Przedsiębiorcy mogą składać wnioski o odroczenie płatności składek. Trwają prace nad kolejną tarczą

Przedsiębiorcy, którzy czekają na wejście w życie przepisów Tarczy antykryzysowej 7.0, mogą już teraz składać wnioski o odroczenie terminu płatności składek za styczeń 2021 r. – przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Najładniejsza świąteczna dekoracja posesji

Burmistrz Krzysztof Roman wręczył nagrody zwycięzcom konkursu na "Najładniejszą świąteczną dekorację posesji".

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Nowy okres świadczeniowy 500+

Trwający obecnie od 1 lipca 2019 okres świadczeniowy programu Rodzina 500+, upływa do 31 maja 2021 r. Oznacza to, że aby w dalszym ciągu otrzymywać świadczenie należy złożyć nowy wniosek.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Gogle wirtualnej rzeczywistości – czym kierować się w wyborze?

Technologia VR od niedawna stała się powszechnie dostępna. Teraz każdy może kupić gogle wirtualnej rzeczywistości i korzystać z nich np. podczas grania na komputerze czy oglądania filmów. I Ty masz w planach zakup tego urządzenia, tylko nie wiesz, jak je wybrać? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy mini poradnik dotyczący tego, jakie parametry techniczne gogli VR są najważniejsze z punktu widzenia użytkownika.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

ORLEN i Energa planują kolejne megawaty w Przykonie

Na poeksploatacyjnych terenach kopalni „Adamów” w gminie Przykona powstanie kolejna farma fotowoltaiczną PV Mitra. Instalacja grupy Orlen i Energi będzie częścią Centrum OZE Energa, którego łączny potencjał w różnych źródłach odnawialnych wynosi ok. 160 MW.

Czytaj dalej
  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

"Piłka jest po waszej stronie" - minister apeluje do sceptyków kolei

-Mieszkańcy powiatu tureckiego, turkowianie, jeśli ten program nie zostanie zrealizowany wam to zapamiętają - piłka jest po waszej stronie i bardzo proszę o dalszą realizację prac - w ten sposób minister Ryszard Bartosik zwrócił się do władz województwa oraz sceptyków budowy kolei z Konina do Turku. To reakcja m.in. na słowa wicemarszałka Jankowiaka o tym, że kolej w naszym powiecie jest w szczerym polu.

Czytaj dalej
  4 komentarze
Etykiety:
4 komentarze

Tuliszków: Kolejne umowy podpisane

W związku z realizacją operacji pn.”Przebudowa stacji uzdatniania wody w miejscowości Sarbicko i budową przydomowej oczyszczalni ścieków w miejscowości Smaszew na terenie gminy Tuliszków” współfinansowanej w ramach operacji typu: „Gospodarka wodno-ściekowa” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich podpisano dwie umowy.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Nasi bohaterowie z ZSR w Kaczkach Średnich

Konkurs „Dzisiaj każdy może być bohaterem!” to przedsięwzięcie kulturalne, które w czasie pandemii COVID-19 miało uaktywnić artystycznie dzieci i młodzież, ale przede wszystkim uwrażliwić na relacje społeczne, tak nietypowe w obecnych czasach.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

PGKiM: Jak nie płacić za wody deszczowe

Jakiś czas temu rząd wprowadził zmiany w ustawie prawo wodne, które zobowiązały właścicieli nieruchomości do płacenia opłaty za usługi wodne, zwanej popularnie podatkiem od deszczu. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Turku poinformowało o tym mieszkańców i spotkało się ze sprzeciwem.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Nadleśnictwo Turek bogatsze o pięć nowych pomników przyrody

W lipcu ubiegłego roku, w ramach akcji „100 pomników przyrody na 100-lecie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu", wytypowaliśmy 5 drzew - kandydatów na nowe pomniki przyrody.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Delegacja Nowej Lewicy upamiętnia 76.rocznicę wyzwolenia Turku

Z uwagi na obostrzenia związane z pandemią COVID-19, w tym roku nie odbyły się uroczystości związane z 76.rocznicą wyzwolenia Turku spod okupacji hitlerowskiej.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Wynajmujesz mieszkanie? Pamiętaj o nowych terminach rozliczeń

Podatnicy rozliczający swoje dochody z najmu w formie ryczałtu powinni pamiętać o zmianie terminu składania PIT-28 za rok 2020 – można to zrobić od 15 lutego do 1 marca 2021 r.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

OTOP: BOGATKA (Parus major)

Dziś największa i najpopularniejsza z naszych sikor zachęca do kontaktu z naturą !

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

.

.

  0 komentarze
0 komentarze

Kolejne problemy kolei do Turku. Konin nie dołoży się do projektu

Trwa kolejny etap programu Kolej+, do którego wstępnie zakwalifikowana została realizacja linii kolejowej Konin-Turek. Przed tą inwestycją piętrzą się jednak kolejne problemy. Możliwe, że nie uda się sfinansować wstępnego studium planistyczno-prognostycznego. Prezydent Miasta Konina odmówił partycypacji w jego kosztach.

Czytaj dalej
  3 komentarze
3 komentarze

Kolejne szczepionki przeciw COVID-19 dla grupy zero w przyszłym tygodniu

Na początku przyszłego tygodnia do SP ZOZ w Turku dotrzeć ma kolejna partia szczepionek przeznaczona dla tzw. grupy zero. Tymczasem już 25 stycznia rozpoczną się szczepienia pacjentów z pierwszej grupy.

Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Oddali ponad 17 litrów krwi

39 krwiodawców oddało krew podczas wczorajszej (20 stycznia 2021 r.) akcji zbiórki krwi, organizowanej przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu oraz Środowiskowy Klub Honorowych Dawców Krwi im. Kard. S. Wyszyńskiego przy Parafii św. Barbary z Turku, pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Turku.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Wyspecjalizowane urzędy dla dużych i średnich podatników

• 1 stycznia 2021 r. zmieniła się właściwość wyspecjalizowanych urzędów skarbowych. Koncentrują się one teraz na dużych podmiotach gospodarczych.
• Mniejsze podmioty z udziałem kapitału zagranicznego zostały przeniesione do zwykłych urzędów skarbowych.
Od 2021 roku wyspecjalizowane urzędy skarbowe (w Wielkopolsce są to: Pierwszy Wielkopolski Urząd Skarbowy w Poznaniu oraz Drugi Wielkopolski Urząd Skarbowy w Kaliszu) skupią się na obsłudze średnich i dużych firm oraz innych podmiotów ważnych dla gospodarki państwa w regionie.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Od 1 stycznia 2021 r. obsługa największych firm w jednym miejscu

• Największych podatników obsługuje jeden urząd skarbowy w Polsce – I Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie.
• Wyspecjalizowane urzędy skarbowe koncentrują się na dużych podmiotach gospodarczych.
• Mniejsze podmioty z udziałem kapitału zagranicznego zostały przeniesione do zwykłych urzędów skarbowych.

Od 2021 roku obsługa największych firm w Polsce została przeniesiona do wyspecjalizowanego urzędu skarbowego o zasięgu krajowym, który powstał na bazie I Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w Warszawie.

Wyspecjalizowane urzędy skarbowe zajmować się będą obsługą średnich i dużych firm oraz innych podmiotów ważnych dla gospodarki, a obsługa mniejszych podmiotów z kapitałem zagranicznym przeniesiona została
do zwykłych urzędów skarbowych.

I Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie obsługiwać będzie podmioty z całego kraju, które prowadzą działalność o największej skali (tj. przychód/obrót netto powyżej 50 mln euro). Jemu też została przypisana obsługa NBP, banków państwowych i krajowych oraz banków hipotecznych, a także krajowych zakładów ubezpieczeń i reasekuracji, podatkowych spółek kapitałowych i spółek giełdowych.

Wszystkie zmiany nastąpiły automatycznie, z mocy przepisów prawa. Firmy nie muszą zatem aktualizować danych rejestracyjnych w urzędzie skarbowym.
Zmiany zostały wprowadzone rozporządzeniami Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej z 28 grudnia 2020 r.:
- w sprawie niektórych podatników i płatników, w odniesieniu, do których zadania wykonywane są przez naczelnika urzędu skarbowego innego niż właściwy miejscowo (Dz.U. z 2020 r. poz. 2456),
- zmieniającym rozporządzenie w sprawie właściwości organów podatkowych (Dz.U. z 2020 r. poz. 2410).

  0 komentarze
0 komentarze

76. rocznica wyzwolenia Turku. W tym roku bez uroczystości

Każdego roku - 21 stycznia - władze Turku i powiatu tureckiego, a także zainteresowani mieszkańcy gromadzili się na skrzyżowaniu ul. Legionów Polskich i Kolskiej w Turku, żeby uczcić pamięć wszystkich tych, którzy polegli w obronie Ojczyzny. W 2021 roku w związku z pandemią COVID-19 nie zaplanowano wspólnych uroczystości związanych z kolejną rocznicą wyzwolenia miasta spod okupacji niemieckiej.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.