Wideo: Zderzenie w Brudzyniu. Niebezpieczne butle z gazem na jezdni

Kilka minut po godz. 10.30 w środę, 16 października, po raz kolejny w tym roku doszło do groźnego wypadku na trasie wojewódzkiej nr 470. Na skrzyżowaniu w Brudzyniu (gm. Brudzew) zderzyły się osobówka i "dostawczak".

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Brudzew: Uczcili pamięć i oddali hołd poległym żołnierzom Batalionów Chłopskich

Samorządowcy, przedstawiciele instytucji i placówek spotkali się w środę, 9 października, by oddać hołd żołnierzom Batalionów Chłopskich. Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej w kościele pw. św. Mikołaja w Brudzewie, a następnie złożono kwiaty pod tablicą pamiątkową.

Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Brudzew: Mieszkańcy Kwiatkowa walczą z brakami prądu

Trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie bez prądu. Z takimi sytuacjami muszą jednak bardzo często mierzyć się mieszkańcy Kwiatkowa (gmina Brudzew). W ich imieniu głos podczas poniedziałkowej (7 października) sesji rady gminy zabrał radny Tomasz Kiciński.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Brudzew: Spotkania autorskie z wyjątkowym gościem

Dnia 7 października 2019r. bibliotekę w Brudzewie odwiedził pisarz książek dla dzieci i młodzieży – Jakub Skworz. Tego dnia odbyły się dwa spotkania autorskie z wyjątkowym gościem.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Czas zaplanować najbliższe lata, czyli plan Kaszyńskiego

Dla samorządów wschodniej części subregionu konińskiego nadchodzi trudny czas związany z widmem zakończenia wydobycia węgla brunatnego. Wiązać się będzie z utratą części wpływów budżetowych. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy zaciskać pasa i nie wydawać pieniędzy. Należy jednak zacząć inwestować mądrze, planując wydawanie każdej złotówki ze względu na istniejące priorytety i potrzeby.

Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Brudzew: Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września to wspaniały dzień dla każdego wychowanka przedszkola. Tego dnia starszaki z przedszkola w Galewie zostały zaproszone do wspólnej zabawy i konkursów. Przedszkolaki m.in. rzucały woreczkami do celu, tańczyły przy muzyce z szarfami, malowały, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Strażacy stracili swoją patronkę. Silny wiatr zniszczył...

W miniony poniedziałek, 30 września, Polskę nawiedziła fala bardzo silnych i porywistych wiatrów. Podmuchy osiągały prędkość niemal 100 km/h. W całym kraju strażacy interweniowali kilka tysięcy razy usuwając jego skutki. Druhowie z Brudzewa tego dnia stracili coś bardzo ważnego.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Brudzew: Zmarł najstarszy mieszkaniec Antoni Rusek

W czwartek, 26 września, Brudzew obiegła smutna wiadomość. Zmarł mieszkający na ul. Piaski najstarszy mieszkaniec tej miejscowości. Antoni Rusek przeżył 102 lata i 5 miesięcy.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Wideo: Koła gospodyń wiejskich rywalizowały w Brudzewie

Po raz pierwszy w gminie Brudzew w rywalizacyjne szranki stanęły koła gospodyń wiejskich. W piątkowy wieczór, 27 września, w Gminnej Hali Sportowej obył się I Gminny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich. Nie zabrakło zarówno sportowych, jak i kulinarnych emocji.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Brudzew: Szkoła Podstawowa im. Wojciecha z Brudzewa laureatem Ogólnopolskiego Konkursu #OSEWyzwanie

#OSEWyzwanie to konkurs dla szkół, którego organizatorem było Ministerstwo Cyfryzacji wspólnie z Państwowym Instytutem Badawczym NASK. Przystępując do konkursu należało spełnić kilka warunków, między innym: zgłoszenie szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja, wykonanie pracy plastycznej pt. „Smart szkoła”, przystąpienie do programu OSEHero oraz CodeWeek.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.