Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Bezpiecznie w czerwcowy długi weekend

laser

Przedłużony weekend związany ze świętem Bożego Ciała sprzyjać będzie zwiększonemu natężeniu ruchu na drogach w całym kraju. Policja podejmie działania, by zdarzeń drogowych w tym czasie było jak najmniej.

Priorytetem będzie zapewnienie bezpieczeństwa na głównych ciągach komunikacyjnych, jak też drogach o największym zagrożeniu bezpieczeństwa, dbanie o płynność ruchu oraz niesienie daleko idącej pomocy wszystkim jego uczestnikom.

Ponieważ największe zagrożenia niesie ze sobą przekraczanie dozwolonych limitów prędkości, nie zabraknie policjantów z ręcznymi miernikami prędkości.

Policjanci oprócz prędkości będą sprawdzać czy podróżujący samochodami mają zapięte pasy bezpieczeństwa oraz czy każde dziecko jest prawidłowo przewożone. Ponadto mundurowi będą sprawdzać stan trzeźwości kierowców, jak również to czy siedzący za kółkiem nie znajdują się pod działaniem narkotyków. Funkcjonariusze będą zwracać również uwagę na niechronionych uczestników ruchu, czyli pieszych.
Kierowcom samochodów przypominamy, że motocykliści, motorowerzyści i rowerzyści, podobnie jak piesi, są niechronionymi uczestnikami ruchu i lekceważenie ich praw na drodze może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Natomiast użytkowników jednośladów, zwłaszcza motocyklistów, przestrzegamy przed brawurą i lekkomyślnością.

Apelujemy o ostrożność, rozsądek i rozwagę na drodze oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 

Spycimierskie Boże Ciało z unikatowymi dywanami
Słoneczna Hiszpania przywitała uczniów ZST w Turku...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 18 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.