Brudzew: Inflacja rośnie, podatki również

Podczas ubiegłotygodniowej sesji radni gminy Brudzew podjęli decyzję co do wysokości stawek podatków jakie płacić będą mieszkańcy w przyszłym roku. W większości pozycji zostały one podniesione o wyznaczony wskaźnik inflacji.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Brudzew: Świętowano 104. Rocznicę odzyskania niepodległości

Podobnie jak w wielu miejscach na terenie całej Polski obchodzono wczoraj Narodowe Święto Niepodległości. Upamiętnia ono jedno z najważniejszych wydarzeń w historii naszego kraju.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Brudzew: Dramat w Cichowie. Mężczyzna przygnieciony przez wózek widłowy

Do dramatycznego zdarzenia doszło w miejscowości Cichów w gminie Brudzew. Pracownik jednej z tamtejszych firm został przygnieciony przez wózek widłowy. Obrażenia były tak poważne, że zdecydowano o wezwaniu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Brudzew: Lokalny bohater patronem hali sportowej

Wyjątkowa uroczystość odbyła się w czwartek, 27 października. Gminna Hala Sportowa w Brudzewie otrzymała imię Józefa Kiszkurno. Obecni na wydarzeniu dowiedzieli się, jak wspaniałym był człowiekiem, ile osiągnął i dlaczego właśnie jego wybrano na patrona hali.

Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Nauczycielka z Brudzewa wśród najlepszych pedagogów w Wielkopolsce

Małgorzata Kornacka - nauczycielka ze Szkoły Podstawowej im. Wojciecha z Brudzewa w Brudzewie otrzymała wyróżnienie w konkursie „Wielkopolski Nauczyciel Roku”. Gala odbyła się w ramach uroczystych obchodów Dnia Edukacji Narodowej.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Rewelacyjny występ judoków z KS Judo Turek GKS Kasztelania Brudzew na Ogólnopolskim Turnieju Judo w Przemęcie

24 września zawodnicy starali się z najmocniejszymi klubami w Polsce ( 20 klubów, przeszło 300 zawodników )aby wywalczyć dla naszej ekipy tak wspaniałe sukcesy :

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Brudzew: Bądź czujny, czyli edukacyjny projekt ekologiczny

Projekt gminy Brudzew dotyczący ochrony powietrza uzyskał dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Dzięki temu prowadzone będą działania edukacyjne, a mieszkańcy otrzymają czujniki tlenku węgla.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Brudzew: Gmina zgasi światło i poszuka oszczędności

W gminie Brudzew zapadła decyzja o podjęciu działań zmierzających do zmniejszenia opłat za zużycie energii elektrycznej. Mieszkańcy zostali poinformowani o redukcji oświetlenia ulicznego.

Czytaj dalej
  2 komentarze
2 komentarze

Odnawialne źródła energii w Brudzewie i Kawęczynie. Umowa z wykonawcą podpisana

We wtorek, 30 sierpnia przedstawiciele gmin Brudzew i Kawęczyn podpisali umowę z firmą, która dostarczy i zamontuje instalacje fotowoltaiczne w ramach realizowanego wspólnie projektu.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Brudzew: Samorząd i media – dwie strony jednego medalu. Podziękowania dla Andrzeja Jarka

Podczas wtorkowej (23 sierpnia) sesji rady gminy Brudzew Andrzej Jarek – redaktor naczelny Echa Turku, który niedawno przeszedł na zasłużoną emeryturę otrzymał od samorządowców specjalne podziękowania za aktywne obserwowanie życia społecznego w małych ojczyzn.
 
Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.