Brudzew: 81. rocznica napaści ZSRR na Polskę

Po Mszy Świętej złożone zostały kwiaty i zapalone znicze pod tablicą upamiętniającą Ofiary Zbrodni Katyńskiej i Smoleńsk 2010. Wśród tysięcy pomordowanych na wschodzie oficerów polskich byli też brudzewianie: ppłk. Witold Kępiński, por. Piotr Ogiński, komisarz Witold Paszkowski.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Brudzew: Zakaz sprzedaży alkoholu wchodzi w życie

Od dziś (17 września) w Brudzewie wchodzi w życie zakaz nocnej sprzedaży alkoholu. Ograniczenie ma związek z interwencjami policji, które nasiliły się po otwarciu nowego sklepu monopolowego.

Czytaj dalej
  3 komentarze
Etykiety:
3 komentarze

Brudzew: Otwarcie świetlicy wiejskiej w Tarnowie

Tarnowa wzbogaciła się o nowe miejsce spotkań i aktywizacji lokalnego społeczeństwa, jakim jest wyremontowana świetlica. Uroczystość odbyła się w sobotnie popołudnie 5 września, a uczestniczyli w niej mieszkańcy sołectwa i zaproszeni goście.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Brudzew: Rajd rowerowy Klubu Seniora "Srebrzyści"

15 września 2020 roku odbył się rajd rowerowy Klub Seniora „Srebrzyści”, w którym udział wzięło 15 członków Klubu. Trasa o długości około 10 km przebiegała przez miejscowości Kolnica – Bratuszyn – Krwony – Bogdałów zbiornik wodny. Sygnał do startu sprzed budynku GOK-u o godzinie 10.00 dała dyrektor GOK „Wozownia” – Pani Nina Kropidłowska. O bezpieczeństwo seniorów zadbał Pan Zdzisław Włodarczyk – doświadczony cyklista.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Brudzew: Ścieżka edukacyjna na terenie Przedszkola Gminnego

 W minionym tygodniu, na placu przedszkolnym zamontowane zostały elementy małej architektury służącej edukacji ekologicznej najmłodszych mieszkańców gminy Brudzew z zakresu gospodarowania odpadami komunalnymi.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Z nowym rondem bezpieczniej w Brudzewie

W poniedziałek 7-go września oficjalnie przekazano do użytku rondo w Brudzewie. Rondo to wspólna inwestycja Powiatu Tureckiego i Gminy Brudzew. W przekazaniu wzięli udział Wicestarosta Turecki Władysław Karski, Wójt Gminy Brudzew Cezary Krasowki, Zastępca Wójta Paweł Jacaszek, Radna Rady Powiatu Tureckiego Barbara Zielińska oraz Kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Turku Andrzej Paruszewski.

Czytaj dalej
  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Brudzew: W podziękowaniu za urodzaj ofiarowali dożynkowy chleb

Zgodnie z obyczajem obchody Święta Plonów rozpoczęto od mszy świętej, podczas której poświęcono dożynkowy wieniec i tegoroczne zbiory. Święto plonów było nieco inne niż dotychczas, ale z pewnością nie mniej uroczyste niż w poprzednich latach.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Brudzew: „W naszej Ojczyźnie zakończyły się żniwa”, czyli gminne dożynki 2020

Koniec wakacji to tradycyjnie czas dziękczynienia za zabrane z pól plony. W niedzielę, 30 sierpnia, zrobili to rolnicy z terenu gminy Brudzew. W kościele parafialnym w Janiszewie w ich intencji odprawiona została msza święta. Mimo stanu epidemii nie obyło się bez wieńca i dożynkowych chlebów.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Brudzew: Szkoły gotowe na powrót uczniów. Do oświaty znów trzeba będzie dołożyć

Pierwszy dzień września będzie w tym roku wyjątkowy. Uczniowie powrócą w szkolne mury po dłuższej niż zwykle nieobecności. Nauka odbywać się będzie w warunkach reżimu sanitarnego, a przygotowani muszą być nie tylko uczniowie i ich rodzice, ale też samorządy, dla których oświata to ciężki orzech do zgryzienia. W gminie Brudzew wiadomo już, że do edukacji trzeba będzie dołożyć kilkaset tysięcy złotych.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Brudzew: W nocy alkoholu już nie sprzedadzą

Rada gminy Brudzew jednogłośnie przyjęła uchwałę dotyczącą wprowadzenia zakazu nocnej sprzedaży alkoholu. Ograniczenie ma związek z interwencjami policji, które nasiliły się po otwarciu nowego sklepu monopolowego.

Czytaj dalej
  7 komentarze
Etykiety:
7 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.