Wideo: Hołd dla Jana Pawła II. Trębacze z Brudzewa zagrali Barkę

Dziś przypada 15. rocznica śmierci Jana Pawła II. W wyjątkowy sposób uczczono ją w Brudzewie, gdzie trębacze z wieży miejscowej strażnicy odegrali ukochaną pieśń papieża Polaka - „Barkę”.

Czytaj dalej
  2 komentarze
2 komentarze

Brudzew: Rewolucja śmieciowa w gminnym wymiarze

W związku z kolejnymi nowelizacjami ustawy o utrzymaniu czystości i porządku, gminy muszą dostosować swoje systemy gospodarowania odpadami komunalnymi do nowych przepisów. Dotyczą one przede wszystkim sposobu segregacji, zasad odbioru frakcji odpadów, a także wzorów deklaracji i możliwości kompostowania bioodpadów przez mieszkańców. Z rewolucją śmieciową w wymiarze gminnym zmierzyli się radni Gminy Brudzew.

Czytaj dalej
  2 komentarze
2 komentarze

Brudzew: Sześć osób na kwarantannie oraz sprzęt dla OSP i szpitala. Gmina walczy z COVID-19

Podczas dzisiejszej tj. 25 marca sesji Rady Gminy Brudzew omówione zostały działania podjęte w ramach zminimalizowania zagrożenia dotyczącego wystąpienia koronawirusa. Podczas spotkania zachowane zostały również wszelkie środki ostrożności.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Brudzew: Nowy tydzień rozpoczęty pożarem

Bierzmo (gm. Brudzew). W poniedziałkowy poranek kilka minut po godz. 8.00 strażacy odebrali informacje o zagrożeniu w tej miejscowości. Nowy tydzień rozpoczął się od pożaru samochodu ciężarowego.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Brudzew: Samozapłon na cmentarzu parafialnym

O tym jak obecnie ważna jest ekologia i dbanie o środowisko nie trzeba nikogo przekonywać. Wszystkie samorządy walczą o to, żeby wokół było jak najmniej odpadów i by były one dobrze zagospodarowywane. Coraz mnie osób pali śmieciami w piecach, a więcej uwagi zwraca się na wtórne wykorzystanie surowców.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Brudzew: Ślubowanie strażaków i kwiaty dla Pań, czyli walne zebranie w OSP Janiszew

W sobotę, 7 marca w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Janiszewie odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze za rok 2019. Był hymn narodowy, ślubowanie strażaków oraz kwiaty dla Pań.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Brudzew: Gospodarze zwycięzcami Turnieju Halowej Piłki Nożnej

W sobotę, 7 marca w hali sportowej w Brudzewie miłośnicy sportu wzięli udział w Turnieju Halowej Piłki Nożnej. Chętni z terenu całego powiatu tureckiego walczyli o tytuł najlepszej drużyny.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Brudzew: O kobietach i dla kobiet czyli muzycznie i radośnie z NH Brava

Dzisiaj, tj.6 marca Panie z gminy Brudzew obchodziły Dzień Kobiet. Były życzenia, wiele muzyki oraz dobrego humoru. Przed publicznością wystąpił zespół NH Brava, a obecne na spotkaniu mieszkanki gminy otrzymały upominki.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Brudzew: Energia i doświadczenie - OSP Chrząblice podsumowała rok

Śmiało można powiedzieć, że Ochotnicza Straż Pożarna w Chrząblicach (gmina Brudzew), łączy w sobie niegasnącą energię do działania z wieloletnim doświadczeniem swoich członków. Śmiało może to potwierdzić dh Józef Lament, który w jednostce działa już od 70 lat.

Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Brudzew: Gminny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta

W sobotę, 29 lutego w hali sportowej w Brudzewie odbył się XII Gminny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta. W rywalizacji udział wzięli dzieci, młodzież oraz dorośli, którzy z całych sił walczyli o tytuł mistrza.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.