PGKiM: Wygraliśmy z ministrem i konserwatorem!

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Turku, jako Zarządca Wspólnoty Mieszkaniowej Kączkowskiego 3, wygrało w sądzie z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z Wielkopolskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Handel akcjami giełdowymi - na czym polega i jak zacząć?

Z każdym kolejnym rokiem coraz więcej osób zaczyna interesować się rynkiem inwestycyjnym. Jednym z najpopularniejszych instrumentów w tym obszarze są niezmiennie od lat akcje giełdowe. W związku z tym warto dokładnie sprawdzić, jak handlować akcjami oraz o czym pamiętać, aby wszystko odbyło się bezpiecznie i zgodnie z oczekiwaniami.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

„Czwórka” z nagrodą "Mistrzowie Energii"

Szkoła Podstawowa nr 4 w Turku otrzymała tytuł laureata w konkursie „Mistrzowie Energii” oraz nagrodę w postaci karty podarunkowej o wartości 2.000 zł do wykorzystania na cele edukacyjne.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Moc radości i zabawy dla najmłodszych

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Tuliszkowie zaprosił najmłodszych mieszkańców na wspólne zabawy z okazji Dnia Dziecka. Atrakcji nie brakowało, a dzieci bawiły się znakomicie.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Brudzew: Najbardziej uśmiechnięty rajd w powiecie! Wymarzona pogoda i festyn na zakończenie

Uśmiech dziecka jest tym, co cieszy najbardziej. W radosnych nastrojach i pełne enegrii były maluchy wraz z bliskimi podczas XX Integracyjnego Rajdu Turystycznego, który odbył się 4 czerwca. Jak zawsze pogoda dopisała, a atmosfera była wymarzona.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Młoda Lewica wnioskuje o utworzenie Młodzieżowej Rady Powiatu Tureckiego

Młoda Lewica przedstawiła wniosek do starosty powiatu tureckiego, w którym przedstawia propozycję powołania Młodzieżowej Rady Powiatu Tureckiego:

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Dobra: Pełen radości i niespodzianek festyn rodzinny w Skęczniewie

4 czerwca na placu przy strażnicy w Skęczniewie obył się Festyn Rodzinny połączony z XI Parafialnym Dniem Dziecka. Organizatorami wydarzenia byli ksiądz Grzegorz Wawrzyniak, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piekarach oraz Gmina Dobra.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Dzień Dziecka w Eko Krainie Baśni

Tłumy ludzi udały się w niedzielę, 4 czerwca na Stadion 1000- lecia w Turku. Właśnie wczoraj odbył się bowiem Dzień Dziecka w Eko Krainie Baśni. Pogoda dopisała, a najbardziej zachwycone były dzieci, które korzystały z wielu przygotowanych przez organizatorów atrakcji.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Z Powiatu Tureckiego na Monte Cassino

W Starostwie Powiatowym w Turku doszło dzisiaj tj. 5 czerwca do wyjątkowego spotkania władz powiatowych z mieszkańcami Powiatu Tureckiego, którzy 18 maja br. wzięli udział w corocznym biegu w 79 rocznicę zakończenia zwycięskiej walki z udziałem polskich żołnierzy pod Monte Cassino.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Pasja, talent i ciężka praca. Stypendia dla zdolnych mieszkańców Turku i gminy Turek

Pasja, talent i przede wszystkim ciężka praca. To czynniki decydujące o sukcesie. Odnieśli go młodzi mieszkańcy miasta Turku oraz gminy Turek, którzy w niedzielę, 4 czerwca odebrali stypendia za osiągnięcia sportowe i artystyczne.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Czy można wskazać jedną, najlepszą giełdę kryptowalut?

Giełdy kryptowalut odgrywają sporą rolę z punktu widzenia światowego rynku walut cyfrowych. To właśnie na tych platformach odbywa się lwia większość transakcji z użyciem kryptowalutGiełdy kryptowalut odgrywają sporą rolę z punktu widzenia światowego rynku walut cyfrowych. To właśnie na tych platformach odbywa się lwia większość transakcji z użyciem kryptowalut.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Riwiera Turecka, czyli plany ZE PAK na rekultywację pokopalnianą

Zespół Elektrowni Pątnów Adamów Konin podjął się naprawy stosunków wodnych po zakończonym wydobyciu węgla na terenie powiatu tureckiego. O pracach, które trwają w naszym regionie opowiedzieli podczas piątkowej (2 czerwca) sesji rady powiatu prezes ZE PAK Piotr Woźny oraz Jan Bartczak - dyrektor Zarządu Zlewni Wód Polskich w Kole. Głos w tej sprawie zabrał również wiceminister Ryszard Bartosik.

Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Wiedza i praktyka, która ratuje życie. Szkolenie z zasad pierwszej pomocy w KP PSP w Turku

Ogrom wiedzy i praktyki, wyjątkowa atmosfera oraz ogromne doświadczenie. Właśnie tak wyglądało szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, które odbyło się w sobotę, 3 czerwca w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Turku.

Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Czarne Owce najlepsze w Osiedlowym Turnieju Piłki Nożnej

W sobotę, 3 czerwca odbył się Osiedlowy Turniej Piłki Nożnej, którego organizatorem był Samorząd Mieszkańców Osiedla Nr 1 w Turku. Cyklicznie odbywające się rozgrywki przyciągają miłośników aktywności fizycznej i tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Brudzew: Sportowa sobota, czyli Biegi Kasztelańskie pełne atrakcji

Idealna pogoda czekała na miłośników sportu w sobotę, 3 czerwca na stadionie przy ulicy Piaski. Za nami kolejna cykliczna impreza organizowana przez Gminny Klub Sportowy „Kasztelania”. Jak zawsze Biegi Kasztelańskie cieszyły się dużą frekwencją.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: Młode druhny ze Żdżar i druhowie z Chylina najlepsi w powiecie

Sobotni (3 czerwca) poranek w Kawęczynie należał do młodych strażaków. Wszystko za sprawą odbywających się tam XII Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych rozgrywanych według regulaminu CTIF.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Big Band Miasta Turek z Grand Prix festiwalu w Nowym Tomyślu

W piątek, 2 czerwca w Nowotomyskim Ośrodku Kultury zagościły zespoły bigbandowe z całej Polski. Wszystko za sprawą organizowanego już po raz 25 Big Band Festiwalu. Główna nagroda trafiła w ręce muzyków z Turku.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Moc atrakcji na Dzień Dziecka ze sklepem Carmen w Laskach

Wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju Dzień Dziecka odbył się w miejscowości Laski w gminie Przykona. Było kolorowo, tanecznie i smacznie. Maluchy oraz starsze pociechy mogły się wyszaleć, a rodzice w miłej atmosferze spędzić czas.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Moc atrakcji dla przedszkolaków z okazji Dnia Dziecka

Do turkowskich przedszkoli tuż przed wyczekiwanym przez wszystkie maluchy Dniem Dziecka zawitali burmistrz Romuald Antosik wraz z radnym Radosławem Idzikowskim. Podczas wizyt nie zabrakło prezentów oraz słonecznej pogody, która sprawiła, że zabawa była wyjątkowa.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Powiatowy Konkurs Plastyczny "Autoportret" - rozstrzygnięty

Powiatowy Konkurs Plastyczny cieszy się niesłabnącą popularnością. W poprzednich edycjach dzieci malowały już kartki dla swoich mamy, obrazy tatusiów, a teraz - autoportrety. Autoportret jest to jeden z najtrudniejszych tematów zarówno do namalowania, jak i do pokazania.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.