Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Bartosik przeskok o jeden w górę. O mandat do Sejmu zawalczy Emilia Derucka - Kołata

Poseł Ryszard Bartosik i Emilia Derucka -Kołata

Prawo i Sprawiedliwość odkrywa wszystkie karty z nazwiskami. Jako pierwsza partia startująca w tegorocznych jesiennych wyborach parlamentarnych publikuje pełne listy wyborcze. Wśród kandydatów w okręgu konińskim jest 7 kobiet i 11 mężczyzn. Z powiatu tureckiego 2 nazwiska.

Jeśli wierzyć sondażom przedwyborczym to PiS ma szansę po raz kolejny z rzędu wprowadzić największą ilość posłów do Sejmu. Nie dziwi więc fakt, że ogłoszone dzisiaj listy wzbudzają najwięcej emocji.

Z naszego okręgu w obecnej kadencji PiS reprezentuje pięciu posłów. Wszyscy z nich znaleźli się wśród tegorocznych kandydatów na posłów, jednak nastąpiła zmiana ich pozycji. Witold Czarnecki spadł na miejsce nr 2, za to Zbigniew Dolata i Ryszard Bartosik awansowali o jedną pozycję w górę uzyskując odpowiednio pozycję nr 3 i 4. W przypadku posła Bartosika wydaje się, że liczył na więcej. Tym bardziej po dobrym wyniku w majowych Eurowyborach.

Aż o dwie pozycję awansował Leszek Galemba z powiatu kolskiego i startować będzie z numerem 7. O cztery oczka w górę przeskok zaliczył Krzysztof Ostrowski. Zaskoczeniem dla wszystkich było pojawienie się w konińskiej stawce Wojewody Wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmana, o czym szerzej pisaliśmy TUTAJ.

Poniżej przedstawiamy pełną listę nazwisk, które w okręgu konińskim będą ubiegać się o mandat z ramienia Prawa i Sprawiedliwości:
1. Zbigniew Hoffman
2. Witold Czarnecki
3. Zbigniew Dolata
4. Ryszard Bartosik
5. Leszek Galemba
6. Krzysztof Ostrowski
7. Marek Waszkowiak
8. Robert Popkowski
9. Anna Woźniak
10. Paweł Wojna
11. Anita Szykowna
12. Małgorzata Wiśniewska-Zabłocka
13. Emilia Derucka – Kołata
14. Łukasz Grabowski
15. Małgorzata Cichacka
16. Jacek Bartkowiak
17. Halina Musiałek
18. Zofia Itman

Bliżej o sylwetkach kandydatów z tej i innych formacji będziemy pisać w najbliższych tygodniach. Zapowiada się ciekawa rozgrywka wyborcza. Poprzednio, przed wyborami w 2015 roku, Ryszard Bartosik zaskoczył wszystkich występując w centrum Brudzewa z workiem kartofli w roli rekwizytu. Premier Beacie Szydło wręczył natomiast węgiel brunatny we Władysławowie. Czym w tej kampanii kandydat pochodzący z powiatu tureckiego będzie szokował? O tym i o wszystkim co związane z wyborami będą państwo mogli przeczytać na portalu iTurek.net.
Konna pielgrzymka do licheńskiego sanktuarium
Margareta Budner kandydatką PiS do Senatu

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - Miele w wtorek, 20 sierpnia 2019 15:14

Listy dokonań Pana Posła pewnie zabrakło, bo strona wczytywała by się zbyt długo....
(trzeba było wymienić choć te dla naszego regionu)

Listy dokonań Pana Posła pewnie zabrakło, bo strona wczytywała by się zbyt długo.... (trzeba było wymienić choć te dla naszego regionu)
Gość - miastowy w poniedziałek, 19 sierpnia 2019 03:59

Dajcie Bartosikowi worek z pyrkami by znowu mógł sobie sesję foto na rowerku z pyrkami zrobić .

Dajcie Bartosikowi worek z pyrkami by znowu mógł sobie sesję foto na rowerku z pyrkami zrobić .
Gość - Antek w piątek, 16 sierpnia 2019 16:33

Worek kartofli i węgiel podaruje sobie,,

Worek kartofli i węgiel podaruje sobie,,
Gość
wtorek, 28 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.