Władysławów: Pamiętajmy o osobach starszych !

To, co jeszcze do niedawna było na wyciągnięcie ręki, dziś dla wielu staje się nieosiągalne. Dla starszych i samotnych osób wizyta w sklepie czy aptece często jest niemożliwa. Z pomocą przyszła firma Kupiec i radny Bartłomiej Wiśniewski.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Gdzie oraz jak wrzucić zużyte maseczki i rękawiczki?

Wielu mieszkańców zadaje pytania, gdzie wrzucać i jak segregować takie odpady jak zużyte maseczki ochronne jednorazowe, rękawiczki jednorazowe i inne środki ochrony osobistej. Poniżej podpowiadamy, jak z nimi postępować.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Mateusz Ryta: Inwestycje w czasach kryzysu?

Wielu z nas zastanawia się co przyniesie przyszłość? Kiedy kwarantanna związana z koronawirusem się skończy? Jak wiele firm upadnie? Ile osób straci pracę? Czy w takich warunkach można cokolwiek planować?

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Triduum Paschalne: Wielki Czwartek inny niż wszystkie

Dziś rozpoczyna się Triduum Paschalne. Są to najważniejsze dni w roku liturgicznym Kościoła Katolickiego. Chrześcijanie wspominają w nim pamiątkę męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, który w poranek wielkanocny pokonał śmierć. W związku z trwającą epidemią koronawirusa w tym roku celebracja przybierze zupełnie inny wymiar niż dotąd.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Policja apeluje o zaniechanie wizyt na cmentarzach

Czy po wprowadzeniu od 1 kwietnia nowych ograniczeń w związku z pandemią koronawirusa można odwiedzać cmentarze? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Parkingi przy turkowskich nekropoliach zostały zamknięte, a na tablicach informacyjnych pojawiły się komunikaty od Policji.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Dożywianie dzieci w domu

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Turku cały czas realizuje dożywianie dzieci, w ramach programu „Posiłek w szkole i w domu”.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Wideo: OSP Wyszyna pomaga w walce z koronawirusem. Produkcja maseczek rozpoczęta

W związku z epidemią koranowirusa, wspólnie z Księdzem Proboszczem oraz z pomocą Wyszyńskie Kasztelanki postanowiliśmy ruszyć z akcją szycia maseczek dla wszystkich mieszkańców Wyszyny i okolic.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Kolejny wypadek na A2. Jedna osoba poszkodowana

Do dwóch wypadków doszło dzisiaj (8 kwietnia) na autostradzie A2 na wysokości miejscowości Kuny. Chwilę po tym, jak samochód ciężarowy zderzył się z osobowym strażacy otrzymali kolejne zgłoszenie.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Dwie ciężarówki zderzyły się na A2

Dwa samochody ciężarowe zderzyły się na 273 km autostrady A2 na wysokości miejscowości Kuny (gmina Władysławów) w kierunku Świecka. Wypadek miał miejsce dzisiejszej nocy.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Dni Turku i Gminy Turek odwołane

Odwołujemy Dni Turku i Gminy Turek, które miały odbywać się 13 i 14 czerwca 2020 r. W czasie pandemii koronawirusa nie bylibyśmy w stanie zapewnić bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom wydarzenia.

Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Hyundai zainwestuje w powiecie tureckim? JP Weber doradza w sprawie fotowoltaiki

Spółka koncernu Hyundai podpisała list intencyjny dotyczący budowy farmy fotowoltaicznej w powiecie tureckim. Ma to być druga pod względem mocy farma w Unii Europejskiej.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Orli Staw szykuje podwyżki. Znów zapłacimy więcej za śmieci?

Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku nastąpią korekty cen w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych „Orli Staw”. Trzeba będzie przygotować się na podwyżki opłat za śmieci.

Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Sezon pożarów traw. Dobra sytuacja w powiecie tureckim

Kilka tygodni temu przyszła wiosna. Wraz z nią na nowo rozpoczął się sezon pożarów traw. W Polsce każdego roku strażacy do tego typu zdarzeń wyjeżdżają ponad 50 tysięcy razy. Komenda Główna PSP kolejny rok z rzędu prowadzi akcję „Stop pożarom traw”. Ma ona na celu zwrócenie uwagi na problem wypalania nieużytków oraz przeciwdziałanie temu zjawisku. Sprawdziliśmy ile pożarów traw odnotowano dotąd w powiecie tureckim.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Dobra: Mieszkańcy DPS Skęczniew zaopiekowani i bezpieczni

Z uwagi na zagrożenie związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 Starosta Turecki cyklicznie przeprowadza telekonferencje z dyrektorami jednostek podległych Powiatowi Tureckiemu. W dniu 6 kwietnia br. włodarze Powiatu Tureckiego w osobach Starosta Turecki Dariusz Kałużny, Wicestarosta Władysław Karski oraz Skarbnik p. Teresa Borkowska spotkali się on-line z dyr. Domu Pomocy Społecznej w Skęczniewie p. Sylwią Kamińską-Tereszkiewicz, która przedstawił aktualną sytuację w zarządzanej przez siebie jednostce.

Czytaj dalej
  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Policjanci interweniują w związku z łamaniem nowych przepisów

Od 1 kwietnia obowiązują zaostrzone przepisy w walce z rozprzestrzenianiem się epidemii. Poziom zdyscyplinowania mieszkańców Turku i powiatu tureckiego jest bardzo wysoki, zdarzają się jednak i tacy, którzy podchodzą do zmian bardzo lekceważąco.

Czytaj dalej
  6 komentarze
Etykiety:
6 komentarze

Drawer zwycięzcą konkursu „Kuchnia– Studio Roku 2020”!

Niedawno zakończył się konkurs „KUCHNIA – STUDIO ROKU 2020”. W wyniku głosowania czytelników, profesjonalistów - architektów oraz zespołu redakcyjnego wydawnictwa Publikator, wyłoniono 5 zwycięskich salonów kuchennych. Miło nam poinformować, że najlepiej oceniony projekt wykonała firma Drawer z Turku.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: „Dziękujemy …Jesteśmy z Wami”

Takie słowa najczęściej pojawiały się na „Kartkach dla Medyków” tj. pracach plastycznych, które w ramach ogólnopolskiej akcji wykonali w ostatnim tygodniu uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego we Władysławowie oraz Szkoły Podstawowej im. Alfreda Delonga w Kunach.

W minionych dniach do szkolnego koordynatora akcji napłynęło mnóstwo kartek z podziękowaniami, słowami wdzięczności i uznania dla personelu medycznego w całym kraju.

Wszyscy dołączamy się do słów jednego z uczniów:
„Dziękuję Wam za Wasze poświęcenie, zaangażowanie i oddanie!!!
To właśnie Wy stoicie na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem.
To właśnie Wy narażacie swoje życie, życie swoich rodzin, aby ratować kolejne istnienia.
Pracujecie w naprawdę trudnych warunkach.
W pocie czoła walczycie o każde życie i nie poddajecie się.
Dzięki Wam mamy nadzieję na lepsze jutro….”.
Niech te kartki dodają sił w chwilach zwątpienia i poczucia bezradności.

red. Małgorzata Suchanek

View the embedded image gallery online at:
https://iturek.net/miejscowosci/blogger/darek#sigProIdfd964adf1c

  0 komentarze
0 komentarze

Wideo: Niedzielna wycieczka, czyli spotkanie z kulturą indiańską w turkowksim muzeum

W pierwszą kwietniową niedzielę chcemy zabrać naszych czytelników na wycieczkę do Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera - oczywiście wirtualna. Po wystawie pt. „Spotkania z kulturą indiańską Ameryki Północnej i Południowej” oprowadza dyrektor Bartosz Stachowiak.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Wideo: Niedziela palmowa bez uroczystych procesji. Nabożeństwa transmitowane w Internecie

Niedziela Palmowa rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. Jest to najważniejszy okres każdego roku liturgicznego, kiedy to katolicy przeżywają historię śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Ze względu na epidemię COVID-19 apelujemy do pozostania w domach. Na naszej stronie znajdziecie Państwo mszę online, w której możecie uczestniczyć.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Wideo: Najlepsi w recytacji wyłonieni. MDK w Turku rozstrzygnął konkurs

W powiecie tureckim wielu jest ambitnych i mądrych młodych ludzi. Mimo trudności związanych z czasem obecnym nadal działają i chcą się rozwijać. Pomaga w tym między innymi Miejski Dom Kultury w Turku, który niedawno rozstrzygnął wyjątkowy konkurs.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.