Tuliszków: Laptopy dla czwartoklasistów rozdane

Czwartoklasiści ze szkół podstawowych z terenu gminy Tuliszków otrzymali laptopy w ramach programu "Laptop dla ucznia”. Sprzęt trafił do ponad 70 uczniów. 
Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Gmina Władysławów z milionem na remizy

Gmina Władysławów otrzyma milion złotych z przeznaczeniem na termomodernizację, remont lub wyposażenie remiz. To nagroda za najwyższą frekwencję w powiecie podczas minionych wyborów parlamentarnych. 
Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Zostań świętym Mikołajem i spełniaj marzenia najmłodszych

I ty możesz zostać świętym Mikołajem! W jaki sposób? Wystarczy, że dołączysz do świątecznej akcji Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Turku i spełnisz marzenie dziecka. 
Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Nowy obiekt typu street workout już niebawem powstanie we Władysławowie.

Blisko 60 tys. zł. pozyskała gmina Władysławów z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego na budowę obiektu typu street workout. Inwestycja powstanie tuż obok kompleksu „Orlik”. 
Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Druhowie odpowiadają: OSP Turek nigdy nie dostała niczego od PSP bezpłatnie!

W odpowiedzi na komunikat medialny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku informujemy, że OSP Turek nigdy nie dostała niczego od PSP bezpłatnie!
Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Stanowisko Ochotniczej Straży Pożarnej we Władysławowie w sprawie pozyskania podnośnika koszowego SH-24. 

Komentarze mówiące jakoby przekazanie podnośnika do gminy ościennej jest decyzją czysto polityczną jest dla nas krzywdzące - tak Zarząd OSP Władysławów podsumował słowa, które padły podczas poniedziałkowej konferencji w Turku. Druhowie z Władysławowa wystosowali stanowisko w sprawie podnośnika. Prezentujemy je poniżej. 
Czytaj dalej
  2 komentarze
2 komentarze

Przykona: Śmiertelny wypadek w Psarach. Piesza wtargnęła prosto pod koła

Od tragiczne wypadku w Psarach (gm. Przykona) rozpoczął się wtorek na drogach powiatu tureckiego. Pod kołami osobowego samochodu zginęła piesza. 
Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Elektrownia gazowa w Turku coraz bliżej. Spółka zależna ZE PAK zawarła umowę z konsorcjum z Siemens Energy Global

Spółka zależna ZE PAK - PAK CCGT - ma umowę z konsorcjum z Siemens Energy Global na budowę bloku CCGT klasy 600 MWe na terenie elektrowni Adamów za ok. 2,3 mld zł oraz umowę serwisową bloku CCGT na 12 lat od przekazania bloku CCGT przez Siemens Energy sp. z o.o.
Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Ile gminy mogą wydać na rozwój, czyli kondycja finansowa naszych samorządów

Najnowszy ranking Pisma Samorządu Terytorialnego wspólnota opisuje poziom nadwyżki operacyjnej w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Najlepiej w zestawieniu wypadła gmina Przykona, natomiast na końcu stawki znalazło się miasto Turek.
Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Kawęczyn: Gminny konkurs profilaktyczny rozstrzygnięty

„TATO, MAMO – NIE PIJ! NIE PAL!” - pod takim hasłem odbył się finał XXIV Gminnego Konkursu Profilaktycznego „TATO, MAMO – NIE PIJ! NIE PAL!”. Gospodarzem podsumowania zmagań była Szkoła Podstawowa w Skrzynie (gm. Kawęczyn). 
 
Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Dlaczego podnośnik ma trafić do OSP Turek? Przekonywano podczas konferencji prasowej

 - Okazuje się, że decyzja podyktowana jest nie logiką, ale polityką i partyjniactwem, bo podnośnik ma trafić do gminy, która jest blisko związana z PiS,  gdzie bardzo dużo do powiedzenia mają posłowie PiS, którzy chcą zabrać podnośnik mieszkańcom i wywieźć daleko, a tutaj jest potrzebny, bo większość mieszkańców mieszka w wysokim budynku - mówił poseł Michał Kołodziejczak podczas konferencji zwołanej przed budynkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku. Druhowie wspierani przez mieszkańców i władze miasta nie ustają w staraniach o pozyskanie sprzętu. 

Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Komunikat Komendy Powiatowej PSP w Turku w sprawie podnośnika

Poniżej przedstawiamy treść komunikatu wydanego przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Turku w sprawie przekazania podnośnika dla Ochotniczej Straży Pożarnej.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Turku informuje, że w dniu 10 października 2023 r. odebrała nowy, nowoczesny, specjalistyczny samochód z drabiną mechaniczną SD30 pozyskany w 100% ze środków budżetu państwa za kwotę ponad 3,5 mln zł. Samochód ten znacznie przewyższa możliwościami stary samochód, będący obecnie na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej PSP w Turku, o który zabiegają jednostki OSP, w tym OSP Turek. Poziom potencjału ratowniczego został znacznie zwiększony, a nowy samochód będzie stanowił zabezpieczenie zarówno miasta, jak i powiatu.

Obecnie trwa proces szkolenia funkcjonariuszy PSP w Turku w zakresie obsługi nowego
samochodu z drabiną mechaniczną, a stary podnośnik hydrauliczny jest wciąż użytkowany
w Komendzie w Turku. Przekazanie starego samochodu dla jakiejkolwiek jednostki OSP na tę chwilę jest
niemożliwe, bowiem sprzęt ten nie został uznany za niepotrzebny dla PSP. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Turku informuje również, że w 2006 roku jednostka OSP Turek już raz otrzymała z zasobów Komendy Powiatowej PSP w Turku samochód Magirus z drabiną mechaniczną, sprawny technicznie i z ważnymi wymaganymi badaniami. Pojazd ten w okresie użytkowania go przez jednostkę OSP Turek nie brał udziału w akcjach na terenie miasta. Jednostka OSP Turek po pewnym czasie sprzedała pojazd na rzecz prywatnej firmy – choć mogła na przykład przekazać go innej jednostce OSP z terenu powiatu w celu zabezpieczenia operacyjnego powiatu. Decyzja o przekazaniu podnośnika z KP PSP w Turku wymaga dokładnej analizy merytorycznej, a uznanie sprzętu za zbędny w PSP nie jest kompetencją jedynie Komendanta Powiatowego w Turku.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Incydent z udziałem radnego podczas zbierania podpisów poparcia dla OSP. Sprawa trafi do sądu

W sądzie znaleźć ma finał incydent, do którego doszło w niedzielę, 19 listopada kiedy przy kościele pw. św. Barbary w Turku zbierano podpisy poparcia dla przekazania podnośnika dla OSP Turek. Radny Dariusz Jasak, nagrywając rozmowę z jednym z druhów maił naruszyć nietykalność cielesną inicjatorki akcji, Małgorzaty Marszałek. 
Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Góralski występ w centrum Polski. Zespół „Równica” koncertował w Dobrej

W sobotni (18 listopada) wieczór hala widowiskowo-sportowa w Dobrej wypełniła się góralską muzyką. Wszystko za sprawą koncertu w wykonaniu Estrady Regionalnej „Równica”.
Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Konkurs dla grzybiarzy podsumowany. Wiemy kto zebrał najlepsze okazy

Prawdziwki, podgrzybki, maślaki - lasy powiatu tureckiego pełne są aromatycznych grzybów. Mieszkańcy naszego powiatu chętnie wybierali się na grzybobranie, odnajdując coraz piękniejsze okazy!  Teraz przyszedł czas na rozstrzygnięcie tradycyjnego konkursu Nadleśnictwa Turek.
Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Dusze Mehoffera w turkowskim muzeum

W piątkowy wieczór w Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera zagościła wyjątkowa wystawa. Można podziwiać na niej prace uzdolnionych lokalnych artystów, a projekt powstał dzięki inicjatywie młodych ludzi, pochodzących z naszego regionu.
Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: Nasze serca dla Ojczyzny. Patriotyczne uroczystości w Tokarach i Kowalach Pańskich

Samorządowcy, druhowie z jednostek OSP, uczniowie, nauczyciele i mieszkańcy gminy Kawęczyn tradycyjnie już uczcili odzyskanie przez Polskę Niepodległości biorąc udział w uroczystościach patriotycznych zorganizowanych w Tokarach i Kowalach Pańskich.
 
Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Atak na 46-letniego mężczyznę w centrum Turku

W czwartek, 9 listopada z rana kłutymi do turkowkievgo szpitala przyjęto 46-letniego obywatela Gruzji. Mężczyzna został dźgnięty ostrym narzędziem w jednym z lokali gastronomicznych w centrum Turku. 
 
Czytaj dalej
  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Władysławów: Mężczyzna, który strzelał do policjantów trafił do aresztu

Do tymczasowego aresztu trafił w poniedziałek (6 listopada) 32-letni mieszkaniec Władysławowa, który pod koniec ubiegłego tygodnia strzelał do funkcjonariuszy policji. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. 
 
Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Miasto wymienia lampy uliczne. Ma być jaśniej i oszczędniej

Rozpoczęła się wymiana lamp w centrum Turku. Stare lampy sodowe zastąpi energooszczędne oświetlenie LED. W planach jest wymiana lamp w całym mieście. 
 
Czytaj dalej
  4 komentarze
Etykiety:
4 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.