Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn z narkotykami

W niedzielę, 24 maja br. policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego w trakcie kontroli drogowej Audi A4 ujawnili u dwóch mężczyzn narkotyki. Jeden z nich przy którym policjanci ujawnili znaczną ilość narkotyków najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Władysławów: Nowy proboszcz w Russocicach

Po niespełna roku od nagłej śmierci ks. Andrzeja Kaczmarka w parafii w Russocicach dojdzie do kolejnej zmiany personalnej. Biskup Wiesław Mering ogłosił dzisiaj, 29 maja, nominacje proboszczowskie w diecezji włocławskiej. W gminie Władysławów zmieni się proboszcz.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Poseł apeluje do marszałka o wsparcie dla kolei w Turku

Poseł Ryszard Bartosik zaapelował do marszałka województwa wielkopolskiego i radnych sejmiku aby wystąpili z wnioskiem o budowę kolei na odcinku Konin-Turek w ramach programu Kolej Plus. To samorząd województwa dysponuje środkami, które mogą zapewnić wkład własny do inwestycji.

Czytaj dalej
  4 komentarze
4 komentarze

Po służbie zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

Policjanci z Inowrocławia i Turku udowodnili, że policjantem jest się zawsze, a nie tylko podczas służby. Funkcjonariusze w dniu wolnym zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który uszkodził kwietnik oraz barierę ochronną przy drodze.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Druhowie chcą dezynfekować okolicę. Czy Burmistrz na to pozwala?

W walkę ze zwalczaniem koronawirusa bardzo często włączają się jednostki ochotniczych straży pożarnych. W gminach naszego powiatu także widać aktywność druhów przy dezynfekcji miejsc publicznych. Również i strażacy z OSP Tuliszków chcieli podjąć takie działania. O zgodę zwrócili się do burmistrza Krzysztofa Romana.

Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Kawęczyn: Budują samorząd cegiełka po cegiełce, czyli podziękowania i gratulacje dla radnych

W środę, 27 maja w całej Polsce obchodzony był Dzień Samorządu Terytorialnego. Właśnie z tej okazji podczas sesji Rady Gminy Kawęczyn wójt Jan Nowak wraz z przewodniczącym Piotrem Geblerem pogratulowali samorządowcom pracy oraz wręczyli pamiątkowe podziękowania.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Wideo: Radni zdecydowali o utworzeniu żłobka w Kawęczynie

Pracę przy budowie pierwszego w gminie Kawęczyn żłobka trwają, a podczas dzisiejszej (29 maja) sesji rady gminy przyjęto uchwałę o utworzeniu placówki. Radni byli w tej kwestii jednomyślni.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Parlamentarzyści i związkowcy pytają co dalej z górnikami?

W trosce o miejsca pracy organizacje związkowe działające w ZE PAK wystosowały list otwarty do Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy. Wyrażają w nim nie tylko narastające zaniepokojenie wśród pracowników kopalń, ale również wiążące się z bezpieczeństwem energetycznym kraju. Postulaty związkowców wspierają parlamentarzyści Lewicy, którzy w sprawie kopalni interpelowali do premiera.

Czytaj dalej
  3 komentarze
3 komentarze

Władysławów: Maseczki od radnych dla medyków

Radni z Klubu Radnych Niezależnych we Władysławowie postanowili wesprzeć medyków ze swojej gminy i podarowali łącznie 100 maseczek, które przekazano do ośrodków zdrowia.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Trening z Apple Watch

Uzyskanie swojej wymarzonej sylwetki wymaga długiej i ciężkiej pracy. Podstawą dbania o swoje ciało jest trening, który w zależności od planu treningowego, spali tkankę tłuszczową lub zwiększy objętość mięśni. Ważne są systematyczne ćwiczenia oraz śledzenie ilości spalonych kalorii, aby zwiększyć efektywność treningu. Z pomocą przychodzi zegarek Apple Watch, który posiada wiele funkcji, które ułatwiają dążenie do celu.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Jak zrobić peeling do twarzy?

Kosmetyki na każdą kieszeń

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Turkowska biblioteka ponownie otwarta

25 maja, po ponad dwumiesięcznym zamknięciu, swoją działalność wznowiła Miejska Biblioteka Publiczna w Turku. Od poniedziałku ponownie można zwracać i wypożyczać materiały biblioteczne, zarówno książki, gazety i płyty DVD. Jednak wszystkie te działania odbywają się w nowym rygorze sanitarnym.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: Samorząd to ludzie

10958 dni to równo 30 lat. Tyle trwa już samorząd terytorialny. Choć w czasie tych trzech dekad ulegał różnym przemianom lepszym lub gorszym, to reforma samorządowa nadal uważana jest za jedną z najlepszych w ostatnim trzydziestoleciu. Zmiany jakie nastąpiły w naszym otoczeniu są niezaprzeczalne, są namacalne. Spora część z nas pamięta, gdzie na początku lat 90-tych byliśmy jako naród, jako społeczeństwo. Ale nic nie jest dziełem przypadku. Za tym wszystkim stoją ludzie, którzy swą tytaniczną pracą, poświęceniem i ogromnym zaangażowaniem zmieniali nasze małe Ojczyzny, budowali tożsamość naszej gminy, stworzyli solidne fundamenty które umożliwiły kolejnemu pokoleniu samorządowców dalszy rozwój Malanowa.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Ile płaci K Green Japan za dzierżawę gruntu? Radny Wojtczak pyta, burmistrz odpowiada

Blisko dwa tygodnie temu radny Grzegorz Wojtczak złożył interpelację, której pytał o to kiedy i w jakiej wysokości wpłynie do budżetu miasta czynsz dzierżawy od firmy K Green Japan (wcześniej podawana jako firma Kawasaki), która zamierza w Turku budować elektrownię gazową. W poniedziałek, 25 maja nadeszła odpowiedź z Urzędu Miasta.

Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Kawęczyn: Zderzenie dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu w Tokarach

Do wypadku w miejscowości Tokary w gminie Kawęczyn doszło dzisiaj, tj. 27 maja. W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

To w skali kraju wyjątkowy samorządowiec. Radna Janina Kolęda obchodzi 85. urodziny

Siłę i energię do działania dają jej dobre geny oraz głęboka wiara. Radna Rady Miejskiej w Turku, pani Janina Kolęda skończy w czwartek, 28 maja 85 lat. Swoje urodziny jednak zaczęła obchodzić już wcześniej, w Dniu Samorządu Terytorialnego, ponieważ w skali kraju jest absolutnie wyjątkowym samorządowcem.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Od soboty bez maseczek i bez limitów w sklepach. Czwarty etap powrotu do nowej normalności

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że już od najbliższej soboty, 30 maja noszenie maseczek nie będzie obowiązkowe. Nie dotyczy to jednak wszystkich miejsc. Zniesienie obowiązku nie obejmie np. kościołów.

Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Czy OSP KWB „Adamów” przejdzie do historii?

Już niebawem jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej KWB „Adamów” może przejść do historii. Druhny i druhowie, którzy od zawsze pomagali innym, dbali o bezpieczeństwo i odnosili wiele sukcesów muszą stanąć oko w oko z tym, co nieuchronne. W momencie zawieszenia działalności przez odkrywkę Adamów wypełnianie założonych celów stanie się niemożliwe.

Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Muzeum Miasta Turku- Zasady zwiedzania obowiązujące w okresie zagrożenia COVID-19

Zwiedzający obowiązani są do przestrzegania ,,Regulaminu zwiedzania muzeum” oraz poniższych zasad wprowadzonych w związku
z pandemią.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Wniosek na geotermię i drugi odwiert z pozytywną oceną formalną

Od dobrych wiadomości rozpoczęła się korespondencyjna sesja Rady Miejskiej w Turku. Burmistrz Romuald Antosik przekazał informację o pozytywnej ocenie formalnej wniosku, jaki PGKiM złożyło na budowę geotermii i drugi odwiert w Turku.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.