Andrzej Wojtkowiak nie będzie członkiem zarządu powiatu. Co dalej z koalicją?

Andrzej Wojtkowiak

Z dniem 5 listopada Andrzej Wojtkowiak nie będzie już pełnił funkcji członka zarządu powiatu tureckiego. Kto zastąpi go we władzach powiatu i jak ta sytuacja wpłynie na układ koalicyjny?

Po ubiegłorocznych wyborach samorządowych w skład zarządu wchodzili Dariusz Kałużny (PiS, przewodniczący), Władysław Karski (Niezależni, zastępca przewodniczącego), Ryszard Papierkowski (PiS, członek), Bohdan Radecki (PiS, członek) oraz Andrzej Wojtkowiak (Niezależni, członek). Jak potwierdza wicestarosta Władysław Karski, Andrzej Wojtkowiak złożył rezygnację z dniem 5 listopada.

- Jest on nadal członkiem klubu Niezależnych. Mamy dobrą relację i wierzę w dalszą współpracę na rzecz mieszkańców powiatu tureckiego. Szanuję jego decyzję. Każdą decyzję trzeba uszanować. Proceduralnie mamy czas i będziemy rozmawiać jako Niezależni z naszym koalicjantem. Co do koalicji pewnie nie ma żadnych zastrzeżeń. Dalej pracujemy - mówi wiceprzewodniczący zarządu powiatu.

Sam zainteresowany niewiele mówi o powodach rezygnacji.

- Przyjdzie czas i na spokojnie to wszystko wyjaśnię. Powodów jest bardzo dużo, ale nie chciałbym teraz czegokolwiek uszczegóławiać. Chciałbym wszystko uspokoić. Wszystko wyjdzie w swoim czasie. Nie chciałbym robić dużego zamieszania - informuje Andrzej Wojtkowiak.

O tym, kto zastąpi radnego Wojtkowiaka w zarządzie przesądzą rozmowy z koalicjantem. W kuluarach przewija się natomiast nazwisko Krystiana Krawczyka, który również jest związany z Niezależnymi. Przypomnijmy, że podobna sytuacja była w poprzedniej kadencji, kiedy to po rezygnacji Krzysztofa Przygońskiego z PSL, jego miejsce zajął w zarządzie Daniel Kusz, związany z tym samym ugrupowaniem. Działał on wówczas w zarządzie społecznie i nie był zatrudniony w Starostwie Powiatowym.
Kawęczyn: Przygotowani do zaciągnięcia kredytu
Brudzew: Do Finlandii, Hiszpanii i Rumunii- czyli ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 12 sierpień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.