Andrzej Styczyński: Przedwyborcze Suwerena podpuszczanie

nowoczesna

Lada chwila zacznie być odczuwalne duże spowolnienie gospodarcze. Deficyt budżetowy już w tym roku może sięgnąć 50 miliardów złotych. Pod koniec roku dodatkowo ponad milion osób może zostać bez pracy.

Podwyżek będących rezultatem przyspieszającej inflacji nie da się już ukryć.

Nie ma już pieniędzy na żadne obietnice ponieważ grozi to hiperinflacją, dalszym spadkiem kursu złotego i wzrostem kosztów obsługi długu.
Dobra zmiana po pięciu latach rządów doszła do finansowej ściany i jest w szachu. Ne ma już pieniędzy na kiełbasę wyborczą. Można oczywiście mamić suwerena jakimiś przyszłymi, wielkimi projektami typu Centralny Port Komunikacyjny, ale to już go za bardzo nie podnieca.

Co w tej sytuacji robi satrapa, który nie ma już nic do zaoferowania? - rozpętuje wojnę ideologiczną.

Wskazuje przeciwnika i oskarża go o najgorsze intencje, o zamach na rodzinę, na świętą polską tradycję, na kościół katolicki.

PiS zawładnął całym aparatem państwa i cały ten aparat rzuci by przypisać Trzaskowskiemu wszystkie najgorsze cechy a z Andrzeja Dudy zrobić świętego: My – dobrzy Polacy – jesteśmy jak dzieci, nasza ojczyzna jak matka-dziewica, nasz prezydent jak ojciec, a wszyscy nasi przeciwnicy to zboczeńcy, pedofile i deprawatorzy, którzy chcą wedrzeć się do naszego spokojnego domu ze swoją ohydną ideologią.

I taka właśnie jazda czeka nas przez 24 godziny na wszystkich propagandowych tubach PiS-u.

Sam pomysł wojny ideologicznej, w obliczu spadającego poparcia, nie jest nowy i aktualnie realizowany jest w Rosji, gdzie Putin próbuje przepchnąć poprawkę do Konstytucji pozwalającą mu rządzić praktycznie do końca życia. Potrzebował skonsolidować swoje poparcie wokół jednego, czytelnego i zrozumiałego symbolu. Równie konieczna była jasna oś sporu i zero-jedynkowy podział. Zło i dobro, swoi i obcy. Padło na rosyjską tożsamość, tradycję i rodzinę, zagrożone przez Sorosa, Zachód, amerykańskie wpływy, „Gejropę” i „lobby homoseksualne”. Ustawa o „zakazie propagandy nietradycyjnych zachowań seksualnych ” była bezpośrednim skutkiem tego pomysłu. Błyskawicznie przeszła wszystkie szczeble legislacyjne, policja rozgoniła protestujących, media zakrzyczały organizacje broniące praw człowieka.

W Rosji, ku przestrodze, puszczane są aktualnie spoty filmowe jak para gejów o wyglądzie psychopatów adoptuje chłopca z domu dziecka. Oczywiście nie ma wątpliwości w jakich celach.

Nie mam złudzeń, że tak jak w Rosji, tak i w Polsce część narodu da się ogłupić i zmanipulować. Mam jednak nadzieje , że będzie to mniejszość.

Wreszcie wrócili do gry! Tur 1921 Turek wygrywa w ...
Stanowisko Burmistrza Miasta w sprawie kolei w Tur...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Albert w niedziela, 21 czerwiec 2020 14:24

Bo jak mówią słowa świetnej piosenki " Żeby był wódz, potrzebny jest wróg." Oby to się jak najszybciej zmieniło.

Bo jak mówią słowa świetnej piosenki " Żeby był wódz, potrzebny jest wróg." Oby to się jak najszybciej zmieniło.
Gość
sobota, 04 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.