Kontrowersyjni kandydaci do Trybunału Konstytucyjnego. Ryszard Bartosik wśród…

Tematem przewodnim mijającego tygodnia były trzy kandydatury zgłoszone przez Prawo i Sprawiedliwość na sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Krystyna Pawłowicz, Stanisław Piotrowicz i Elżbieta Chojna-Duch mają zastąpić sędziów, których kadencja upływa na początku grudnia. Wytypowanie tych trzech osób wzbudziło niemałe kontrowersje wśród opinii publicznej.

Czytaj dalej
  2 komentarze
2 komentarze

Noc pod znakiem płonących aut. Strażacy gasili podpalonego jeepa 

 Strażacy z powiatu tureckiego mieli pracowitą noc. Dwukrotnie wyjeżdżali do gaszenia płonących aut. Jak się okazuje, w jednym przypadku było to celowe podpalenie. 
Czytaj dalej
  4 komentarze
4 komentarze

Podaruj dzieciom święta. Zbiórka zabawek w MOPS

Małe gesty mają wielkie znaczenie, dlatego pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej już po raz drugi organizują zbiórkę używanych zabawek, w ramach akcji „Podarujmy dzieciom święta”.
Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Turek: Pobiegną dla Niepodległej już po raz 30.

W tym roku już po raz 30. zorganizowane zostaną Biegi Niepodległości. Dzieci, młodzież i dorośli na sportowo upamiętnią kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę wolności, przemierzając ulice miasta.
 
 
Przed nami 30.Biegi Niepodległości. Tego dnia rywalizować będą ze sobą zarówno maluchy, jak i doświadczeni biegacze. Bieg główny na dystansie 10 km rozpocznie się o godzinie 12.30. Zawodnicy wystartują ze Stadionu 1000-lecia w Turku.
 
W związku z zaplanowanym biegiem ulicznym na dystansie 10 km wystąpią utrudnienia w ruchu pojazdów w godzinach 12:30 – 14:15 na następujących ulicach: Sportowa, Kaliska, Plac Wojska Polskiego, Kolska, Kolska Szosa, Aleja Solidarności, Milewskiego, Kączkowskiego. 
 
Utrudnienia mogą występować również na ulicach przyległych do wyżej wymienionych.Podczas biegu ruchem kierować będą policjanci. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności na odcinkach objętych biegiem oraz stosowanie się do poleceń wydawanych przez służby porządkowe.
Za powstałe utrudnienia przepraszamy.
View the embedded image gallery online at:
https://iturek.net/miejscowosci/blogger/redakcja#sigProIddfb0015b84
  0 komentarze
0 komentarze

Wspominamy tych, których nie ma już wśród nas…

W ciągu ostatnich miesięcy pożegnaliśmy wiele osób, które na stałe wpisały się w nasz region. To nie tylko samorządowcy, urzędnicy czy politycy, ale też ludzie kultury i nauczyciele. Dziś, w ten szczególny dzień wspominamy ich wszystkich.
Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: Mieszkańcy Kowali Pańskich-Kolonii z nową drogą

Asfaltowa nawierzchnia i chodniki - tak teraz wygląda droga w Kowalach Pańskich-Kolonii (gmina Kawęczyn). We wtorek, 29 października dokonano oficjalnego odbioru inwestycji. 
Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Spłonął drewniany budynek mieszkalny

Strażacy z gminy Władysławów oraz Turku biorą właśnie udział w akcji gaszenia budynku mieszkalnego w miejscowości Małoszyna.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Ryszard Rynkowski w licealnej auli, czyli koncert pełen dobrych uczuć

Ryszard Rynkowski to piosenkarz, kompozytor, pianista i jeden z najpopularniejszych wykonawców polskiej sceny muzycznej. Jego najbardziej znanych przebojów nie mogło zabraknąć podczas koncertu odbywającego się pod hasłem „Z dobrych uczuć…”.
 
 
Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Brudzew: Tragiczne skutki wypadku w Kolnicy. Nie żyje 37-latek

W konińskim szpitalu zmarł jeden z poszkodowanych w wypadku, do którego doszło wczorajszego poranka w Kolnicy w gminie Brudzew. W chwili obecnej policja prowadzi dalsze czynności w sprawie.

Czytaj dalej
  3 komentarze
3 komentarze

Tuliszków: Komisarz wyborczy zdecydował. Los radnych miejskich rozstrzygnie się na początku…

Od początku obecnej kadencji samorządu rosło napięcie między Radą Miejską a Burmistrzem w Tuliszkowie. Nieustający impas postanowili w końcu przeciąć mieszkańcy, którzy zdecydowali się wszcząć oficjalną procedurę w sprawie odwołania miejskich radnych. Odpowiedni wniosek z wymaganą ilością podpisów wpłynął do Komisarza Wyborczego I w Koninie. Ten ogłosił referendum.

Czytaj dalej
  4 komentarze
4 komentarze

Gm.Turek: Z radnego na kierownika. Będą wybory uzupełniające

Gmina Turek ma jednego radnego mniej. Marcin Rosiakowski zrzekł się mandatu, ale pracy na rzecz lokalnej społeczności nie porzucił. Od początku października jest kierownikiem Gminnego Ośrodka pomocy Społecznej.

Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Udało się za drugim podejściem. Tuliszków ma sekretarza

Pierwszy nabór na stanowisko sekretarza w Urzędzie Miasta i Gminy Tuliszków pozostał bez rozstrzygnięcia. Dopiero drugie podejście okazało się skuteczne i spośród czworga kandydatów na stanowisko to wybrano Marzenę Beatę Mikołajczyk. 
 
 
Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Turek: Mieszkańcy chcą odpoczywać w parku. Radni apelują o bariery przy myjni

Mieszkańcy os. Wyzwolenia długo sprzeciwiali się budowie myjni samoobsługowej przy Parku Tura . Kiedy inwestycja stała się faktem i zaczęła działać wspólnie z radnymi proszą o to, by właściciel postawił bariery, oddzielające ją od terenów zielonych. 
 
Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Turek: Światłowód zablokował prace na Kaliskiej. Koniec robót się przeciągnie

Robotnicy, którzy remontują ul. Kaliską w Turku podczas prac natrafili na linię światłowodową Orange. To spowodowało, że trzeba było przerwać prace i termin zakończenia inwestycji się przedłuży.

Czytaj dalej
  4 komentarze
4 komentarze

Brudzew: Mieszkańcy Bogdałowa odwołali sołtysa. Nowym włodarzem…

Zmianą sołtysa zakończyło się zebranie sołeckie sołectwa Bogdałów (gm. Brudzew), które odbyło się 22 października w świetlicy wiejskiej w Krwonach. Mieszkańcy zdecydowali, że Tomasz Janczyk nie będzie dalej pełnił tej funkcji. Nie obyło się także bez słownych przepychanek między lokalnymi włodarzami.

Czytaj dalej
  3 komentarze
3 komentarze

Radni wybrali ławników do sądów w Koninie i Turku

Jednym z zadań, przed którymi stanęli radni rady miejskiej w Turku był wybór ławników do Sądu Rejonowego w Turku oraz Sądu Okręgowego w Koninie. O funkcję w kadencji 2020-2023. W tajnym głosowaniu wybrano reprezentantów do obu instytucji.
Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Piraci drogowi stracili „prawka” . Posypały się mandaty i punkty karne

 
Pięcioro kierowców na trzy miesiące pożegnało się z uprawnieniami do kierowania pojazdami mechanicznymi. Prawa jazdy zatrzymano za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h. Do tego doszły wysokie mandaty i punkty karne. 
Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Dobra: Sprzątanie cmentarza ewangelickiego w Młynach Piekarskich

Na krótki czas przed Świętem Zmarłych, 19 października odbyło się już tradycyjne sprzątanie cmentarza ewangelickiego w Młynach Piekarskich. Jak co roku akcja została zorganizowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Dobrskiej, w którą włączyły się dzieci ze Szkoły Podstawowej w Piekarach wraz z opiekunem oraz osoby którym los nekropolii nie jest obojętny. Celem akcji było sprzątnięcie całego terenu cmentarza oraz oczyszczenie wszystkich nagrobków.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Wideo: Tłumy turkowian na koncercie Małgorzaty Ostrowskiej i Big Bandu Miasta Turek

Znana i wyjątkowa wokalistka Małgorzata Ostrowska zaśpiewała dzisiaj tj. 18 października z Big Bandem Miasta Turek. Mieszkańcy tłumnie przybyli na koncert, by posłuchać znanych utworów w niecodziennej aranżacji.

Czytaj dalej
  3 komentarze
3 komentarze

Wybory 2019: Ryszard Bartosik z największą liczbą głosów w powiecie i mandatem! Mamy wstępne wyniki z okręgu 

Wszystko wskazuje na to, że Ryszard Bartosik po raz kolejny zdobył sejmowy mandat i przez najbliższe cztery lata reprezentować będzie nasz region w parlamencie. Mamy – wciąż jeszcze nieoficjalne – wyniki dla całego okręgu.
Czytaj dalej
  4 komentarze
4 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.