Aktywna jesienna niedziela, czyli Rajd Pieczonego Ziemniaka z PTTK Turek

Rajd Pieczonego Ziemniaka

W promieniach jesiennego słońca uczestnicy Integracyjnego Rajdu Turystycznego Pieczonego Ziemniaka przemierzali przygotowane dla nich trasy. Chętnych do aktywnego spędzania czasu i po-znawania uroków najbliższej okolicy nie brakowało.

Uczestnicy rajdu spotkali się na starcie umiejscowionym przy Szkole Podstawowej w Turkowicach. Do wyboru były różne długości tras, przystosowane do pokonania ich pieszo oraz rowerem. Najkrótsza liczyła sześć kilometrów, zaś najdłuższa, dla rowerzystów - 35 km. Z każdą kolejną edycją rajd zyskuje na popularności, więc także i teraz amatorzy aktywnego wypoczynku nie zawiedli i tłumnie stawili się na miejscu zbiórki. Poznawanie uroków najbliższej okolicy wynagradzało trudy wędrówki.

Na mecie, w miejscu biwakowym niedaleko leśniczówki w Cisewie na wszystkich czekało wiele nie-spodzianek. Każdy miał okazję skosztować ciepłego posiłku, słodkości i oczywiście ziemniaków. Uczestnicy otrzymali również pamiątkowe gadżety oraz dyplomy.

Organizatorami rajdu byli Oddział PTTK w Turku. miasto Turek, gmina Turek, Nadleśnictwo Turek, Szkoła Podstawowa w Turkowicach, Gminne Koło TPD w Galewie, Zespół Szkolno Przedszkolny w Słodkowie, OSP Turkowice, Cisew, Szadów, Żuki, Szkoła Podstawowa nr 4 w Turku, a także Gmin-ny Ośrodek Kultury „Wozownia” w Kolnicy.

fot.M.JAC

Tuliszków: Uczniowski Klub Sportowy na Międzywojew...
Premier opowiada o współpracy z posłem Bartosikiem

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 07 kwiecień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.