Studia dualne szansą dla młodych ludzi, czyli Ambro Logistics partnerem PWSZ w Koninie

Ambro PWSZ

-Podejmujemy współpracę przede wszystkim w kierunku studiów logistyka, a firma jest iście firmą logistyczną. Jest nam bardzo miło tym bardziej, że jest to pierwsza umowa z firmą z powiatu tureckiego. Na naszej uczelni powiat turecki jest ważnym obszarem funkcjonowania- mówił podczas spotkania, które odbyło się 15 lipca rektor PWSZ w Koninie, dr hab. Artur Zimny.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie zawarła umowę o współpracy, w tym w zakresie studiów dualnych z firmą Ambro Logistics.

Studia dualne to duża szansa na sukces dla młodych ludzi. Jest to nowoczesny model kształcenia, który zapewnia studentom zdobycie pierwszego doświadczenia zawodowego już w trakcie studiów, a co za tym idzie ukończenia studiów z bardzo atrakcyjnym CV. Absolwent studiów dualnych poza wyższym wykształceniem może pochwalić się doświadczeniem zawodowym.

-Nasi studenci mogli podjąć studia wraz z pracą zawodową, co jest dla nas niezwykle ważne, bo jesteśmy uczelnią zawodową o profilu praktycznym. Bardzo się cieszę, że uzyskujemy partnerów z powiatu tureckiego dla dobra i uczelni i naszych absolwentów- mówił rektor PWSZ w Koninie.

Dzięki podpisanej umowie studenci kierunku logistyka będą zatrudniani w ramach studiów dualnych w wymiarze 1/5 lub 2/5 etatu na stanowiskach związanych z kierunkiem studiów. Połączenie wiedzy teoretycznej z praktyką w czasach, gdy rynek pracy jest coraz bardziej wymagający sprawia, że studia dualne w Polsce stają się coraz bardziej popularne.

Ambro Logistics i PWSZ w Koninie podpisały także porozumienie w sprawie praktyk studenckich dla kierunków finanse i rachunkowość oraz logistyka, które odbywać będą się w siedzibie firmy.

-Jest mi niezmiernie miło, że mamy możliwość nawiązania współpracy. Mam nadzieję, że studenci oprócz aspektu teoretycznego będą mogli poznać aspekt praktyczny, zobaczyć jak ta praca wygląda od zaplecza i mam nadzieję, że wyniosą stąd duże doświadczenie – mówił Jordan Zakolski, Prezes Zarządu Ambro Logistics.

Z każdym rokiem firma Ambro Logistics rozwija się zgodnie z przyjętym planem zrównoważonego rozwoju. Realizowany jest on dzięki inwestycjom, pogłębianiu wiedzy oraz odpowiedniemu zarządzaniu kadrą Pracowników.

-Zdajemy sobie sprawę, że inwestycja w kapitał ludzki jest aktualnie kluczowa dla prowadzenia biznesu.
Umożliwiamy studentom odbycie staży i praktyk studenckich. Wielu praktykantów związało się z nami na dłużej i zasiliło grono pracowników grupy Ambro. Cieszymy się, że stwarzamy im możliwość dalszego rozwoju zawodowego – mówi Jordan Zakolski.
Kawęczyn: Zderzenie samochodu osobowego z ciężarów...
Gm. Turek: Ścieżka rowerowa do Turkowic coraz bard...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Ona w czwartek, 15 lipiec 2021 15:14

Na cięcia na magazyn studia potrzebnej za kierownicę też w d..ie się poprzewracało w tych czasach

Na cięcia na magazyn studia potrzebnej za kierownicę też w d..ie się poprzewracało w tych czasach
Gość
niedziela, 01 sierpień 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.