Brudzew: Podsumowania w OSP. Druh Jakub Strugliński strażakiem roku

Walne zebranie sprawozdawcze, które w OSP Brudzew miało miejsce w sobotę, 18 marca było okazją nie tylko do podsumowania 2022 roku, ale też do wyróżnienia zasłużonych druhów.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Brudzew: Na Dzień Kobiet spotkanie przy kawie, ciastku i muzyce

Przy kawie, ciastku i muzyce w wykonaniu wspaniałej sopranistki Agnieszki Wawrzyniak świętowano Dzień Kobiet w Brudzewie. Niedzielne (11 marca) popołudnie w hali sportowej obfitowało zatem w przyjemności dla duszy i ciała.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Brudzew: Od odkrywki do transformacji. Rozmowy o pieniądzach dla Wielkopolski Wschodniej

O nowej perspektywie w funduszach unijnych i środkach dla Wielkopolski wschodniej rozmawiano podczas spotkania zorganizowanego w Gminnym Ośrodku Kultury „Wozownia” w Kolnicy.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Fundacja Walkiria porządkowała schrony przedmościa Koło

W niedzielę 26 lutego członkowie Fundacji Walkiria powrócili na przedmoście Koło i posprzątali schrony bojowe, które zlokalizowane są w na terenie gminy Władysławów i Brudzew.

Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Brudzew: Przekazanie kamizelek odblaskowych

W ramach wspólnej akcji Urzędu Gminy Brudzew i Komendy Powiatowej Policji w Turku w siedzibie urzędu przekazano odblaskowe kamizelki na potrzeby działań prowadzonych przez tureckich policjantów.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Brudzew: Wypadek na Piaskach. Potrącony 6- latek na rowerze

Do potrącenia dziecka przez samochód osobowy doszło dzisiaj, tj. 9 lutego w miejscowości Brudzew. Na szczęście życiu chłopca nie zagraża niebezpieczeństwo.

Czytaj dalej
  2 komentarze
2 komentarze

Brudzew: Spotkanie noworoczne

23 stycznia w Gminnym Przedszkolu w Brudzewie zostało zorganizowane "Spotkanie Świąteczne" z rodzicami. Dzieci 6 letnie zaprezentowały swoim gościom przedstawienie jasełkowe .

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Brudzew: Nowy inwestor i miejsca pracy dla 200 osób

Dobra wiadomość na początek nowego roku zarówno dla mieszkańców gminy Brudzew, jak i całego regionu. Rozpoczyna się budowa nowego zakładu produkcyjnego w powiecie tureckim.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Brudzew: Mniej wydatków na alkohol, więcej na potrzeby Kościoła, czyli proboszcz listy pisze

Kościół w Brudzewie stał się ofiarą koronawirusa i postępującej laicyzacji. Na szczęście parafianie mniej wydają na alkohol, a więcej na potrzeby swojego Kościoła - tak wynika z listu, który pod koniec roku trafił do mieszkańców gminy Brudzew należących do parafii p.w. św. Mikołaja. Do listu dołączona była koperta na datki.

Czytaj dalej
  2 komentarze
2 komentarze

Brudzew: By zatrzymać się i spojrzeć wstecz, czyli jubileusz par małżeńskich

Jubileusz 25 i 50-lecia obchodziły pary małżeńskie z terenu gminy Brudzew. Uroczystość ta należy do tych, w których uczestniczy się z wielkim wzruszeniem. Jest to również okazja, by zatrzymać się i spojrzeć wstecz na to, co zostało osiągnięte podczas wspólnego życia.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.