Droga wojewódzka zablokowana po wypadku. Jedna osoba trafiła do szpitala

Sezon wakacyjny w pełni. Turyści ruszają na zasłużone wakacje. Wzmożony ruch na drogach sprzyja wypadkom. Do poważnego zdarzenia doszło w godzinach porannych w poniedziałek, 6 lipca, w miejscowości Olimpia w gm. Brudzew.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Tuliszków: Decyzja została podjęta. Umowa na budowę obwodnicy Grzymiszewa podpisana

Dzisiaj, tj. 26 czerwca minister Rafał Weber podpisał umowę na budowę obwodnicy Grzymiszewa. Koszt inwestycji to blisko 35 000 000 zł. Chcemy w ten sposób dać wyraz inwestycji, które są realizowane z punktu widzenia centralnego w Polsce lokalnej, nawet w takich małych miejscowościach- mówił sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber.

Czytaj dalej
  13 komentarze
13 komentarze

Brudzew: Dochody na szóstkę, wydatki na piątkę. Wójt Krasowski otrzymał absolutorium

Wzrost wydatków na oświatę i niższe niż w poprzednich latach nakłady na inwestycje - to jedne z charakterystycznych elementów ubiegłorocznego budżetu gminy Brudzew. Radni zebrani podczas wtorkowej (23 czerwca) sesji po wysłuchaniu raportu o stanie gminy oraz sprawozdania z działalności finansowej zdecydowali o udzieleniu wójtowi wotum zaufania oraz absolutorium.

Czytaj dalej
  4 komentarze
4 komentarze

Brudzew: Sąd wydał wyrok w sprawie sołtysa

Po ponad miesiącu od zdarzenia podczas pożaru balotów słomy w Brudzyniu zapadł wyrok w sprawie sołtysa z Brudzewa. Po zapoznaniu się z materiałem dowodowym Sąd Rejonowy w Turku uznał, że naczelnik OSP Brudzew jest winny popełnienia przestępstwa naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego.

Czytaj dalej
  4 komentarze
4 komentarze

Brudzew: Dramatyczne sceny podczas alkoholowej libacji. Mężczyzna ugodzony nożem

Dziś rano (22 czerwca) dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Turku otrzymał informację o zdarzeniu, do którego doszło w jednej z miejscowości na terenie gminy Brudzew. Mężczyzna został ugodzony nożem.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Brudzew: Pożar budynku mieszkalnego na ulicy Piaski

Do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Brudzew doszło dzisiaj, tj. 19 czerwca około godziny 22.00.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Brudzew: Jubileusz 340-lecia kościoła Ducha Świętego

31 maja o godzinie 16:00 proboszcz parafii Brudzew Ksiądz Kanonik Zbigniew Wróbel przewodniczył mszy świętej odpustowej oraz jubileuszowej w 340-lecie powstania kościoła szpitalnego pod wezwaniem Ducha Świętego i św. Jakuba Apostoła, który obecnie pełni rolę kaplicy przedpogrzebowej.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Brudzew: Szkoły są zamknięte. Wójt chce testów dla pracowników

Mimo, że od dziś (25 maja) w szkołach i przedszkolach można już prowadzić zajęcia, to w gminie Brudzew placówki oświatowe pozostają zamknięte. Nie zmieni się to do czasu otrzymania informacji o tym, czy turkowski sanepid przebada pracowników na obecność koronawirusa.

Czytaj dalej
  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Brudzew: Co po kopalni? Trzeba być przygotowanym na wszystko

Nagła decyzja o zawieszeniu działalności przez PAK KWB Adamów to dla samorządów powiatu tureckiego duże wyzwanie ekonomiczne. Nic więc dziwnego, że ten temat pojawił się podczas ostatniej sesji rady gminy Brudzew, gdzie obecność przedsiębiorstwa to dla gminnej kasy dodatkowe sześć milionów złotych.

Czytaj dalej
  8 komentarze
Etykiety:
8 komentarze

Brudzew: „Wyjątkowe urodziny”

18 maja 2020 roku cała Polska przeżywała wyjątkowe wydarzenie jakim były 100 urodziny ukochanego papieża Jana Pawła II, którego nauka oraz On sam ciągle żyją w sercach polaków. W sposób szczególny ogromna radość wypełniła serca wiernych parafii św. Mikołaja w Brudzewie, która od 2 lat cieszy się obecnością relikwii pierwszego stopnia Świętego Papieża w świątyni. Uroczystego wprowadzenia relikwii dokonał 28 lipca 2018r. osobisty sekretarz Jana Pawła II, obecnie metropolita lwowski Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.