Wybory prezydenckie 2020. Czy powinniśmy głosować 10 maja?

Rozpoczynamy kolejny tydzień walki z epidemią koronawirusa. W kraju odnotowano już niemal 2 tys. zachorowań, w tym jeden przypadek w powiecie tureckim. Z każdym dniem liczba zarażonych osób rośnie. Sytuacja nie ulega poprawie, a już za 40 dni w całym kraju mają być przeprowadzone wybory prezydenckie. Czy w obliczu pandemii powinny się odbyć?

Czytaj dalej
  9 komentarze
9 komentarze

Nieprzerwana współpraca służb. Zespół zadaniowy odpowiada na pytania

W poniedziałek 23 marca, w związku z zagrożeniem COVID-19 odbyło się spotkanie zespołu zadaniowego w którego skład wchodzą Starosta Dariusz Kałużny, Wicestarosta Władysław Karski oraz Powiatowy Rzecznik Prasowy Przemysław Jandy, Powiatowy Inspektor Sanitarny Katarzyna Wysocka, Dyrektor SP ZOZ w Turku Krzysztof Sobczak, Komendant Powiatowy PSP w Turku st. kpt. Piotr Pietrucha, Komendant KPP w Turku mł. Insp. Michał Grzelak.

Czytaj dalej
  12 komentarze
12 komentarze

Szkoła w Cisewie „jest z Wami”!

Cała Polska walczy z koronawirusem. W piątek, 20 marca, rząd ogłosił w całym kraju stan epidemii. Na pierwszej linii walki z tą chorobą są lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni. To oni bezpośrednio narażają swoje życie, żeby móc zakończyć trwającą narodową kwarantannę. To dla nich trwa ogólnopolska akacja „JesteśMY z Wami!”. Włączając się do niej można w symboliczny sposób wyrazić swoją wdzięczność za ich poświęcenie.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Brudzew: Samozapłon na cmentarzu parafialnym

O tym jak obecnie ważna jest ekologia i dbanie o środowisko nie trzeba nikogo przekonywać. Wszystkie samorządy walczą o to, żeby wokół było jak najmniej odpadów i by były one dobrze zagospodarowywane. Coraz mnie osób pali śmieciami w piecach, a więcej uwagi zwraca się na wtórne wykorzystanie surowców.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Stan zagrożenia epidemicznego. Co zmieni się w funkcjonowaniu państwa? Jak postępować?

W Polsce odnotowywane są kolejne przypadki zarażenia koronawirusem. W powiecie tureckim wciąż u nikogo nie wykryto tej choroby. Rząd zdecydował się na wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego. Od niedzieli dużo zmieni się codzienne funkcjonowanie milionów obywateli. Już dziś dowiedz się jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Komunikat Urzędu Gminy we Władysławowie

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną oraz potrzebą ograniczania bezpośrednich kontaktów, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, Urząd Gminy we Władysławowie, informuje o podjętych działaniach oraz przekazuje zalecenia dla mieszkańców w zakresie korzystania z rozwiązań nie wymagających osobistej wizyty w urzędzie.
 
Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Kościół reaguje. Bierzmowania i pielgrzymki odwołane. Nie będzie rekolekcji szkolnych

Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski wydała dziś (12 marca) specjalny komunikat o wprowadzeniu prewencyjnych środków ostrożności w sytuacji zagrożenia koronawirusem. Obowiązywać będą one także w parafiach powiatu tureckiego.

Czytaj dalej
  2 komentarze
2 komentarze

Gospodarka odpadami. Czy gminy dają sobie radę?

Każda kolejna nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach pogłębia chaos związany z systemem gospodarowania odpadami. Ze odpowiednie zorganizowanie odbioru śmieci od mieszkańców odpowiedzialni są wójtowie i rady gmin. Nie zawsze jednak w zderzeniu z prawną rzeczywistością umieją sprostać temu zadaniu.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Wybory 2020: Chcesz liczyć głosy? Już dziś sprawdź jak zostać członkiem komisji

Już 10 maja cała Polska pójdzie do urn, aby wziąć udział w wyborach prezydenckich. Wybierać będziemy Głowę Państwa na kadencję 2020-2025. Nad prawidłowością głosowania czuwać będzie Państwowa Komisja Wyborcza i okręgowe komisje wyborcze, ale największa odpowiedzialność będzie spoczywać na członkach obwodowych komisji wyborczych, które bezpośrednio przeprowadzać będą wybory. Już dziś sprawdź jak można zostać członkiem takiej komisji.

Czytaj dalej
  3 komentarze
Etykiety:
3 komentarze

Jednostka OSP wciąż bez garaży- czyli walne zebranie strażaków z Tuliszkowa

Trwa okres walnych zebrań sprawozdawczych ochotniczych straży pożarnych. W minioną sobotę, 7 marca obradowali druhowie z OSP Tuliszków. Odnoszą wiele sukcesów i aktywnie działają na niwie ratowniczej i prospołecznej. Mają ambitne plany, ale wciąż borykają się z problemem nieodpowiednich garaży. Do tego iskrzy między nimi a Urzędem Gminy. Mimo to nawet w tak ważnym dniu są gotowi ruszyć do akcji.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Adamów będzie wydobywać jeszcze przez sześć lat. Koncesja przedłużona

Koncesja na wydobycie dla Kopalni Węgla Brunatnego Adamów SA miała wygasnąć w maju tego roku. Decyzją Ministra Klimatu tak się jednak nie stanie. Czas ten wydłużono do 15 maja 2026 roku. 
Czytaj dalej
  5 komentarze
5 komentarze

Kawęczyn: Palladowy Hit dla miłośników dziejów

Działające w gminie Kawęczyn Koło Miłośników Dziejów i Tradycji Regionu w Kawęczynie zostało nagrodzone Palladowym Hitem. Specjalne wyróżnienie przyznano także dla wójta Jana Nowaka. 
Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Zapraszamy na Noc Sów w Powiecie Tureckim

Wszystkich miłośników ptaków zapraszamy na Noc Sów w Powiecie Tureckim. Hasło tegorocznego wydarzenia to „Na ratunek płomykówce”. Spotkanie odbędzie się 7 marca w Muzeum Miasta Turku.
Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Seminarium Kumite w Wałczu

Początek roku dla drużyny ze Strikera Turek to okres budowania formy, przed zbliżającymi się Mistrzostwami kraju. 27 lutego trenerzy z Turku rozpoczęli swój udział w Seminarium Kumite organizowanym przez Polską Federacje Kyokushin Karate. Prowadzącymi całe wydarzenie byli shihan Bogdan Jeremicz 6 dan, shihan Artur Wilento 5 dan oraz sensei Adrianna Bienkowska 3 dan. Tematem przewodnim seminarium były walki knockdown Karate oraz full kontaktowe w formule K-1.  Obóz odbył się w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu.
Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Brudzew: Bezpańskie psy wciąż wracają. Wójt apeluje

Problem bezpańskich psów dotyka wiele gmin naszego powiatu. Na stronie Urzędu Gminy Brudzew ponownie pojawił się apel do mieszkańców, żeby pilnowali swoje czworonogi. Temat wielokrotnie poruszany był także przez radnych na sesjach Rady Gminy Brudzew. 
Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

1% dla naszych strażaków OSP Turek

Jak bardzo potrzebna jest straż wie każdy z nas, ale nie każdy pamięta, że potrzeba dużego wkładu finansowego na funkcjonowanie jednostki i zakup niezbędnego sprzętu do ratowania ludzkiego życia. 
Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Kalinowa: Walne u Mistrzyń ze 100-leciem w tle

Kilka miesięcy temu kobieca drużyna z OSP Kalinowa świętowała zdobycie złotego medalu na Krajowych Zawodach Sportowo- Pożarniczych w Polanicy Zdroju oraz mistrzostwo powiatu w Kaczkach Średnich. Tam drugie miejsce zajęli także panowie z tej jednostki. W minioną sobotę, 29 lutego, druhowie z Kalinowej podsumowali swoje sukcesy na walnym zebraniu sprawozdawczym i wyznaczyli plany na 2020 rok. Chcą zorganizować historyczny jubileusz.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Skarby ze Skarbek, czyli pół wieku Koła Gospodyń Wiejskich

Kobiety Gospodarne i Wyjątkowe, a do tego piękne i ambitne - takie są panie, które tworzą Koło Gospodyń Wiejskich w Skarbkach (gmina Władysławów). Działają już od 50 lat i ani myślą spocząć na laurach. Przeciwnie, podczas uroczystości jubileuszowych udowodniły, że mają apetyt na więcej. 
 
Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Eleni na Dzień Kobiet

Muzyczne świętowanie Dnia Kobiet to już w gminie Władysławów tradycja. W tym roku panie zaproszono na wyjątkowy koncert, które gwiazdą była popularna wokalistka Eleni wraz z zespołem. 
Czytaj dalej
  2 komentarze
2 komentarze

Przykona: „Fantastycznie zimno!” Morsy opanowały zbiornik

Większość osób na myśl o zimnym prysznicu dostaje dreszczy. Jednakże wszyscy ci, którzy byli dziś na przystani przy zbiorniku w Przykonie, nie mają nic przeciwko kąpieli w lodowatej wodzie. Chwila rozgrzewki i można zaczynać morsowanie. Mimo wiatru uśmiech z twarzy uczestników IX Inwazji Morsów nie schodził ani przez chwilę.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.