Gm. Brudzew: Nieprzejezdna droga w Galewie po zderzeniu busa z osobówką

Do groźnego wypadku z udziałem busa i samochodu osobowego doszło w poniedziałkowe (26 października) popołudnie na drodze wojewódzkiej nr 470 w miejscowości Galew (gmina Brudzew). Droga wciąż jest zablokowana, a kierowcy korzystają z objazdów.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Edukacja przez zabawę na sali "Ognik"

W miesiącach wrześniu i październiku w Komendzie Powiatowej PSP w Turku wznowiono zajęcia w ramach prewencji społecznej na sali edukacyjnej ,,Ognik’’. Zajęcia przeprowadzone zostały dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz klas 1-3 szkoły podstawowej.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Władysławów: Uroczyste ślubowanie klas pierwszych

Dnia 22 października 2021 r. w Szkole Podstawowej w Wyszynie odbyła się uroczystość ślubowania klasy pierwszej. Uroczystość ta na stałe wpisała się w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: „Rodzina wolna od nałogów”, czyli niedziela dla aktywnych

Za nami VII Biegi Grzymiszewskie, które w tym roku odbywały się pod hasłem „Rodzina wolna od nałogów”. Zawody miały miejsce w minioną niedzielę, 24 października.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Ponad 200 osób na starcie „TurIno”. Wspaniała zabawa na orientację

Pogoda na zamówienie, wspaniała atmosfera i niesamowita przygoda. Jak zawsze Integracyjna Impreza na Orientację „Turlno” cieszyła się wyjątkową frekwencją. Nic dziwnego. Takie wydarzenie to nie tylko dobra zabawa, ale również masa nowej wiedzy.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Turek rozbrzmiewał "Muzyką Korzeni Europy"

Po dwuletniej przerwie miłośnicy muzyki po raz kolejny mieli okazję wysłuchać niezwykłego koncertu. Piękne pieśni, wyjątkowe głosy oraz zachwycająca akustyka. Taki właśnie był XXII Przegląd Chórów „Muzyka Korzeni Europy”.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Sun Garden Polska rekrutuje pracowników do oddziału w Psarach (gm. Przykona)

W związku z uruchamianiem innowacyjnej linii technologicznej Sun Garden Polska poszukuje kandydatów na stanowiska: operator maszyn do obróbki drewna, serwisant maszyn obróbki drewna oraz ślusarz narzędziowy.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Dzieląc się bezcennym darem od 60 lat niosą pomoc

„Człowiek jest wielki nie tym kim jest, lecz tym czym dzieli się z innymi”- cytował Jana Pawła II prezes Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi RP „Górnik” podczas jubileuszu 60-lecia klubu. Uroczystość miała miejsce w sobotę, 23 października.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Rawicki Turniej Judo

23 października odbył się Rawicki Turniej Judo, turniej zaliczany do rankingu Okręgowego Związku Judo zorganizowany był dla kategorii wiekowych U9, U11 i U13.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Malanowskie wesele na scenie Miejskiego Domu Kultury w Turku

Zaślubiny Marysi i Franka, czyli inscenizację pod nazwą „Wesel dawnych czar” tym razem miała okazję obejrzeć turkowska publiczność, która w sobotę, 23 października, zgromadziła się w Miejskim Domu Kultury.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Gm. Turek: Motocykliści zakończyli sezon

Kilkudziesięciu motocyklistów z powiatu tureckiego wzięło udział w oficjalnym zakończeniu sezonu. Tradycyjnie już spotkali się oni podczas mszy świętej, która tym razem odprawiona została w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Kaczkach Średnich (gmina Turek).

Czytaj dalej
  6 komentarze
6 komentarze

Dobra: Wizyta dzielnicowego w ŚDS w Żeronicach

Dnia 14 października 2021 roku w Środowiskowym Domu Samopomocy w Żeronicach, mieliśmy przyjemność gościć asp. Jerzego Denkowskiego, dzielnicowego z Komisariatu Policji w Dobrej. Podczas przeprowadzonej pogadanki gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na drodze w sezonie jesiennym i zimowym, omówił sposoby unikania lub pokonywania ich, podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe w Naszych strojach.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Autobusem dojedziemy do cmentarzy

W dniach od 30 października 2021 r. do 1 listopada 2021 r. Urząd Miejski w Turku, aby ułatwić mieszkańcom miasta dotarcie do cmentarzy, uruchamia bezpłatną komunikację.

Czytaj dalej
  4 komentarze
4 komentarze

Malanów: Zjazd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kotwasicach z wyborami nowych władz

W piątek, 22 października w miejscowości Kotwasice (gmina Malanów) odbył się Zjazd Oddziału Gminnego ZOSP RP. Tradycyjnie był to moment podsumowań i wytyczania planów, ale też wybory nowych członków zarządu gminnego.

Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Wideo: ZSR z certyfikatem "Szkoły Promującej Świadome Korzystanie z Internetu w roku szkolnym 2020/2021"

W minionym roku szkolnym Zespół Szkół Rolniczych brał udział w projekcie "Przystań w sieci", który powstał z inicjatywy Facebooka, NASK BIP I UNICEF Polska, a honorowy patronat nad nim objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. Celem projektu było propagowanie odpowiedzialnego korzystania z Internetu, ochrony własnego wizerunku w sieci I bezpieczeństwa online.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

#SzczepimySię

.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

SUN GARDEN POLSKA realizuje autorski projekt technologiczny w Psarach

W mieszczącym się w Psarach (gmina Przykona) oddziale firmy SUN GARDEN POLSKA realizowany jest projekt polegający na opracowaniu autorskiego procesu technologicznego. Celem jest uzyskanie podwyższonej produktywności, wydajności, a także wysokiej jakości wytwarzanych z drewna wyrobów. Skala inwestycji pozwoli na stworzenie kilkudziesięciu stanowisk pracy.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Aranżacja sypialni w wersji mini

Niewielka sypialnia w nowym budownictwie mieszkaniowym to spore wyzwanie aranżacyjne, ale dzięki odpowiednim meblom i trikom wnętrzarskim stworzysz przytulną i wyjątkowo funkcjonalną przestrzeń do relaksu.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Tuliszków: Stacja uzdatniania wody w Sarbicku po modernizacji

Ponad 1,4 mln zł kosztowała przebudowa stacji uzdatniania wody wraz z wyposażeniem w miejscowości Sarbicko (gmina Tuliszków). Zastosowane technologie mają zapewnić stabilną jakość wody dla mieszkańców.

Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Umówienie wizyty w urzędzie skarbowym jeszcze łatwiejsze

• Uproszczony formularz oraz wyszukiwarka spraw – to nowe ułatwienia w usłudze „Umów wizytę w urzędzie skarbowym”.
• Wystarczą tylko cztery kroki i wizyta w urzędzie skarbowym umówiona.
• Potwierdzenie rezerwacji otrzymasz SMS-em, a dzień przed spotkaniem KAS przyśle Ci również przypomnienie o wizycie.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.