Wideo: Bieg Wilczym Tropem ku pamięci Żołnierzy Wyklętych

Bieg Wilczym Tropem

W nietypowy sposób upamiętniono w Turku Żołnierzy Wyklętych. Organizowany po raz pierwszy Bieg Wilczym Tropem przyciągnął wielu chętnych. W przedsięwzięciu udział wzięło ponad 100 osób.

Profesjonalni biegacze, ale też sympatycy tego sportu oraz fani nordic walking stanęli na starcie pierwszej edycji Biegu Wilczym Tropem Turek 2019. Imprezę udało się zorganizować dzięki staraniom zarządu Klubu Biegacza Maraton Turek. organizatorzy otrzymali możliwość zorganizowania Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W ten sposób Turek znalazł się na liście 360 miast, w których taka impreza jest organizowana.

Bieg główny, przygotowany z myślą o całych rodzinach, wystartował w samo południe. Jego dystans - 1963 metry - był symboliczny. Wskazywał datę śmierci ostatniego żołnierza wyklętego Józefa Franczaka ps. „Lalka”. Symboliczne było przede wszystkim samo miejsce wydarzenia. To właśnie w lesie na Zdrojkach Lewych miała miejsce egzekucja sześciu członków oddziału Groźnego. Kolejna trasa liczyła nieco ponad siedem kilometrów, a marsz z kijkami odbył się na dystansie czterech kilometrów. Na każdego uczestnika czekał pamiątkowy medal i koszulkę z podobizną jednego z 10 Żołnierzy Wyklętych.

Po biegu wszyscy mogli ogrzać się przy ognisku i ciepłym posiłku. 

Z Warty wyłowiono ciało mężczyzny. Nieoficjalnie t...
Władysławów: Panie i panowie świętowali wspólnie w...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Ktośty w poniedziałek, 04 marzec 2019 15:04

W pełni popieram takie bieganie. Brawo.

W pełni popieram takie bieganie. Brawo.
Gość - Gość w niedziela, 03 marzec 2019 20:47

A gdzie poseł, niemożliwe że zlekceważył taką uroczystość.

A gdzie poseł, niemożliwe że zlekceważył taką uroczystość.
Gość
sobota, 26 wrzesień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.