Malanów: Świetlica wiejska w Porożu wypiękniała

Dzięki dotacji z Samorządu Województwa Wielkopolskiego, wkładowi własnemu Gminy Malanów oraz pracy mieszkańców sołectwa, wypiękniała świetlica w Porożu.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Piotr Podembski Wolontariuszem Roku 2023

Piotr Podembski został Wolontariuszem Roku 2023. Tym samym jest dwudziestą osobą uhonorowaną tym tytułem. Dzisiaj (3 grudnia 2023r.) z okazji Dnia Wolontariusza odbyła się uroczystość dla turkowskich wolontariuszy.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Przykona: Świąteczny jarmark po raz kolejny niósł pomoc

Świąteczna muzyka, pyszne jedzenie, uśmiechy i ogromne otwarte serca gotowe do niesienia pomocy. Właśnie był trzeci już Charytatywny Jarmark Mikołajkowy, który odbył się w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Przykonie.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Turku

W sobotę, 2 grudnia, w godzinach przedpołudniowych w Hali Widowiskowo -Sportowej w Turku odbył się cykliczny Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Turku, w którym rywalizowało osiem zespołów. Rozgrywki służyły popularyzacji kultury fizycznej i aktywnych form wypoczynku wśród mieszkańców oraz integracji zawodników i zdrowej rywalizacji fair play.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Intensywny trening dla Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo

Ostatni tydzień był bardzo intensywny dla Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo w Tuliszkowie, bowiem klub brał udział w trzech imprezach.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Szanujemy wodę ! Rusza Deszczówka 5.0!

Samorząd Województwa Wielkopolskiego od 2020 roku realizuje program retencjonowania i wykorzystywania wód opadowych z dachów pn. "Deszczówka", wspierając tym samym jednostki samorządu terytorialnego w łagodzeniu negatywnych skutków zmian klimatu. Dzięki tym działaniom na terenie naszego województwa nawadnianych jest już ponad pół miliona metrów kwadratowych terenów zielonych. 23 listopada 2023 r. ruszył nabór wniosków do piątej edycji tego programu.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Czas dzielenia się z innymi, czyli finał akcji Turkowska Paczka

Nie ma piękniejszego uczucia, niż sprawić komuś radość, obdarować i wywołać uśmiech. Właśnie dlatego akcja Turkowska Paczka jest tak wyjątkowa! Budzi nadzieje, przywraca że wierzymy w ludzi i tworzy magię Świąt Bożego Narodzenia.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

W nowy rok z nowymi podatkami w mieście

Ze względu na konieczność zapewnienia środków finansowych dla pokrycia rosnących kosztów, ale też na poszerzający się zakres zadań realizowanych przez miasto Turek od przyszłego roku wzrosną niemal wszystkie stawki podatku od nieruchomości. Przyjęty przez radę wskaźnik jest jednak niższy niż ten wskazany przez Ministra Finansów.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Jerzy Bralczyk ponownie zawitał do Tuliszkowa

Jak mówić poprawnie? Jak sprawić, by ludzie nas słuchali i jak prawidłowo wyrażać swoje myśli? Na te i wiele innych pytań odpowiedział gość, który zawitał do Hali Widowiskowej w Tuliszkowie w piątek, 1 grudnia.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Zostań zawodowcem w Zespole Szkół Technicznych w Turku

Zostań Zawodowcem to projekt promujący kształcenie zawodowe sukcesywnie realizowany w bieżącym roku szkolnym przez Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół ZST w Turku. W czwartek, 30 grudnia Zespół Szkół Technicznych w Turku gościł uczniów ze SP w Uniejowie, Wieleninie i Wilamowie.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: "Laboratorium Aktywnych Eko-Badaczy” w Grzymiszewie

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. R. Traugutta w Grzymiszewie, dla którego organem prowadzącym jest Gmina i Miasto Tuliszków, brał udział w Programie "Ekopracownie".

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Wyścig zawodowców w Kaczkach Średnich - nauka i zabawa z nagrodami

Jak zbudować turbinę wiatrową, rozróżniać produkty spożywcze czy robić dekoracje? Tego w praktyce dowiedzieli się uczestnicy drugiej już edycji „Wyścigu zawodowców”, czyli konkursu dla ósmoklasistów, który zorganizowano w Zespole Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich.

Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Konkurs "Piecza zastępcza pomaganie we krwi" rozstrzygnięty

W czwartek, 30 grudnia odbyło się rozstrzygnięcie we oddawanie krwi pt. "Piecza zastępcza pomaganie we krwi" dla wychowanków rodzinnej pieczy zastępczej. Wyłoniono laureatów w 4 kategoriach:

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Sukcesy turkowskich karateków na Pucharze Polski OYAMA PFK!

W dniach 25 i 26 listopada 2023r., w Hali Parku Sportowego „Złotnicza” w Jeleniej Górze odbył się turniej OYAMA TOP Puchar Polski OYAMA PFK w Kumite i Kata, z okazji 30-lecia Jeleniogórskiego Klubu OYAMA. W konkurencjach wystartowało blisko 300 zawodniczek i zawodników z 35 Klubów OYAMA karate oraz z 5 klubów Kyokushin.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Powiatowy Urząd Pracy w Turku z tytułem "Lidera Aktywizacji Osób Młodych 2023"

Powiatowy Urząd Pracy w Turku uzyskał ponownie tytuł "Lidera Aktywizacji Osób Młodych 2023" w konkursie organizowanym przez Fundację Promocji Inicjatyw Społecznych POLPROM. Uroczysta Gala podsumowująca konkurs odbyła się 28 listopada w Pałacu Staszica w Warszawie. Gala wieńczyła 7. edycję ogólnopolskiego konkursu, w którym nagrodzone zostały najlepsze niestandardowe działania publicznych instytucji rynku pracy skierowane do młodych ludzi.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

.

.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Wyższy ekwiwalent za udział w akcjach, szkoleniach i nie tylko

Strażacy ochotnicy z terenu gminy i miasta Tuliszków będą otrzymywać wyższy ekwiwalent za udział w akcjach i szkoleniach. Otrzymają go również ci druhowie, którzy wykonują zadania na rzecz lokalnej społeczności.

Czytaj dalej
  4 komentarze
4 komentarze

Kupuj Energię w ramach Grupy Zakupowej Tureckiej Izby Gospodarczej!

Turecka Izba Gospodarcza serdecznie zaprasza firmy do wzięcia udziału w dynamicznym kroku w dziedzinie oszczędności energetycznych poprzez przystąpienie do Grupy Zakupowej Energii TIG na lata 2024-2025.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Obwieszczenie Starosty Tureckiego

Na podstawie art. 11d ust. 5 ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (t. j. Dz. U. z 2023 r., poz. 162) oraz zgodnie z art. art. 97 § 2 i art. 123 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (t. j. Dz. U. z 2023 r., poz. 775 ze zm.),

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: Umowa na remont kolejnej drogi podpisana

W środę, 29 listopada podpisano umowę na remont kolejnej drogi na terenie gminy Kawęczyn. Tym razem prace obejmą odcinek w Będziechowie.

Czytaj dalej
  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.