Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Artystyczne inspiracje Anety Antas w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Turku

Antas Aneta

Malarstwo i rękodzieło pochodzącej z Władysławowa Anety Antas doskonale znają bywalcy chociażby kiermaszów bożonarodzeniowych. Teraz pierwszą indywidualną wystawę jej prac można oglądać w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Turku.

Na turkowskiej wystawie artystka prezentuje olejne obrazy, które wzbudzają zachwyt nie tylko techniką wykonania, ale także kolorystyką i tematyką prac. Aneta Antas, jak sama zaznacza, jest samoukiem.

- Całą wiedzę i naukę czerpałam z książek, z biblioteki, z internetu. Jest wiele prac, które powstawały ze zdjęć od zleceniodawcy. Wiele takich prac powstało i takie prace najbardziej cenię. Zarówno pochwały jak i krytykę przyjmę z podniesiona głową - mówiła malarka podczas otwarcia wystawy.

Wcześniej prace Anety Antas prezentowane były podczas wystaw zbiorowych. Turkowska wystawa jest pierwszą indywidualna prezentacją jej prac. Wernisaż, którego inicjatorem był przewodniczący rady powiatu tureckiego Piotr Szewczyński, zaplanowany był już kilka lat temu, jednak w organizacji wystawy przeszkodziła pandemia COVID-19.

Obrazy można będzie podziwiać do 5 kwietnia.
 
422640723 895855282282603 2374037222840147441 n
 
Rondo z paradoksem, czyli o podłożeniu kukułczego ...
Seminarium czarnych pasów Shinkyokushinkai karate

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Magda w środa, 20 marca 2024 16:50

Mało zdjęć Pana Doktora.
Ktoś zna tytuł rozprawy doktorskiej Pana naukowca?
Ile lat pan Piotr robi doktorat?
20?
Wywołuję Pana do odpowiedzi!
Chętnie poznam temat.

Mało zdjęć Pana Doktora. Ktoś zna tytuł rozprawy doktorskiej Pana naukowca? Ile lat pan Piotr robi doktorat? 20? Wywołuję Pana do odpowiedzi! Chętnie poznam temat.
Gość
wtorek, 16 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.