Brudzew: Dzień Pluszowego Misia w Galewie

Dnia 25 listopada w przedszkolach w Galewie odbył się Dzień Pluszowego Misia. W tym roku ten wyjątkowy dzień był trochę inny niż zwykle.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Brudzew: Zaczarowany Ogród już rośnie w Krwonach. Będą owoce jak za dawnych lat

W Krwonach (gmina Brudzew) rośnie już „Zaczarowany Ogród”, czyli wyjątkowa szkółka drzew owocowych. Znalazły się tam stare odmiany, których smak nieodzownie kojarzy się z czasem dzieciństwa.

Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Brudzew: "Parafia z teściem", czyli zmiany w Janiszewie

W ubiegłym tygodniu doszło do nagłej zmiany proboszcza w parafii Janiszew (gm. Brudzew). Księdza Zbigniewa Jałoszyńskiego zastąpi ksiądz Paweł Szudzk. Na razie nie wiadomo czy na terenie parafii w dalszym ciągu pozostanie emerytowany ks. Edmund Pluskota, który w 2008 roku wypowiedział posłuszeństwo biskupowi.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Brudzew: Kompostujesz i zyskujesz. Zmiana w opłatach za śmieci

Radni z gminy Brudzew zdecydowali o zwolnieniu z części opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właścicieli nieruchomości, którzy bioodpady składować będą w przydomowym kompostowniku.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Brudzew: Podwyżka podatków w 2021 roku. O wiele więcej zapłacą przedsiębiorcy

Podczas zwołanej na piątek, 20 listopada, sesji radni z gminy Brudzew decydowali m.in. o wysokości stawek podatków lokalnych na 2021 rok. Największe podwyżki w zakresie podatku od nieruchomości odczują przedsiębiorcy.

Czytaj dalej
  4 komentarze
Etykiety:
4 komentarze

Brudzew: W kościele pojawił się nowy święty

Od kliku lat w brudzewskiej świątyni systematycznie pojawiają się nowe relikwie świętych i błogosławionych. W minioną niedzielę dokonano uroczystego wprowadzenia szczątków św. Stanisława Papczyńskiego, zakonnika żyjącego w XVII w.

Czytaj dalej
  5 komentarze
5 komentarze

Brudzew: Z okazji Święta Niepodległości złożyli kwiaty i odśpiewali hymn

Tegoroczne Święto Niepodległości obchodzone jest w zupełnie innej oprawie. W Brudzewie, mimo obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, władze samorządowe oraz lokalni działacze uczcili sto dwa lata wolności naszego kraju. Kwiaty złożono pod tablicą w Brudzewie i w Lesie Sacalskim.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Koronawirus w trzech kolejnych szkołach. Chorują uczniowie i nauczyciele

Kolejne zakażenia COVID-19 potwierdzono w kolejnych trzech placówkach na terenie powiatu tureckiego. W przypadku dwóch z nich Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna jest na etapie opracowywania danych.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Brudzew: Czy powstanie strzelnica w Izabelinie? Mieszkańcy walczą o spokój i bezpieczeństwo

Strzelnice to popularne miejsca rekreacji i aktywnego spędzania wolnego czasu. Powstanie takiego obiektu planowane jest w Izabelinie w gminie Brudzew. Jego realizacji sprzeciwiają się jednak mieszkańcy miejscowości. Boją się o swoje bezpieczeństwo. Wystosowali w tej sprawie specjalną petycję do wójta Krasowskiego.

Czytaj dalej
  2 komentarze
2 komentarze

Wideo: W Brudzyniu w filmowym stylu zakończono projekt z Wielkopolskiej Odnowy Wsi

Ochotnicza Straż Pożarna w Brudzyniu (gm. Brudzew) otrzymała dofinansowanie w ramach programu Wielkopolska Odnowa Wsi. Druhowie nie tylko zakupi sprzęt do swojej remizy, ale także nagrali film promujący sołectwo i miejscowość. W minioną sobotę odbyło się uroczyste zakończenie zrealizowanego projektu.

Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.