Albertiana 2020: Sukces uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Turku

Albertiana 2020

24 lutego 2020r. w Teatrze Impart we Wrocławiu odbyły się regionalne eliminacje XX Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie Albertiana 2020.

Impreza ta odbywa się rokrocznie od 2001 roku, a jej organizatorem jest Fundacja im. Brata Alberta w Radwanowicach oraz Fundacja Anny Dymnej ,, Mimo Wszystko” w Krakowie. Jej uczestnicy udowadniają, że niepełnosprawność nie ogranicza i że mogą realizować swoje marzenia w wielu dziedzinach, między innymi w sztuce.

W rywalizacji regionalnej we Wrocławiu wzięło udział 6 zespołów teatralnych i 3 solistów, wyłonionych w pierwszym etapie festiwalu z trzech województw: dolnośląskiego, wielkopolskiego i lubuskiego, w tym zespół teatralny „Makuszaki” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Turku. Uczniowie wystąpili w przedstawieniu pt. ,,Kartki z pamiętnika”, opowiadającym o spotkaniu dwóch chłopców, z których jeden jest niewidomy. Występ zakończył się sukcesem. Teatr „Makuszaki” otrzymał wyróżnienie!

Grupę teatralną przygotowały : nauczycielki Elżbieta Kociołek, Beata Szczesiak i Beata Biała.

Marka Profim z nową dyrektorką kreatywną
Pijany pieszy pod kołami. Policja wyjaśnia okolicz...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 10 kwiecień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.