Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Wideo: Bo coś w szaleństwach jest młodości… Licealiści rozpoczęli odliczanie do matury

Studniówka I LO

Bo coś w szaleństwach jest młodości, wśród lotu wichru, skrzydeł szumu, Co jest mądrzejsze od mądrości i rozumniejsze od rozumu - tymi słowami tegoroczni maturzyści Liceum Ogólnokształcącego w Turku rozpoczęli studniówkową galę. Przed nimi noc pełna zabawy, a później czas przygotowań do egzaminu dojrzałości.

Po czasie pandemii liceum powróciło do organizacji studniówkowego balu w tradycyjnym, zimowym terminie. Na 95 dni przed egzaminem dojrzałości abiturienci wspierani przez dyrekcję, grono pedagogiczne i najbliższych w eleganckich kreacjach oraz podniosłym nastroju spotkali się na niezwykłej gali. Zebranych powitali przedstawiciele młodzieży - Mikołaj Zieliński i Natalia Baranowska.
 
-Kiedy wy tak dorośliście? Jak to się stało, że te piękne dziewczyny, kobiety, dojrzali i przystojni mężczyźni wyrośli z tych 15-latków z 2019 roku i stali się tak pięknymi ludźmi. W 2019 roku dokonywaliście wyboru, który zaważył na całym waszym życiu, dokonaliście dobrego wyboru, chociaż droga jest kręta i śliska. Sukcesy jednak motywują, a porażki - jeszcze bardziej - mówiła dyrektor liceum Danuta Szczepanik, wspominając, że uczniowie ogólniaka mają za sobą trudny czas nauki zdalnej i przygotowań do matury w czasach pandemii COVID-19.

Ciepłych słów młodzieży nie szczędzili też zaproszeni goście.

-Wielki to zaszczyt, honor i radość być tego pięknego wieczoru razem z wami na waszym balu studniówkowym. Jesteście członkami społeczności naszego liceum, szkoły z wielkimi tradycjami i chciałbym wam pogratulować tego, że tę szkołę wybraliście i wpisujecie się w jej historię złotymi zgłoskami - mówił minister Ryszard Bartosik.

Do przyszłych absolwentów zwrócił się też starosta powiatu tureckiego Dariusz Kałużny:

- Bardzo się cieszę, że w tym wyjątkowym dniu mogę być z wami, ale to też wyjątkowy i wzruszający dzień dla mnie. Bal studniówkowy należy do najbardziej niezapomnianych chwil w życiu każdego absolwenta. Za niespełna 100 dni ci młodzi ludzie przystąpią do pierwszego tak ważnego egzaminu. To także piękna okazja, aby raz jeszcze pogratulować i podziękować całegmu gronu pedagogicznemu, dyrekcji i rodzicom za wasz wysiłek i trud jaki wkładacie i wkładać będziecie w wychowanie i edukację tej wspaniałej młodzieży.

W imieniu rodziców głos zabrali Marek Zieliński oraz Danuta Baranowska, wspominając mijające właśnie cztery lata edukacji.

- Powierzając wam na te cztery lata swoje dzieci niewątpliwie większość z nas rodziców robiła to z niepewnością i obawą czy dokonali właściwego wyboru. Dziś wiemy już z pewnością, że nasze obawy były niepotrzebne - mówił przewodniczący rady rodziców Marek Zieliński, dziękując dyrekcji, nauczycielom i wychowawcom oraz wszystkim pracownikom szkoły za opiekę, wyrozumiałość i cierpliwość.

Po okolicznościowych wystąpieniach i symbolicznych bukietach dla wychowawców padły długo wyczekiwane słowa „Poloneza czas zacząć” i 38 par ruszyło na parkiet w dostojnym tańcu. W przygotowaniach do tego widowiskowego występu wspomagały uczniów Katarzyna Małachowska i Lena Kolasińska. Teraz przed licealistami długie godziny wspaniałej zabawy, dające wytchnienie przed czasem wytężonej nauki.

Poniżej przedstawiamy krótkie JUŻ wspomnienie z magicznego czasu...

Piękni i młodzi maturzyści "Ogólniaka" wkraczają w...
Luty w Kinie „Tur”

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Rodzic w niedziela, 29 stycznia 2023 17:54

Oglądam zdjęcia i jestem pełen zachwytu nad młodzieżą. Śliczne dziewczyny w pięknych kreacjach i elegancko ubrani chłopacy. Może tylko za mało uśmiechów na twarzach. No tak, ale na sali wOglądam zdjęcia z balu i jestem pod wrażeniem. Śliczne dziewczyny w pięknych kreacjach i przystojni elegancko ubrani chłopcy. Może tylko za mało uśmiechów na buziach. Ale jak tu się śmiać jak wśród oficjeli sami pisowcy a wiadomo co młodzież o nich myśli. Dla mnie niewyobrażalnym skandalem było nie zaproszenie na bal Burmistrza Turku. To chyba pierwszy raz w nowożytnej historii Liceum. Tym bardziej, że jak słyszę jego syn zdaje w tym roku maturę. Wyjątkowa małostkowość. Kto to wymusił, starosta, Bartosik? Pani dyrektor, tej plamy pani szybko nie zmyje, wyjątkowy koniunkturalizm. WSTYD, WSTYD, WSTYD.

Oglądam zdjęcia i jestem pełen zachwytu nad młodzieżą. Śliczne dziewczyny w pięknych kreacjach i elegancko ubrani chłopacy. Może tylko za mało uśmiechów na twarzach. No tak, ale na sali w Oglądam zdjęcia z balu i jestem pod wrażeniem. Śliczne dziewczyny w pięknych kreacjach i przystojni elegancko ubrani chłopcy. Może tylko za mało uśmiechów na buziach. Ale jak tu się śmiać jak wśród oficjeli sami pisowcy a wiadomo co młodzież o nich myśli. Dla mnie niewyobrażalnym skandalem było nie zaproszenie na bal Burmistrza Turku. To chyba pierwszy raz w nowożytnej historii Liceum. Tym bardziej, że jak słyszę jego syn zdaje w tym roku maturę. Wyjątkowa małostkowość. Kto to wymusił, starosta, Bartosik? Pani dyrektor, tej plamy pani szybko nie zmyje, wyjątkowy koniunkturalizm. WSTYD, WSTYD, WSTYD.
Gość - Gosc w sobota, 28 stycznia 2023 23:59

I znowu jak w technikum tylko pisowscy goście

I znowu jak w technikum tylko pisowscy goście;)
Gość
piątek, 19 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.