Gm.Turek: Zderzenie dwóch aut w Szadowie Księżym

Z utrudnieniami w ruchu drogowym muszą liczyć się kierowcy przejeżdżający przez Szadów Księży (gmina Turek). Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Gm.Turek: Wypadek w Słodkowie Kolonii. Droga zablokowana

Do groźnego zdarzenia doszło przed godz. 15.00 w Słodkowie Kolonii. Na miejscu pracują służby ratunkowe, a droga jest całkowicie nieprzejezdna.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Wielkopolscy medycy skierowani do pracy w szpitalu tymczasowym

Blisko 200 osób – na podstawie wydanych decyzji wojewody wielkopolskiego – zgłosiło się do pracy w szpitalu tymczasowym na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. To jedna z większych lecznic w Wielkopolsce. Wśród lekarzy, którzy otrzymali skierowanie do pracy w Poznaniu jest jedna osoba z powiatu tureckiego, która jednak złożyła odwołanie.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Malanów: Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo - udział w programie

Szkoła Podstawowa w Miłaczewie w drugim półroczu włączyła się w innowacyjny projekt edukacyjny „Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo”, który wspiera szkoły we wdrażaniu nowych technologii i higieny cyfrowej w edukacji. Biorą w nim udział uczniowie, rodzice i nauczyciele, dla których wartością jest kształtowanie równowagi między korzystaniem z nowych technologii i świadomym tworzeniem realnych więzi poza przestrzenią Internetu.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

"Hejt" po weselu w Malanowie. Jest zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Turku złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w związku z mową nienawiści i hejtem, jaki pod adresem pracowników stacji pojawił się w mediach społecznościowych po interwencji na weselu w Malanowie.

Czytaj dalej
  16 komentarze
16 komentarze

Robert Żółtaszek nowym kierownikiem KRUS w Turku

Wiadomo już, kto zastępować będzie Krzysztofa Buchelta na stanowisku kierownika Punktu Terenowego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Turku. Funkcję tę objął Robert Żółtaszek.

Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Umowy na środki dla Dobrej i Skęczniewa podpisane. Będzie kanalizacja i przydomowe oczyszczalnie

Dzisiaj, tj. 15 kwietnia w Urzędzie Gminy w Dobrej odbyło się uroczyste podpisanie umowy na dofinansowanie projektu pt. Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w miejscowości Skęczniew oraz budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Dobra.

Czytaj dalej
  5 komentarze
Etykiety:
5 komentarze

Okna i wymogi dotyczące ich wymiany

Wielu z nas drwi z ludzi, którzy drewniane okna w kamienicy wymieniają na Okna PCV Kraków, bo opcja ta jest zdecydowanie tanią i mało wytworną. Zaczynają się też pojawiać opinie o tym, że osoba tak remontująca zabytek jest jedynie skąpcem i czasami tego typu stwierdzenia nie mijają się z prawdą, choć prawda tkwi też i w tym, że wielu z nas stać tylko na ten skromny remont raz na te kilka lat. Dlatego też powinny istnieć jakieś państwowe zapomogi, dzięki którym właścicieli zabytkowych kamienic będzie stać na wstawienie tych wytwornych okien drewnianych. Problem tkwi jedynie w tym, że istnieje tylko wymóg tego rodzaju i dlatego też ludzie wymieniają okna na te z tworzywa, bo tylko takie są w zasięgu finansowym wielu lokatorów lub właścicieli kamienic.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Kawęczyn: Pogryzienie przez psa. Zagrożone życie dziecka

Pod koniec marca w jednej z miejscowości na terenie gminy Kawęczyn doszło do dramatycznego zdarzenia. Kilkuletnie dziecko zostało zaatakowane przez psa. W wyniku poniesionych obrażeń poszkodowany trafił do szpitala. Jego życiu aktualnie nie zagraża niebezpieczeństwo, a sprawę badają policjanci z turkowskiej komendy.

Czytaj dalej
  7 komentarze
7 komentarze

OTOP: Kruk (Corvus corax) – tajemniczy, inteligentny krukowaty

‘Skrzydła ma czarne jak burzliwa chmura, a szerokie i długie na kształt tęczy łuku. I niebo całe zakrywa.’ (Adam Mickiewicz “Dziady”).

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Tuliszków: Wniosek w sprawie referendum już u Komisarza Wyborczego

Tuż po świętach wielkanocnych do Komisarza Wyborczego w Koninie wpłynął wniosek pełnomocnika grupy inicjatywnej o przeprowadzenie referendum gminnego w sprawie odwołania Burmistrza Gminy i Miasta Tuliszków przed upływem kadencji. Trwają procedury weryfikujące wniosek.

Czytaj dalej
  9 komentarze
9 komentarze

Gminy Dobra i Kawęczyn zagrożone ptasią grypą. Jest rozporządzenie wojewody

Miejscowości Okręglica, Chocim, Głuchów w gminie Kawęczyn oraz Miłkowice w gminie Dobra są obszarem zagrożonym wystąpieniem ptasią grypą. Ognisko tej choroby wykryto na terenie sąsiedniego powiatu sieradzkiego, w gminie Goszczanów.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Czas na „SPORTOWE WAKACJE+”

Informujemy, że Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ogłosił otwarty konkurs ofert na dofinansowanie ze środków pochodzących z budżetu państwa zadań z zakresu upowszechniania sportu różnych grup społecznych i środowiskowych realizowanych w okresie od 1 kwietnia do 31 grudnia 2021 roku.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

KATYŃ-ludobójstwo na Polakach

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej-polskie święto państwowe obchodzone co roku 13 kwietnia. Wśród tysięcy pomordowanych na wschodzie oficerów polskich byli też brudzewianie: ppłk. Witold Kępiński, por. Piotr Ogiński, komisarz Witold Paszkowski.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: Tereny dla energetyki odnawialnej czekają na inwestorów

Gmina Kawęczyn nie ustaje w tworzeniu warunków sprzyjających rozwojowi przedsiębiorczości. Przygotowano kolejny teren inwestycyjny, który tym razem przeznaczony jest na produkcję energii z odnawialnych źródeł.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Żłobki i przedszkola otwarte od 19 kwietnia. Większość ograniczeń pozostaje

Rząd zdecydował się na powrót najmłodszych dzieci do żłobków i przedszkoli. Nie oznacza to jednak całkowitego zniesienia ograniczeń. Większość obostrzeń została utrzymana na kolejny tydzień - do 25 kwietnia.

Czytaj dalej
  7 komentarze
Etykiety:
7 komentarze

Dofinansowanie od marszałka na Międzypokoleniowy Klub Kultury

Podzielono środki w ramach otwartego konkursu ofert na realizację w formie powierzenia lub wspierania zadań publicznych Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury w roku 2021. Dofinansowanie otrzyma turkowskie Stowarzyszenie Przystań.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Weź udział w konkursie kulinarnym dla Kół Gospodyń Wiejskich

Zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 czerwca 2021 roku. Oczarujcie jury waszą energią, doświadczeniem kulinarnym i podzielcie się historią przepisu.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Uczcili pamięć ofiar zbrodni katyńskiej

Przedstawiciele władz powiatu tureckiego, samorządu miasta Turek oraz gminy Turek złożyli kwiaty przy tablicach upamiętniających ofiary zbrodni katyńskiej. 81 lat temu z rąk enkawudzistów zginęli również mieszkańcy naszego regionu.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Kilka pomysłów jak wykorzystać zasłony w salonie na św. Wielkanocne

Zasłony to niezwykle efektowna ozdoba okienna, która od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego! Ten dodatek ożywi nawet najprościej urządzone wnętrze. Przedstawiamy kilka pomysłów, jak wykorzystać zasłony w salonie na święta wielkanocne.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.