Angielski bez końca, czyli językowe zmagania w Liceum Ogólnokształcącym

I LO

Ponad pięć godzin trwały językowe potyczki podczas kolejnej już edycji konkursu English Non-Stop, który tradycyjnie już odbył się w I Liceum Ogólnokształcącym w Turku. W tym roku zmagania zorganizowano już po raz piętnasty.

Uczniowie szkół z powiatu tureckiego mogą pochwalić się doskonałą znajomością języka angielskiego. Udowodnili to w środę, 8 listopada podczas konkursu English Non-Stop. Z cała pewnością można powiedzieć, że znajomość języka, kultury i kraju może imponować.
Wydarzenie zostało zorganizowane przez zespół nauczycieli języka w składzie Katarzyna Andrzejewska, Karolina Gryczyńska, Katarzyna Jurkiewicz, Paulina Karbowa, Karolina Kusz, Cezary Marczyński, Jolanta Okupińska, Agnieszka Pawlak, Magdalena Raszewska, Sylwia Rosicka, Agnieszka Szczepaniak-Rybka, Dorota Walczak oraz Olga Wojtkowiak. Głównym celem konkursu była popularyzacja języka angielskiego wśród uczniów szkół podstawowych i średnich z terenu powiaty tureckiego.

W tym roku do rywalizacji przystąpiło 12 czteroosobowych drużyn. Były to reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku, Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku, Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku, Szkoły Podstawowej w Tuliszkowie, Szkoły Podstawowej w Cisewie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grzymiszewie oraz sześć drużyn z I Liceum Ogólnokształcącego w Turku.

Zadania konkursowe przygotowano z zakresu wszystkich sprawności językowych, a także zagadnień dotyczących kultury krajów anglojęzycznych. Dzięki współpracy z Akademią Nauk Stosowanych w Koninie prezentację na temat Święta Dziękczynienia wygłosił dr Elżbieta Wilińska-Hajewska.

Należy nadmienić, że prace oceniała komisja w skład której weszli nauczyciele oraz opiekunowie uczniów biorących udział w imprezie.

Wszyscy uczestnicy wykazali się świetną znajomością języka angielskiego i umiejętnościami pracy w grupie.

Gratulujemy!

Materac 120x190 dostosowany do potrzeb
Przykona: Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w Przykon...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 04 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.