Brudzew: W Kalinowej zbiorą 100 litrów krwi na 100-lat kościoła? Kolejna akcja poboru

W murach świetlicy wiejskiej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kalinowej (gm. Turek) cyklicznie odbywają się akcje poboru krwi. Organizatorzy chcą zebrać 100 litrów tego bezcennego lekarstwa w związku z obchodzonym stuleciem istnienia parafii w Galewie. Już za tydzień kolejna możliwość podzielenia się tym płynem.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Brudzew: Światowy Dzień Kota w Szkole Podstawowej

Są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Znajdziemy wśród nich rasowe, salonowce, dachowce, bywają też bezdomne. O kim mowa? Tak, o kotach! 17 lutego dzieci z oddziałów przedszkolnych ze Szkoły Podstawowej w Galewie z Filią w Chrząblicach obchodziły Światowy Dzień Kota.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Brudzew: Sąd zajmie się sprawą wypadku w Galewie

Inspekcja Transportu Drogowego dopatrzyła się nieprawidłowości w działaniu tachografu zamontowanego w ciężarowym aucie, które przewożąc trzodę chlewną zjechało do przydrożnego rowu. Na kierowcę nałożono mandat, ale ten nie zgodził się z jego przyjęciem.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Brudzew: W Podłużycach wjechał w pole. Interweniowali strażacy

W sobotnie popołudnie, 6 lutego, kilkanaście minut przed godziną 13.00 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, że w miejscowości Podłużyce (gm. Brudzew) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Brudzew: Wypadek samochodu ciężarowego. Auto przewoziło około 170 świń

Do niecodziennego zdarzenia doszło dzisiaj tj. 5 lutego około godziny 4.00 na drodze wojewódzkiej W-470, nieopodal Galewa. Samochód ciężarowy przewożący zwierzęta zjechał z drogi i wjechał w przydrożny rów przewracając się.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Brudzew: W strażackim garażu zaparkował wóz za ponad milion złotych

Po wielu latach oczekiwania druhowie z OSP Brudzew w końcu doczekali się nowego wozu bojowego. Auto ratowniczo-gaśnicze za ponad milion złotych zaparkowało w garażu ich remizy. W piątek, 22 stycznia, na miejscowym rynku obyło się uroczyste powitanie pojazdu.

Czytaj dalej
  2 komentarze
2 komentarze

Brudzew: 23 skargi na statuty sołectw. Prokurator żąda kontroli uchwał Rady Gminy

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu zbada zgodność uchwał Rady Gminy Brudzew w sprawie przyjęcie statutów sołectw tej gminy. Zażądał tego Prokurator Rejonowy w Turku, który zarzucił włodarzom m.in. niewłaściwe ukształtowanie procedury wyboru sołtysa i rady sołeckiej. Zdaniem radnych stanowisko prokuratora zasługuje na wnikliwe rozpatrzenie.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Brudzew: Czy szkoła w Chrząblicach zostanie zlikwidowana? Radni rozpoczęli procedurę

Koszty funkcjonowania oświaty pochłaniają znaczną część samorządowych budżetów. Lokalni włodarze szukają możliwości, dzięki którym w tym zakresie mogłyby powstać oszczędności. W Brudzewie podjęto decyzję o rozpoczęciu procedury likwidacyjnej filialnej szkoły w Chrząblicach.

Czytaj dalej
  2 komentarze
2 komentarze

Brudzew: „Biblioteka w koronie”

„Biblioteka w koronie” to zadanie, które Biblioteka Publiczna Gminy Brudzew realizowała w 2020 roku. Zadanie w pełni sfinansowane było z programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Partnerstwo dla książki”.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Brudzew: Oszczędzać i minimalizować wydatki - plan finansowy na 2021 rok przyjęty

- W czasie pandemii wszystkie samorządy starają się oszczędzać, zmniejszać, minimalizować wydatki bieżące. My w taki sposób też podchodzimy do sprawy - w ten sposób wójt gminy Brudzew Cezary Krasowski podsumowywał budżet gminy na 2021 rok. Radni byli jednomyślni jeśli chodzi o przyjęcie planu dochodów i wydatków.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.