Brudzew: Mszą świętą i kwiatami uczcili Konstytucję

Dziś – w poniedziałek 3 maja - obchodzone jest Święto Konstytucji 3. Maja. W całej Polsce mimo pandemii odbywają się uroczystości patriotyczne. Również i samorządowcy z gminy Brudzew oddali hołd wszystkim, którzy na przestrzeni lat stracili życie za Ojczyznę.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Brudzew: Imieniny Wojciecha w dobie pandemii

23 kwietnia, jak co roku obchodzimy imieniny Wojciecha z Brudzewa. Obchody te na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń gminy Brudzew. Solenizant jest znanym astronomem i dumą Brudzewa, patronem Szkoły Podstawowej w Brudzewie i Towarzystwa Przyjaciół Brudzewa.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Brudzew: W wirtualnym świecie

Młodzi naukowcy ze Szkoły Podstawowej im. Wojciecha z Brudzewa w Brudzewie do 31 maja 2021 będą realizować ostatni już etap projektu „Być jak Ignacy”.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Brudzew: Więcej wody po kopalni

Gmina Brudzew z rozpędu wkracza w pokopalnianą transformację. W okolicach miejscowości Janiszew i Koźmin trwa budowa jednej z największych w Europie farm fotowoltaicznych, a w najbliższych latach planowane jest także zrealizowanie projektu, który ma na celu zwiększenie retencji wodnej nie tylko tej gminy, ale i całego regionu. Na temat tego drugiego przedsięwzięcia dyskutowano na ostatniej sesji Rady Gminy Brudzew.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Brudzew: „Przedszkolaki w krainie wierszyków”

Pod takim hasłem 24 marca 2021 r. w Szkole Podstawowej w Galewie z Filią w Chrząblicach odbył się konkurs recytatorski dla przedszkolaków.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Brudzew: W parafii powstało nowe koło różańcowe. Tym razem męskie

W parafii p.w. św. Mikołaja w Brudzewie założona została kolejna formacja religijna. Tym razem powstało nowe koło różańcowe. Różni się ono od pozostałych tym, że w jego skład wchodzą sami mężczyźni. Za swojego patrona obrali św. Józefa.

Czytaj dalej
  3 komentarze
3 komentarze

Brudzew: Farma współfinansowana przez PKO Bank Polski

Farma fotowoltaiczna, która powstaje na terenach pokopalnianych w gminie Brudzew to jedna z największych tego typu inwestycji w Polsce. Jej budowa współfinansowana jest przez konsorcjum banków, w skład którego wchodzi również PKO Bank Polski.

Czytaj dalej
  5 komentarze
Etykiety:
5 komentarze

Brudzew: Rozpoczęła się rozbiórka wiaduktu w Bogdałowie

Temat pokopalnianych wiaduktów niejednokrotnie poruszany był przez radnych i mieszkańców z terenu gminy Brudzew. Jeden z obiektów, który od dłuższego czasu stał bezużyteczny doczekał się rozbiórki.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Polkomtel kupi energię z Brudzewa

Nawet 300 mln zł zamierza przeznaczyć firma Polkomtel na zakup całej produkcji energii, którą wytwarzać będzie farma fotowoltaiczna w Brudzewie.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Brudzew: W Kalinowej zbiorą 100 litrów krwi na 100-lat kościoła? Kolejna akcja poboru

W murach świetlicy wiejskiej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kalinowej (gm. Turek) cyklicznie odbywają się akcje poboru krwi. Organizatorzy chcą zebrać 100 litrów tego bezcennego lekarstwa w związku z obchodzonym stuleciem istnienia parafii w Galewie. Już za tydzień kolejna możliwość podzielenia się tym płynem.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.