Zaproszenia – nadruki – reklama

Drukarnia Prinart świadczy usługi dla firm oraz osób prywatnych. Z nami druk staje się łatwiejszy! Zaprojektujemy każdą formę reklamy.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

List do redakcji: Prezent burmistrza Antosika dla dzieci na święta Bożego Narodzenia

Dwa dni temu wraz z żoną przeżyliśmy szok kiedy to pani dyrektor żłobka niepublicznego wręczyła nam rozwiązanie umowy o opiekę nad naszym dzieckiem z uzasadnieniem, że po zabraniu dotacji z miasta nie jest w stanie go utrzymać.

Czytaj dalej
  14 komentarze
14 komentarze

Home Staging czyli jak przygotować mieszkanie na sprzedaż?

Sprzedaż mieszkania to długotrwały proces, do którego trzeba się świetnie przygotować zarówno od strony organizacyjnej, finansowej oraz czasowej. Jeśli poświęcimy odpowiednio dużo energii w przygotowanie mieszkania na sprzedaż, sami zdziwimy się, jakie efekty uzyskamy. Mieszkanie, które zostanie przemyślanie przygotowane do sprzedaży, pozwoli nam na uzyskanie wyższej ceny a także sprawi, że finalizacja transakcji zostanie wykonana znacznie szybciej. Poniżej przedstawione zostały porady i wskazówki dotyczące tego, w jaki sposób przygotować mieszkanie do sprzedaży.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Morsowanie a wzmocnienie odporności — co musisz wiedzieć?

Kiedy zima jest w pełni, a temperatury osiągają ujemne wartości, wydawać by się mogło, że ostatnią rzeczą, której potrzebujemy to zimna kąpiel. Jednak morsowanie w ostatnim czasie zyskuje coraz więcej entuzjastów, głównie ze względu na swój zbawienny wpływ na ludzki organizm. Dlatego warto przyjrzeć się tej niezwykłej czynności i dowiedzieć się, jakie są wady i zalety morsowania.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Innowacyjne rozwiązania i nowoczesne wzornictwo. ProfilDoors w ofercie Bram-Tur

Firma ProfilDoors w tym roku obchodzi 18 lecie istnienia. Na początku przedsiębiorstwo produkowało komponenty do drzwi i mebli. W 2004 roku ruszyła produkcja drzwi wewnętrznych, a nie długo potem firma stała się największym liderem w swojej branży na terenie Rosji.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o kwarantannie

Kwarantanna to termin, który towarzyszy nam na co dzień od początku epidemii koronawirusa. Ze względu na rodzące się wątpliwości odnośnie aktualnych informacji i zaleceń odnośnie kwarantanny na stronie rządowej, na stronie Głównego Inspektora Sanitarnego oraz na stronie Ministerstwa Zdrowia pojawiła się informacja zbiorcza na jej temat.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: 11 listopada u przedszkolaków z Wyszyny

11 listopada to ważny dzień i data w historii naszej Ojczyzny. To lekcja patriotyzmu którą trzeba odrabiać od najmłodszych lat. Grupa Motylków z pododdziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Wyszynie przeniosła swoją lekcję do wirtualnej przestrzeni.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Rozpoczęcie rozbudowy magazynu wysokiego składowania w Profim sp. z o.o. – zakładzie Flokk w Turku

W zakładzie w Turku powstanie jeszcze większy magazyn wysokiego składowania. Rozbudowa obecnego magazynu z ok. 2500m2 do ok. 5100m2 podwoi możliwości magazynowe powiększając je o 3000 miejsc paletowych oraz dodatkowe 600m2 na składowanie produktów wielkogabarytowych. Pozwoli to zmaksymalizować moce magazynowe w Profim sp. z o.o. i tym samym umieścić tam wyprodukowane w ramach Flokk produkty sprzedawane w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Malanów: Nowa inwestycja drogowa w Powiecie Tureckim

Wczoraj informowaliśmy o inwestycjach drogowych, jakie przeprowadzi Powiat Turecki w Dobrej, teraz nadszedł czas na przekazanie kolejnych dobrych wiadomości, tym razem dla mieszkańców gminy Malanów. Już niebawem ruszą prace drogowe w Dziadowicach.

Czytaj dalej
  3 komentarze
3 komentarze

Lokalnie i z pasją – rozwój Mleczarni „Turek”

Historia serów pleśniowych w naszym regionie sięga początku lat osiemdziesiątych, to właśnie wtedy w 1981 roku zostały wyprodukowane pierwsze sery z porostem białej pleśni, i tym samym Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Turek stała się pionierem na rynku krajowym w produkcji tego rodzaju serów. Przez lata pracując nad jakością surowca, doskonaleniem naszych receptur i technologii sery Turek zdobywały uznanie naszych konsumentów oraz ekspertów, czego dowodem są przyznawane przez lata nagrody i wyróżnienia.

Czytaj dalej
  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Przedsiębiorcy w Turku i okolicach tracą na fałszywych „L4”

Podczas trwania pandemii przedsiębiorcy zmagają się zarówno z kryzysem gospodarczym jak i kadrowym. W tym roku zanotowano w naszym kraju ponad 2,5 krotny wzrost fałszywych zwolnień chorobowych, względem analogicznego okresu w roku ubiegłym. Problem ten nie ominął także przedsiębiorców w Turku, gdzie na prośbę właściciela jednej z miejscowych firm, skontrolowani zostali pracownicy przebywający na zwolnieniu chorobowym.

Czytaj dalej
  7 komentarze
7 komentarze

Jak zamówić kwiaty z dostawą?

Zbliża się ważna okazja dla bliskiej Tobie osoby. Ty jednak nie będziesz mógł spotkać się z nią osobiście, złożyć życzeń i wręczyć prezent. W takiej sytuacji szukasz rozwiązań, które pozwolą Ci sprawić radość Solenizantowi na odległość. Wpadasz na pomysł, że prześlesz jej kwiaty wraz z życzeniami. Pytanie tylko, jak zamówić kwiaty z dostawą?

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Pług do wózka widłowego - Jaki wybrać?

Wózki widłowe odpowiadają za transport różnego rodzaju towarów, a także rozładowywanie i załadowywanie samochodów. Pojazdy te wyposażone są w widły czołowe, które umożliwiają łatwy i szybki przewóz palet z ładunkiem na docelowe miejsce. Do zalet wózków widłowych należą duże możliwości ich rozbudowy, np. poprzez doposażenie o elementy umożliwiające realizację dodatkowych zadań. Jednym z takich rozwiązań jest mocowany pług do odśnieżania, który okazje się niezastąpiony w trakcie wykonywania prac podczas zimowych opadów śniegu.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

6 sposobów wykorzystania słuchawek bezprzewodowych bluetooth

Słuchawki Bluetooth to urządzenie znane niemal każdemu, a już na pewno młodszej części społeczeństwa. Możemy wyróżnić urządzenia stereofoniczne, wyposażone w dwie słuchaweczki i monofoniczne, które zakładamy na jedno ucho. Słuchawki monofoniczne głównie są przeznaczone do prowadzenia rozmów telefonicznych przez smartfona. Natomiast stereofoniczne znajdują szersze zastosowanie, które omówimy poniżej. Jeśli poszukujesz do zakupu słuchawki bluetooth i chciałbyś dokonać świadomego wyboru, dobrze jest porównać opinie użytkowników dotyczących konkretnych modeli, a także zapoznać się z rankingami różnego typu słuchawek, aby wybrać najlepsze na własne potrzeby.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Radni pomagają poszkodowanym rodzinom

W niedzielę, 18 października została zorganizowana zbiórka pieniędzy dla poszkodowanych wskutek wybuchu na ulicy Wyszyńskiego mieszkańców. Radni miejscy postanowili pomóc, a kwota którą udało się zebrać zostanie przekazana potrzebującym.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Wideo: W Brudzyniu w filmowym stylu zakończono projekt z Wielkopolskiej Odnowy Wsi

Ochotnicza Straż Pożarna w Brudzyniu (gm. Brudzew) otrzymała dofinansowanie w ramach programu Wielkopolska Odnowa Wsi. Druhowie nie tylko zakupi sprzęt do swojej remizy, ale także nagrali film promujący sołectwo i miejscowość. W minioną sobotę odbyło się uroczyste zakończenie zrealizowanego projektu.

Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Na drodze patrz realnie, nie wirtualnie

Nawet przy naszej dobrej dyspozycji zdrowotnej i korzystnych warunkach atmosferycznych wystarczyć może chwila nieuwagi, jeden pochopny krok, by doszło do wypadku drogowego. Co stanie się, jeśli włączymy się do ruchu ulicznego pozbawiając się możliwości korzystania ze zmysłu wzroku, a nawet i słuchu? Brzmi to jak szaleństwo, ale przecież robią tak codziennie tysiące ludzi, skupiając uwagę na ekranie swego smartfona, odcinając się od świata muzyką płynącą ze słuchawek. Taka podróż, po tak zwanej rozszerzonej rzeczywistości, może być naszą ostatnią.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Objaśnienia dla kodów GTU_07, GTU_09 – GTU_13

Rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu w deklaracjach podatkowych i ewidencji w zakresie podatku od towarów i usług, jest głównym źródłem wiedzy, w zakresie nowych oznaczeń i kodów GTU (grupy towarów i usług). Nowelizacja jest jednak dość obszerna w słowach i dość często odnosi się do innych aktów prawnych, w tym - bazowej ustawy o podatku od towarów i usług (Ustawa o VAT) oraz ustawy o podatku akcyzowym. Wskutek tego, często potrzebne są dodatkowe wyjaśnienia.

Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Nabór wniosków do programu OCHRONA ZABYTKÓW

Informujemy, że Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (MKiDN) ogłosiło I nabór wniosków w programie Ochrona zabytków na 2021 rok. Proces złożenia wniosku odbywa się wyłącznie drogą on-line. Do poprawnego rozpatrzenia wniosku wystarczy przesłanie go w systemie EBOI wraz z obowiązkowymi załącznikami. Wnioski można składać do 31 października br.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Przedstawiciele Rady Powiatowej WIR Spotkanie z Posłem Ryszardem Bartosikiem

W dniu 6 września br. Przedstawiciele Rady Powiatowej WIR w Turku spotkali się w Biurze Poselskim z Posłem – Ryszardem Bartosikiem. Podczas spotkania została przekazana petycja w sprawie zmiany ustawy o chronię zwierząt. W tej chwili ustawa ta jest procedowana w Senacie.

Czytaj dalej
  2 komentarze
Etykiety:
2 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.