Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Swojsko i smacznie, czyli kulinarna strona powiatowej majówki

Pierś z gęsi w sosie żurawinowym i młodą kapustą oraz rosół z gęsi z przecieranymi kluskami - to danie w wykonaniu Wyszyńskich Kasztelanek podbiło podniebienia jury i przyniosło gospodyniom zwycięstwo w VI Kulinariach Powiatu Tureckiego. 
 
Czytaj dalej
  2 komentarze
2 komentarze

Nie ma złych pytań, tylko są głupie odpowiedzi. Wypłata burmistrza na tapecie radnych

Od poprawki błędów w projekcie uchwały rozpoczęła się dyskusja nad wynagrodzeniem, jakie w tej kadencji otrzymywać ma burmistrz Turku Romuald Antosik. Trzeba było również dokładnie policzyć, czy wypłata włodarza nie przekroczy przewidzianych w ustawie limitów. 
 
Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Dariusz Kałużny: Podsumowanie VI, historycznej kadencji Samorządu Powiatu Tureckiego

Szanowni Państwo do historii przeszła już VI kadencja Powiatu Tureckiego. Pamiętam jak 19 listopada 2018 roku byłem jedynym kandydatem na to zaszczytne stanowisko. Pamiętam jak wówczas Pan Jan Smak mnie rekomendował, mówiąc, że bliskie są mi sprawy zwykłych ludzi, że cenię w sobie uczciwość, obowiązkowość i wiarygodność, że będę działał odpowiedzialnie, rzetelnie, konsekwentnie na rzecz szybkiego i solidarnego rozwoju Powiatu Tureckiego. Pamiętam jak zostałem wybrany przez wszystkich radnych, 100 % głosów. Pamiętam ciężar odpowiedzialności za tak duży kredyt zaufania.
 
Czytaj dalej
  4 komentarze
4 komentarze

Majówka w Przystani. Piknik z charytatywnym przesłaniem

Jak połączyć przyjemne z pożytecznym podczas majówki? Można wybrać się na piknik Stowarzyszenia Przystań, gdzie wszystkim atrakcjom towarzyszy charytatywne przesłanie. Celem jest dobra zabawa i wsparcie dla Katarzyny Wasińskiej
 
Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Radosne urodziny, czyli 683 lata praw miejskich dla Turku

25 kwietnia przypada rocznica lokowania miasta Turku, czyli nadania naszemu miastu praw miejskich. To jedno z najważniejszych wydarzeń w historii lokalnej społeczności. Nic więc dziwnego, że 683. urodziny miasta obchodzono bardzo radośnie.
 
Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: „Chcemy być sobą”, czyli wyjątkowy koncert z okazji 3 maja

Zwieńczeniem święta ważnego dla wszystkich Polaków był wyjątkowy koncert. Z okazji 3 maja przed publicznością wystąpił Kasztelan Band Projekt.
 
Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Mateusz Macczak zwycięzcą „Szansy na sukces"

Młody, utalentowany muzycznie mieszkaniec Malanowa - Mateusz Macczak był jednym z uczestników niedzielnego (28 kwietnia) odcinka „Szansy na sukces. Opole 2024”. Jego wykonanie zdobyło uznanie gwiazdy, czyli zespołu Papa D. i stało się przepustką do udziało w finale. 
 
Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Nie żyje Jadwiga Drzewiecka. Najstarsza mieszkanka powiatu tureckiego

W sobotę, 27 kwietnia zmarła Jadwiga Drzewiecka - najstarsza mieszkanka gminy Władysławów i powiatu tureckiego. Miała 108 lat. 
 
Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Koniec wieńczy dzieło. Absolwenci ZSR CKP w Kaczkach Średnich opuścili szkolne mury

W piątek, 26 kwietnia tegoroczni maturzyści Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich po raz ostatni wstąpili w szkolne mury jako uczniowie, aby odebrać świadectwa ukończenia nauki. Przed nimi egzamin dojrzałości i otwarta droga w dorosłe życie. 
 
Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Każdy koniec to nowy początek. Maturzyści Zespołu Szkół Technicznych zakończyli rok szkolny

Już niebawem tegoroczni abiturienci zasiądą do egzaminu dojrzałości. W piątek, 26 kwietnia absolwenci Zespołu Szkół Technicznych Turku uroczyście podsumowali pięcioletni etap edukacji. 
 
Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Dariusz Młynarczyk: Przestańmy wojować, zacznijmy budować

Za nami kolejne wybory samorządowe. Tegoroczna kampania, jak i cała mijająca kadencja, była wyjątkowo ostra. Negatywne emocje buzowały i udzielały się coraz szerszej rzeszy mieszkańców. Wszystkie strony tureckiej debaty publicznej przekroczyły granice. Najwyższy czas, by to przerwać. Przestańmy wojować, zacznijmy budować.
 
Czytaj dalej
  2 komentarze
2 komentarze

Współpraca przynosi efekty. Podziękowania i podsumowania podczas ostatniej sesji w tej kadencji

VIII kadencja Samorządu Gminy Władysławów dobiega końca. W środę, 24 kwietnia radni spotkali się po raz ostatni. Była to doskonała okazja do podsumowań i podziękowań.
 
Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Oszukany na „BLIK”. Mieszkaniec naszego powiatu stracił 6000 zł

Mimo apeli i ostrzeżeń wciąż pojawiają się nowe przypadki oszustw, do których dochodzi w internecie. W poniedziałek, 22 kwietnia mieszkaniec naszego powiatu dokonując transakcji na znanym portalu sprzedażowym stracił aż 6000 zł, ponieważ bez wahania podawał kody BLIK ze swojej bankowości elektronicznej. 
 
Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Piotr Rybarski: Szanowni Turkowianie!

Szanowni Turkowianie!
Dziękuję Państwu z całego serca 
 
Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Trwa druga tura wyborów. W Turku najniższa frekwencja

Mieszkańcy Turku, a także gmin takich jak Malanów, Przykona i Tuliszków po raz udają się dziś do lokali wyborczych. Trwa tam druga tura wyborów na burmistrzów i wójtów. 
 
Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Zbigniew Korzeniowski: Ostatnia prosta przed II turą 

Mija dwa tygodnie od wyborów samorządowych, a atmosfera w Turku daleka jest od uspokojenia. Sytuacja polityczna miasta z każdym dniem rysuje się w coraz bardziej złożonych barwach, a ostatnie działania posła Bartosika oraz ich wpływ na lokalne układy sił skłaniają do refleksji nad przyszłością Turku na politycznej mapie kraju.
 
Niespodziewane Rozgrywki
Po cichym poparciu, jakiego Burmistrz Antosik  otrzymał od posła Bartosika, można było spodziewać się, że lokalni samorządowcy związani z Prawem i Sprawiedliwością  staną murem za narracją szefa lokalnych struktur PiS . Jednak rzeczywistość okazała się bardziej skomplikowana. Oczekiwana solidarność nie wystąpiła, a za Bartosikiem nie poszły tłumy samorządowców z PiS, którzy mogliby wspierać jego interesy związane z Antosikiem.
 
Wewnętrzne Spory i Rozłam
Sytuacja w Radzie Miejskiej staje się ogromnym wyzwaniem dla lokalnych struktur PiS. PiS wydaje się nie mieć żadnego wpływu na sytuację w Radzie Miejskiej.
Komitet "Łączy Nas Turek", który zyskał 5 mandatów, składa się głównie z osób niezwiązanych z partią. Dodatkowo, ci radni, którzy wczesniej startowali z PiS, teraz otwarcie sprzeciwiają się Bartosikowi i deklarują brak chęci do współpracy z Antosikiem.
 
Tym samym, większość komitetu oficjalnie poparła Piotra Rybarskiego, dystansując się od jakichkolwiek związków z Bartosikiem.
 
Utrata Wpływów i Kalkulacje Polityczne
 
Wydarzenia te rysują obraz PiS tracącego jakiekolwiek wpływy w mieście. Wszelkie próby budowania mostów przez Bartosika z Antosikiem jawią się jako czysto polityczny interes, który jednak nie przyniósł spodziewanych korzyści. W istocie, wydaje się, że obecna sytuacja jedynie zwiększyła chaos i podziały wśród lokalnych działaczy.
 
Wygląda na to, że te działania mają prowadzić do wprowadzenia PiSu do miasta tylnymi drzwiami?
Czy to się uda? Przekonamy się w niedzielę.
 
Zbigniew Korzeniowski 
  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Marek Pańczyk: Turek w Cieniu Cichej Koalicji. Polityczna gra Bartosika i Antosika

Po latach publicznych sporów, wzajemnych oskarżeń i ataków jesteśmy świadkami niespodziewanego zwrotu akcji. Powstaje cicha koalicja pomiędzy dwoma dotychczas skonfliktowanymi postaciami - Burmistrzem Antosikiem i posłem Bartosikiem. Ta nieoczekiwana zmiana narracji rzuca nowe światło na lokalną politykę, jednocześnie budząc spekulacje wśród mieszkańców i lokalnych działaczy. 
 
Czytaj dalej
  6 komentarze
6 komentarze

Nauczanie przez doświadczanie. Pełne wiedzy i inspiracji Drzwi Otwarte w Kaczkach Średnich

Teoria poparta praktyką, wiele przyjemności i optymistyczne nastroje. Właśnie tak wyglądały Drzwi Otwarte w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich, które odbyły się w środę, 17 kwietnia. Wydarzenie pozwala zapoznać się z ofertą oraz zadecydować o dalszej edukacji. Uczniowie ze szkół z terenu całego powiatu tureckiego mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich na rok szkolny 2024/2025.
 
Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Zapaść i nielegalni imigranci. Co może czekać Turek po drugiej turze wyborów? Konferencja prasowa posła Bartosika

- Przed nami druga tura wyborów na burmistrza Turku. Chciałbym zaapelować do mieszkańców Turku, do wyborców PiS w Turku, aby nie głosować na kandydata PO. Dlatego, że ta kandydatura nie przyniesie nic dobrego dla Turku. Turek nie będzie się rozwijał pod władzą PO i jej kandydata , pana Piotra Rybarskiego. Apeluję o to do wszystkich, którzy w sercu mają nasze miasto, szczególnie apeluję o to do wyborów PIS a jest ich tu wielu - mówił poseł Ryszard Bartosik, na kilka dni przed drugą turą wyborów na burmistrza. 
 
Czytaj dalej
  4 komentarze
4 komentarze

Region bez kolei stanie się skansenem. Konferencja posła Ryszarda Bartosika

- Tu gdzie mamy szansę historyczną i gospodarczą na to, aby nasz region się rozwijał, są działania destrukcyjne. Chyba tylko po to, abyśmy stali się skansenem, regionem zacofanym, a przecież w związku z likwidacją kopalń, przemysłu paliwowo-energetycznego to było dla nas wszystkich odbicie i wielka szansa - mówił poseł Ryszard Bartosik podczas konferencji, poruszającej m.in. kwestie budowy kolei Turek-Konin. 

Czytaj dalej
  8 komentarze
8 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.