Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Bezpieczna droga do szkoły

Policja

Turkowscy policjanci już kilka dni przed rozpoczęciem roku szkolnego rozpoczęli pierwsze działania poprzedzające ogólnopolską akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzali oznakowania pionowe i poziome w rejonach szkół całego powiatu tureckiego by jak najlepiej zadbać o bezpieczeństwo dzieci rozpoczynających 4 września naukę w szkołach.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, policjanci turkowskiej drogówki przeprowadzili działania polegające na sprawdzeniu oznakowania dróg, przejść dla pieszych oraz poprawności umieszczenia tablic informacyjnych wskazujących, że przejście dla pieszych jest szczególnie uczęszczane przez dzieci. Mundurowi sprawdzali również, czy znaki nie zostały uszkodzone bądź nie są zasłonięte przez znajdującą się w pobliżu roślinność.

Innym ważnym elementem podlegającym przeglądowi były barierki ochronne znajdujące się przy chodnikach wzdłuż szkoły oraz szkolnych parkingach.

Działania zostały przeprowadzone w rejonie wszystkich szkół i placówek oświatowych na terenie powiatu tureckiego. Policjanci ujawnili kilka nieprawidłowości dotyczących m. in. oznakowania, które już zostały zgłoszone odpowiednim zarządcom dróg.

Jednak kontrola zabezpieczeń oraz oznakowań to tylko część z działań, jakie w najbliższych dniach prowadzić będą mundurowi. Policjanci będą też czuwać nad bezpieczeństwem na drogach powiatu tureckiego.

Od 4 września przez cały miesiąc mundurowi prowadzić będą nadzór nad ruchem drogowym w okolicach placówek oświatowych. Działania te ukierunkowane będą przede wszystkim na zachowania kierujących samochodami. Policjanci będą zwracać uwagę m. in. na to, czy kierowcy nie przekraczają dozwolonej prędkości, czy zachowują szczególną ostrożność w okolicach przejść dla pieszych, czy rodzice przywożący dzieci do szkoły samochodami zabezpieczają swoje pociechy pasami bezpieczeństwa oraz jeśli wymagają tego okoliczności, czy dziecko przewożone jest w foteliku bądź na siedzisku.

Już od 5 września w szkołach rozpoczną się także działania edukacyjne, polegające na spotkaniach z dziećmi i młodzieżą. Podczas spotkań policjanci będą edukować najmłodszych bezpieczeństwa na drodze, w szkole oraz w domu. Prelekcje wśród starszych uczniów będą ukierunkowane także na profilaktykę w zakresie dopalaczy, przemocy rówieśniczej, a także odpowiedzialności prawnej nieletnich za popełniane czyny karalne i przejawy demoralizacji.

źródło: KPP Turek

Zapraszamy na Dożynki Powiatowo- Gminno – Parafial...
Champion Judo Camp w Centralnym Ośrodku Olimpijski...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 15 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.