Już niebawem obchody 100.rocznicy „Cudu nad Wisłą” i Święta Wojska Polskiego

Już w sobotę, 15 sierpnia odbędą się obchody 100.rocznicy „Cudu nad Wisłą” i Święta Wojska Polskiego. Organizatorami wydarzenia są Burmistrz Miasta Turek oraz Wójt Gminy Turek.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Przypominamy! Obowiązek noszenia maseczek w sklepach i komunikacji publicznej

Policjanci w całej Wielkopolsce od środy ponownie sprawdzają, jak mieszkańcy respektują obowiązek noszenia maseczek w sklepach i w komunikacji publicznej. Jest to związane ze wzrostem liczby zachorowań w całym kraju. Policjanci będą także kontaktować się z administratorami obiektów handlowych oraz przedstawicielami firm transportowych. Będą przypominać o konieczności zachowania dystansu społecznego i innych zasad bezpieczeństwa.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Żołnierze WOT -ponownie blisko i pomocni mieszkańcom Powiatu Tureckiego

Przedstawiciele 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej ponownie odwiedzili Powiat Turecki, tym razem celem przedstawienia władzom powiatowym projektu powołania nieetatowych Mobilnych Zespołów Rekrutacyjnych. Uczestniczący w spotkaniu Wicestarosta Władysław Karski dowiedział się od szer. Anny Szymaniak i szer. Patryka Krajewskiego o zasadach funkcjonowania na terenie Powiatu Tureckiego rekruterów WOT.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Wideo: Nie zwarcie, a podpalenie. Sprawca już w areszcie

Bardzo szybko okazało się, że pożar radiowozu przed Komendą Powiatową Policji w Turku nie był przypadkiem. Nagranie wykonane przez jednego z mieszkańców ujawniło, że to wynik działania podpalacza.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Kosmetyki do stóp

-do wygrania zestaw profesjonalnych kosmetyków do stóp ufundowanych przez Podologia Turek Aleksandra Całkiewicz,
-aby wziąć udział w konkursie należy udostępnić planszę konkursową, polubić fanpage iTurek.net oraz fanpage Podologia Turek Aleksandra Całkiewicz,
-ogłoszenie wyników konkursu 18.08.2020 r.
-szczegóły na fanpage iTurek.net
SZCZEGÓŁY KONKURSU

  0 komentarze
0 komentarze

Druhowie za likwidacją Ochotniczej Straży Pożarnej KWB „Adamów”

W głosowaniu większość członków Zakładowej Ochotniczej Straży Pożarnej KWB „Adamów” opowiedziała się za likwidacją jednostki. Ma to związek z wcześniejszą decyzją zarządu ZE PAK o zawieszeniu, a obecnie likwidacji kopalni.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Brudzew: Odpust w Galewie rozpoczął Jubileusz Przemienienia Pańskiego

Odpust na Galewskim Wzgórzu rozpoczął obchody 100-lecia erygowania Sanktuarium Przemienienia Pańskiego. Wierni z całej okolicy wyruszy na pątniczy szlak, aby wspólnie się modląc uczestniczyć w wyjątkowym święcie.

Czytaj dalej
  12 komentarze
12 komentarze

Pątnicy na rowerach gościli w powiecie tureckim

Trasa rowerowej pielgrzymki ze Strzelna na Jasną Górę wiodła przez powiat turecki. Przed trudną drogą pątnicy mieli okazję odpocząć i w skupieniu pomodlić podczas przystanku na terenie naszego regionu.

Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Żołnierz WOT uratował tonącego w jeziorze Logo

W poniedziałek 27 lipca ok. godz. 19.00 szer. Mariusz Tomaszewski żołnierz 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej podczas rodzinnego spaceru uratował tonącego w jeziorze Logo (Długie). Gdy tylko zauważył niebezpieczną dla życia sytuację postawił dzieci pod opieką żony i ruszył na pomoc tonącemu chłopakowi. Dramatyczna akcja zakończyła się sukcesem a żołnierz swoją postawą uwodnił że zawsze gotowy jest pomagać innym i pozostaje wierny maksymie terytorialsów „Zawsze Gotowi, Zawsze Blisko”.

Czytaj dalej
  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Gm.Turek: Zarejestruj się w systemie MultiSMS

Zarejestruj się w systemie MultiSMS, jeśli chcesz otrzymywać bezpłatne wiadomości sms na telefon komórkowy o:

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Wideo: Konna przygoda w Ośrodku Jeździeckim MAR-KLIN

Ośrodek jeździec MAR-KLIN w Turku od lat jest miejscem słynącym z pasji do koni i jeździectwa. Wieloletnie tradycje zaowocowały szeroką ofertą skierowaną do osób w każdym wieku. Warto się z nią zapoznać i być może odkryć w sobie nowe zainteresowania.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Malanów: Mały ogrodnik w podróży

Marek Lesiewicz mieszka z rodzicami w miejscowości Klonów (woj. Świętokrzyskie). Choć ma dopiero 11 lat, to jego pasją jest ogrodnictwo. Chłopiec ma sprecyzowane marzenia, a także plany na przyszłość.

Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Żołnierze WOT ćwiczą na poligonie pod Pleszewem

Przez kolejne dwa weekendy sierpnia poligon Karczemka pod Pleszewem służyć będzie żołnierzom z 12. Wielkopolskiej Brygady WOT jako rejon ćwiczeń Wielkopolska brygada WOT przez kilka ostatnich miesięcy wspierała walkę z COVID-19, prowadząc operację pk. „Odporna Wiosna”.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Klub Striker na Letnim obozie Polskiej Federacji Kykokushin Karate w Tucholi

Od 28 lipca do 2 sierpnia skromna, 3 osobowa reprezentacja Klubu Striker z Turku brała udział w Letnim Obozie Polskiej Federacji Kykokushin Karate w Tucholi. Przez 6 dni karatecy doskonalili swój kunszt walki. W składzie reprezentacji znalazła się Lena Dzieciątkowska oraz bracia Ariel i Kamil Więcławek. Obóz przeznaczony był dla osób zaawansowanych.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Teatralna przygoda w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku zaprasza na spektakle Teatru Maska, które odbędą się w ramach projektu „Misja: biblioteka pełna ludzi”. Dzięki niemu będziemy mogli wspólnie uczestniczyć w poruszających wyobraźnię spektaklach teatralnych. Poznamy bajkę promującą czytelnictwo, a także zobaczymy współczesną adaptację legendy. Wydarzenia odbędą się na terenie zielonym obok biblioteki. Wstęp wolny.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

„Moja Wizja Zero – Bezpieczeństwo, Zdrowie i Dobrostan Rolnika”

W związku z trwającą kampanią wdrożenia Strategii Wizji Zero w rolnictwie w Polsce, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego we współpracy z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwową Inspekcją Pracy, Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa, Pocztowym Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych oraz Fundacją Polskiej Grupy Energetycznej organizuje II edycję Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodzieży „Moja Wizja Zero – Bezpieczeństwo, Zdrowie i Dobrostan Rolnika”.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Druga pielgrzymka do Lichenia

Wakacje to czas pielgrzymowania. Jedni spędzają czas nad jeziorem, inni nad morzem czy w góry. Wielu pielgrzymuje do miejsc świętych by umocnić i pogłębić swoja wiarę .

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Kierowco! Z Turku do Kościelca tylko objazdami. Zamknięty wiadukt

Wybierając się w stronę Kościelca lub Koła albo Konina jadąc drogą wojewódzką nr 470 trzeba się przygotować na poważne utrudnienia w ruchu. W połowie lipca rozpoczął się remont jednego z wiaduktów nad autostradą A2. Modernizacja „tęczowego mostu” potrwa aż do grudnia.

Czytaj dalej
  4 komentarze
4 komentarze

I Turniej im. Mariana Donarta Keeza Cup 2020. Tur 1921 Turek bezkonkurencyjny

I Turniej im. Mariana Donarta Keeza Cup 2020 dobiegł końca. Przez dwa dni miłośnicy piłki nożnej zmagali się na boisku walcząc o tytuł zwycięzcy. Nie zabrakło meczu pokazowego w w wykonaniu byłych zawodników Tura Turek oraz przyjaciół Mariana Donarta. Relacje z wydarzenia mogliśmy oglądać mogliśmy na żywo.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Czterech mężczyzn z powiatu tureckiego zakażonych koronawirusem

Cztery przypadki zachorowań na koronawirusa odnotowano dzisiaj, tj. 3 sierpnia na terenie powiatu tureckiego. Łącznie w Województwie Wielkopolskim zdiagnozowano u 98 osób.

Czytaj dalej
  3 komentarze
3 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.