Apel mieszkanki Turku. Zostańcie w domach!

ZostańWDomu

Na skrzynkę pocztową naszej redakcji mieszkanka Turku przesłała wiadomość w której apeluje, by z racji pandemii zostać w domach. Prośba skierowana była również do młodych osób, które korzystają z internetu, żeby przekazali rodzicom i dziadkom, że sytuacja jest poważna, bo to im grożą najcięższe powikłania, a wirus w najgorszym przypadku doprowadzić może także do śmierci.

„To co się dzieje na mieście, to jakieś żarty. Pracuję w szpitalu i niestety muszę codziennie się do niego dostać i widzę, że Turek kompletnie nie reaguje! Z racji tego, że nie zrobiłam większych zapasów dla rodziny, wjechałam też dziś do jednego z marketów po zakupy na cały tydzień. Tłumy starszych ludzi! Po dosłownie 1-2 produkty! Jutro i pojutrze oni też tam pójdą! W sklepach też pracują ludzie, którzy narażają swoje zdrowie przez tak nieodpowiedzialnych ludzi. Nie zdają sobie sprawy, że zakażenie można przejść bezobjawowo, a przy okazji zarażać innych, w tym mnie, personel medyczny, który już niedługo będzie bardzo potrzebny i nas nie może zabraknąć. Mam porównanie z większymi miastami, znajomi wysyłają mi zdjęcia z Poznania, Warszawy, Łodzi, ludzie tam naprawdę wzięli sobie to do siebie i nie opuszczają swoich domów. Każdy na tym traci, wielu z nas miało inne plany, każdy w jakiś sposób cierpi, będąc zamkniętym w domu, ale nie mamy innego wyjścia. W przeciwnym razie czeka nas włoska katastrofa. Żyjemy w społeczeństwie i dbajmy o siebie nawzajem. A tuż obok, w Kaliszu, wykryto właśnie pierwszy przypadek. W Turku też już są, tylko o tym nie wiedzą. Przeraża mnie ta ignorancja".

My również prosimy o rozwagę i apelujemy- ZOSTAŃCIE W DOMACH!
Terytorialsi dostarczają środki medyczne do szpita...
Dobra: Walka z koronawirusem i fake newsami

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - Szczesia w środa, 18 marzec 2020 21:05

"W Turku tez już są, tylko o tym nie wiedzą".. wszystko w temacie Nie siej paniki kobieto!! A jeśli Ty o czym wiesz, to informuj odpowiednie służby, a nie produkuj plotek, bo za to kary są.

"W Turku tez już są, tylko o tym nie wiedzą".. wszystko w temacie ;) ;) Nie siej paniki kobieto!! A jeśli Ty o czym wiesz, to informuj odpowiednie służby, a nie produkuj plotek, bo za to kary są.
Gość - IDaro w wtorek, 17 marzec 2020 16:10

A może tym ludziom nie zależy na ty, żeby dalej żyć i postępują na zasadzie "co bedzie, to bedzie". Kłopot w tym, że całkiem przypadkiem, jesli dojdzie do pojawienia sie tego wirusa u nas, mogą oni być roznosicielami i zarazić swoich bliskich.
Na pocieszenie jest to, że obserwując wielu starszych mieszkańców zauważam, że noszą oni np. rękawiczki. zawsze to jakies zabezpieczenie.

A może tym ludziom nie zależy na ty, żeby dalej żyć i postępują na zasadzie "co bedzie, to bedzie". Kłopot w tym, że całkiem przypadkiem, jesli dojdzie do pojawienia sie tego wirusa u nas, mogą oni być roznosicielami i zarazić swoich bliskich. Na pocieszenie jest to, że obserwując wielu starszych mieszkańców zauważam, że noszą oni np. rękawiczki. zawsze to jakies zabezpieczenie.
Gość - JFK w wtorek, 17 marzec 2020 10:35

Jak czyjś rodzic czy babcia, dziadek umrze, to pewnie wtedy dotrze że to nie żarty/ Wirus jest "nowy" i nikt nie jest na niego odporny. Pytanie tylko ile osób tego nie.... #ZOSTAŃ W DOMU

Jak czyjś rodzic czy babcia, dziadek umrze, to pewnie wtedy dotrze że to nie żarty/ Wirus jest "nowy" i nikt nie jest na niego odporny. Pytanie tylko ile osób tego nie.... #ZOSTAŃ W DOMU
Gość
czwartek, 09 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.