i Patologii podkom. Marzena Kwaśna i dzielnicowy asp. sztab. Marcin Końciak przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas ferii zimowych, których należy przestrzegać zarówno w domu jak i na świeżym powietrzu. Pamiętajmy, że z uwagi na pogodę należy nosić elementy odblaskowe, które pozwalają kierowcy dostrzec pieszego idącego w porze od zmierzchu do świtu, ale także w dzień, kiedy są złe warunki atmosferyczne. Zwracajmy szczególną uwagę podczas przechodzenia przez jezdnię, nawet na oznakowanym przejściu dla pieszych. Na łyżwach jeździmy tylko w wyznaczonych miejscach, jazda na zamarzniętym stawie lub sadzawce jest niebezpieczna! Bądźmy ostrożni podczas zabaw na śniegu, jazdy na nartach i pamiętajmy, że podstawą naszego bezpieczeństwa jest ostrożność i zdrowy rozsądek.

źródło: KPP Turek

Ruszyła rekrutacja do szkół podstawowych
Nowa Lewica o podjętych działaniach planach i pogl...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 02 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.