Pieniądze na drogi dojazdowe podzielone

Wszystkie gminy z powiatu tureckiego, w których prowadzona jest produkcja rolna otrzymają dofinansowanie na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Na ten cel samorządy z naszego regionu otrzymają w sumie milion złotych z Urzędu Marszałkowskiego.
 
 
Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Malanów: Konkurs plastyczny "Wielkanocne Jajo" 2021

Nieodzownym symbolem nadchodzących Świąt Wielkanocnych jest ozdobione jajko nazywane pisanką, kraszanką, drapanką … Najstarsze pisanki znane były już w cesarstwie rzymskim. Na ziemiach polskich najstarsze pisanki pochodzą z X wieku. W tradycji chrześcijańskiej symbolizują nadzieję i wiarę w zmartwychwstanie Chrystusa.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Zamknięte żłobki i przedszkola. Ogłoszono kolejne obostrzenia

Zbliżamy się do granic wydolności służby zdrowia. Musimy zrobi wszystko, żeby uniknąć takiego scenariusza - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej, w trakcie której ogłoszono kolejne ograniczenia. Zamknięte zostaną m.in. przedszkola i żłobki. Obostrzenia dotkną również handlu i usług.

Czytaj dalej
  2 komentarze
2 komentarze

Przykona: Czołowe zderzenie w Wichertowie. Droga zablokowana

Całkowicie zablokowana jest droga w miejscowości Wichertów (gmina Przykona), gdzie doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na miejscu trwają działania służb ratunkowych.
 
Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Urząd Gminy i Miasta zamknięty dla interesantów. Koronawirus wśród pracowników

Urząd Gminy i Miasta w Tuliszkowie jest zamknięty dla interesantów. Powodem jest wystąpienie potwierdzonych przypadków zachorowań na COVID-19 wśród pracowników. 

 

Czytaj dalej
  3 komentarze
3 komentarze

Policyjna akcja „Prędkość”

Ponad 60 wykroczeń w ruchu drogowym, jeden zatrzymany dowód rejestracyjny oraz jeden wniosek o ukaranie do sądu - to bilans akcji „Prędkość” prowadzonej przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Turku.
 
 
Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Wypadek w Wymysłowie. Są utrudnienia w ruchu

Z utrudnieniami w ruchu muszą liczyć się kierowcy podróżujący pomiędzy Tuliszkowem a Grzymiszewem. W miejscowości Wymysłów doszło do groźnego wypadku z udziałem samochodu osobowego. 
 
Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Strażacy informują o programie szczepień

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku włączyli się w akcję informacyjną dotyczącą programu szczepień przeciw COVID-19. Za ich pośrednictwem do samorządów trafiają broszury i ulotki.

Czytaj dalej
  2 komentarze
2 komentarze

Nowy zastępca komendanta w turkowskiej policji

Nadkomisarz Roman Frątczak został powołany na stanowisko pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Turku. Jego poprzednik pełni natomiast obowiązki w Słupcy.
 
Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Monitoring uchwycił złodzieja. Mężczyzna ukradł puszkę z pieniędzmi na leczenie dziecka

Rodzice dzieci, które zmagają się z poważnymi chorobami chwytają się wielu sposobów na to, aby zebrać środki na dalsze, często bardzo kosztowne leczenie. Datki można wrzucać m.in. do puszek znajdujących się w sklepach. I właśnie taką puszkę z pieniędzmi postanowił ukraść 24-letni mężczyzna.
 
 
Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Pijany kierowca próbował wręczyć łapówkę

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi obywatelowi Ukrainy, który kierując samochodem pod wpływem alkoholu został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji i próbował wręczyć im łapówkę. 
 
 
Czytaj dalej
  4 komentarze
4 komentarze

Europejski Dzień Logopedy w powiecie tureckim

Europejski Dzień Logopedy obchodzony jest we wszystkich krajach Unii Europejskiej od 2004 roku, w Polsce od 2007 roku. W jego obchody włączyła się rownież Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Turku.
 
 
Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Udane starty zawodników z powiatu tureckiego

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy z powiatu tureckiego podczas Mistrzostw Polski Krajowego Zrzeszenia LZS w Biegach Przełajowych w Żerkowie. Franciszek Grzymski powrócił z brązowym medalem za udział w biegu na 1000 metrów. 
 
 
Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Gm. Dobra: Trwają poszukiwania 43-latki

Strażacy, policjanci i mieszkańcy Miłkowic (gm. Dobra) poszukują 43-letniej kobiety, która wczoraj wyszła z domu i do dziś nie dała znaku życia. W akcję zaangażowanych jest kilkadziesiąt osób.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Radio ZET u Joli z Turku. Słuchaczka wygrała

Kiedy słyszymy o konkursach radiowych lub internetowych, to często myślimy, że nie mamy po co brać w nich udziału, skoro i tak pewnie wygra ktoś inny. Okazuje się, że mieszkanka Turku odważyła się i zgłosiła swój udział w akcji zorganizowanej przez ogólnopolską rozgłośnię. Pod jej domem pojawił się Kamil Nosel z walizką pieniędzy. 
 
 
Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Kawęczyn: Serce, które niesie pomoc

W Kawęczynie stanęło pierwsze serce, do którego mieszkańcy mogą wrzucać nakrętki. W ten sposób każdy może dołożyć swoją cegiełkę do leczenia chorej na nowotwór mieszkanki gminy, Bogumiły Piorunowskiej. 
 
 
Czytaj dalej
  7 komentarze
7 komentarze

Pandemia to żniwa dla oszustów. Policja apeluje o ostrożność!

Na legendę, wypadek drogowy, na wnuczka czy na policjanta - do takich sposobów coraz częściej uciekają się oszuści na terenie powiatu tureckiego.  Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Turku przeprowadzili działania profilaktyczne mające na celu przestrzec mieszkańców przed potencjalnymi oszustami.
 
 
 
Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Śmieci pod lupą CBA

Temat odbioru odpadów z terenu gminy i miasta Tuliszków wywołuje wiele emocji. Do tego stopnia, że ktoś postanowił nawet zawiadomić Centralne Biuro Antykorupcyjne. A wszystko dlatego, że przetarg wygrała inna firma, niż do tej pory. 
 
 
Czytaj dalej
  5 komentarze
5 komentarze

Tuliszków: Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej już w nowej siedzibie

Blisko milion złotych kosztowała budowa nowej siedziby Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tuliszkowie. Inwestycja w całości zrealizowana została z budżetu gminy została już oddana do użytku.
 
 
Czytaj dalej
  3 komentarze
3 komentarze

Ponad 70 mandatów podczas akcji „PRĘDKOŚĆ”

Nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami i patrole wyposażone w ręczne mierniki prędkości pojawiły się na drogach powiatu tureckiego podczas sobotniej (6 lutego) akcji „PRĘDKOŚĆ”. Jej bilans zaskakuje - ponad 70 mandatów i odebrane prawa jazdy. 
 
 
Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.