Bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego oficjalnie otwarta

Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego

W poniedziałek, 18 listopada dokonano oficjalnego otwarcia bezpłatnej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego. Inicjatywa możliwa była dzięki współpracy z Fundacją Ecotextil. Symboliczną czerwoną wstęgę przecięli dyrektor MOPS w Turku Małgorzata Modrzejewska oraz burmistrz Turku Romuald Antosik.

-Na terenie miasta nie ma jeszcze takiej wypożyczalni. Jest to pierwsza wypożyczalnia z prawdziwego zdarzenia, która pozwoli osobom niepełnosprawnym lepiej funkcjonować w codziennym życiu. Dzięki temu sprzętowi osoby takie będą bardziej samodzielne, będą mobilne i będą mogły sprawniej przemieszczać się po naszym mieście. Dzięki burmistrzowi oraz radnemu Maciejowi Aniołczykowi taka wypożyczalnia powstaje i myślę, że to jest wielka rzecz dla naszego miasta, gdyż nigdzie w pobliskich powiatach z wyjątkiem Kalisza nie ma podobnej- mówiła Małgorzata Modrzejewska.

Należy nadmienić, że sprzęt wypożyczyć można całkowicie za darmo, a okres jego nabycia jest nieokreślony w zależności od potrzeb.

Wypożyczalnia funkcjonować będzie codziennie od godziny 9.00 do 15.00, a osoby potrzebujące tego typu wsparcia zgłaszać mogą się do Beaty Pacławskiej do siedzimy Centrum Wolontariatu mieszczącego się przy ul.Kaliskiej. Informacje udzielane będą również drogą telefoniczną (604 752 032 lub 63 278 30 68).

Na chwilę obecną wypożyczalnia dysponuje pięcioma rowerami trzykołowymi, czterema wózkami dla osób niepełnosprawnych, czterema balkonikami oraz czterema parami kul. Jak poinformowała dyrektor MOPS jest również możliwość wypożyczenia łóżka rehabilitacyjnego. Jeśli okaże się, że zainteresowanie ze strony mieszkańców będzie duże, wówczas Fundacja Ecotextile gotowa jest przekazać kolejny sprzęt.

-Cieszę się, że udało się coś takiego zorganizować w naszym mieście. Jest to duża zasługa pracowników MOPS. Lepiej być sprawnym, jeśli gdy ktoś ma jakąś dysfunkcję, a każdego z nas może to spotkać w życiu to pomagajmy sobie nawzajem. Nigdy nie wiemy, kiedy będziemy musieli z tego skorzystać. Chodzi o to, by nie tylko mówić o likwidacji barier, ale efekt jest bardzo ważny. Cieszmy się, że jest taka fundacja, grupa osób, która się w to zaangażowała i efekt jest taki jak widzimy- mówił burmistrz Romuald Antosik.
Malanów: Czy chcielibyście zasiąść w fotelu wójta ...
Władysławów: Modernizacja hydroforni i termomodern...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 23 wrzesień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.