Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Firma Sun Garden poszukuje pracowników

Firma Sun Garden Polska zatrudni na stanowisko:

Czytaj dalej
  2 komentarze
Etykiety:
2 komentarze

Kandydat na burmistrza Tuliszkowa Bartłomiej Ast

Prezentacja kandydata na burmistrza Tuliszkowa Bartłomieja Asta. więcej w materiale filmowym.

 

Finansowane przez KWW Bartłomiej Ast

  19 komentarze
Etykiety:
19 komentarze

Ryszard Bartosik zapowiada działania w obronie mediów publicznych

-Donald Tusk poprzez pułkownika Sienkiewicza, który jest ministrem kultury w jego rządzie postanowił bezprawnie zająć Telewizję Polską Polską Agencję Prasową, Polskie Radio. Myślę, że przyjdzie jeszcze czas, że ci, którzy to robią zostaną ukarani - mówił poseł Ryszard Bartosik podczas konferencji prasowej, zapowiadając tym samym dalszą walkę w obronie mediów publicznych.

Czytaj dalej
  10 komentarze
10 komentarze

Wideo: Paula Biskup wydaje swoją debiutancką płytę

Nazywa się Paula Biskup. To 17-letnia turkowianka. Część słuchaczy kojarzy ją jako finalistkę programu Mam Talent, gdzie zdobyła Złoty Przycisk, przenoszący ją z przesłuchań prosto do półfinału. Programu nie wygrała, ale patrząc na zainteresowanie jej twórczością po programie – nie musiała. Nieodłącznie kojarzona z gitarą jest najlepszym przykładem samouka, który pojawia się „znikąd” i zachwyca każdego, kto poświęci mu choć chwilę. Sama pisze i komponuje. W tekstach opisuje emocje swoje, ale i innych osób, bo uważnie obserwuje otaczający ją świat. Wszyscy, niezależnie od płci i wieku, odnajdą w twórczości Pauli cząstkę siebie.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Powstaje Strategia Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT)

Burmistrz Miasta Turku wraz z Burmistrzem Miasta Koła oraz wójtami gmin Turek, Koło, Brudzew i Kościelec zainaugurowali konsultacje społeczne projektu strategii opracowanej dla Kolsko-Tureckiego Obszaru Funkcjonalnego.

Czytaj dalej
  2 komentarze
2 komentarze

Miasto Turek z certyfikatem „Gmina przyjazna zwierzętom”

70 samorządów zgłosiło się o wsparcie z programu „Wielkopolska Przyjazna Zwierzętom”, organizowanego przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Miasto Turek znalazło się w gronie wyróżnionych, uzyskując wsparcie finansowe i certyfikat „Gmina przyjazna zwierzętom”.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

"Region w sercu", czyli Anna Majda do Senatu

Szanowana Pani Anno, po co to Pani? Po co Pani startuje do Senatu RP? Przecież jest Pani lekarką, lekarze nie zarabiają źle. Skąd pomysł na start do Senatu?

Czytaj dalej
  2 komentarze
Etykiety:
2 komentarze

Wielkopolska zaprasza na Smaki Regionów

Samorząd Województwa Wielkopolskiego, jak co roku, zaprasza na swoje stoisko podczas Targów „Smaki Regionów”. Organizatorami wydarzenia są Międzynarodowe Targi Poznańskie i Związek Województw RP. Tegoroczna edycja jednego z najsmaczniejszych wydarzeń kulinarnych, w którym prezentowane będą produkty regionalne niemal z wszystkich zakątków Polski potrwa od 29 września do 1 października, w pawilonie 3A na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Prace w parku zmierzają ku zakończeniu

Rewitalizacja parku zbliża się do końca. Nowa firma prowadzi prace, a jej efekty są widoczne.

Czytaj dalej
  5 komentarze
5 komentarze

Starosta zablokował kolejną inwestycję w Turku

Starosta Turecki zablokował budowę ul. Św. Barbary, o którą wnioskowali radni PiS i na którą Miasto Turek złożyło wniosek do rządowego programu „Polski Ład”. Zablokował pomimo tego, że Miasto i projektant spełnili każde żądanie powiatu o złożenie wyjaśnień i uzupełnień do wniosku.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Dla kraju, Wielkopolski i regionu. Piotr Rybarski chce działać w Sejmie na rzecz mieszkańców

Piotr Rybarski od niemal 60 lat związany jest z Turkiem i regionem, doskonale wie, jakie są problemu mieszkańców i o te sprawy zamierza zadbać zajmując miejsce w poselskich ławach. Jak sam podkreśla - ma w sobie ducha walki, więc w październikowych wyborach walczyć będzie o mandat do Sejmu z ramienia Koalicji Obywatelskiej.

Czytaj dalej
  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

"Nowoczesny Druk Wielkoformatowy: Mapy Geodezyjne i Fotografie na Wyciągnięcie Ręki"

W dzisiejszym dynamicznym świecie, druk wielkoformatowy odgrywa niezastąpioną rolę w realizacji projektów geodezyjnych oraz w tworzeniu pięknych fotografii o imponującej jakości. Jednak, aby osiągnąć najwyższą jakość i dokładność, warto poznać usługi prototypowni Tureckiej Izby Gospodarczej, która oferuje nie tylko wyjątkową jakość, ale także nowoczesne rozwiązania i profesjonalne doradztwo.

Czytaj dalej
  6 komentarze
Etykiety:
TIG
6 komentarze

Niedługo mija termin składania wniosków mieszkaniowych

Przypominamy, że 18 września 2023 r. mija termin na złożenie wniosku o przydział i zamianę lokalu z mieszkaniowego zasobu Gminy Miejskiej Turek. Wnioski do 18 września muszą zaktualizować także wszystkie osoby, które zostały zakwalifikowane na listę: uprawnionych do przydziału lokalu mieszkalnego, uprawnionych do najmu socjalnego lokalu lub uprawnionych do zamiany lokalu z mieszkaniowego zasobu Gminy na lokal o większej powierzchni.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Dyskryminacja PGKiM przez Wody Polskie?

Radni Rady Miejskiej Turku podczas sesji zwołanej w trybie nadzwyczajnej musieli zmierzyć się z bardzo ważnym tematem, jakim dla wszystkich jest funkcjonowanie PGKiM Sp. z o.o., która czuje się dyskryminowana przez Wody Polskie.

Czytaj dalej
  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Miasto złożyło wnioski o pozyskanie ponad 46 mln zł dofinansowania

Urząd Miejski w Turku złożył pięć wniosków do Premiera RP o dofinansowanie z Programu Polski Ład do ważnych inwestycji miejskich. To właśnie Premier, ostatecznie wskaże i zatwierdzi inwestycje, które zostaną objęte dofinansowaniem.

Czytaj dalej
  6 komentarze
6 komentarze

„Trzecia droga” bez spadochroniarzy, czyli PSL rozpoczyna kampanię wyborczą

W środę 23 sierpnia w Koninie odbyła się konferencja Trzeciej Drogi, podczas której zaprezentowano kandydatów Polskiego Stronnictwa Ludowego i Polski 2050 Szymona Hołowni, którzy ubiegać się będą o zasiadanie w parlamencie. Powiat turecki na tejże liście reprezentuje na miejscu nr 4 lider turkowskich ludowców - Mariusz Seńko, a o zostanie senatorem zawalczy popierana przez senacki pakt partii demokratycznej opozycji Anna Majda.

Czytaj dalej
  2 komentarze
2 komentarze

Wypadanie włosów - suplementy czy kosmetyki? A może jedno i drugie?

Gęste i zdrowe włosy są uważane za atrybut piękna i młodości. Jednak wielu z nas boryka się z problemem ich wypadania, który może wpływać negatywnie na samoocenę i pewność siebie.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Pomoc rolnikom w trudnych czasach. Wiceminister odwiedził gospodarstwo w Miłaczewie

O działaniach podejmowanych na rzecz rolników, tym co jest dla nich potrzebne oraz perspektywach rozmawiano podczas spotkania, które odbyło się w piątek, 18 sierpnia w jednym z gospodarstw w Miłaczewie w gminie Malanów.

Czytaj dalej
  11 komentarze
11 komentarze

Wideo: Ochrona dzieci. Zobacz, gdzie zgłosić się po pomoc!

Kacper ma 10 lat. Po rozstaniu rodziców pozostał pod opieką matki. Któregoś dnia, wezwani do interwencji policjanci odkryli, że podczas libacji alkoholowej, jaką matka zorganizowała wraz ze swoim nowym partnerem, chłopiec chował się w…piwnicy. Jak się wkrótce okazało, nie był to pierwszy raz.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Druhowie i druhny powalczą o mistrzostwo kraju już niebawem

Przed nami wielkie wydarzenie, jakim są Zawody Sportowo – Pożarnicze w Kalwarii Zebrzydowskiej. W zmaganiach wezmą między innymi udział druhny i druhowie z Kalinowej, Janiszewa oraz młodzi strażacy Głuchowa.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.