Brudzew: Dziecięca Konferencja Naukowa

Dziecięca Konferencja Naukowa

27 maja w Szkole Podstawowej im. Wojciecha z Brudzewa w Brudzewie odbyła Dziecięca Konferencja Naukowa. To niesamowite wydarzenie! Do tej pory konferencja kojarzyła nam się uczestnictwem osób dorosłych.

W naszym spotkaniu sesje wykładowe prowadzili uczniowie klas czwartych, biorących udział w projekcie Cyfrowa Szkoła Wielkopolska 2020, podprojekt: Uczniowskie Laboratoria Informatyczne. Na konferencję zostali zaproszeni przedstawiciele klas IV z Brudzewa i ościennych szkół.

Sesja naukowa dotyczyła nowych technologii i programowania. W czasie spotkania wystąpili „eksperci” z różnych dziedzin. Prezentowali oni materiały dotyczące kodów QR, ciekawych aplikacji, przydatnych dla ucznia, drukowania 3D, inteligentnych domów, rzeczywistości rozszerzonej oraz programowania robotów. Testowali także robota z wydrukowanych części na drukarce 3D za pomocą aplikacji.

Po prezentacjach przyszedł czas na dyskusje i testowanie narzędzi omawianych przez naszych „ekspertów”. Zaproszeni goście z zainteresowaniem wysłuchali wykładów, a później zadawali pytania i świetnie się bawili korzystając z nowych technologii.

Konferencja przebiegała pod hasłem: „Technologie zmieniają świat! Zmieńmy go mądrze!”
Zapraszamy do obejrzenia filmiku z konferencji TUTAJ
Władysławów: Zapraszamy na Jarmark Wyszyński
Ziemia Turkowska: Karol Serafiński powinien zrezyg...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
niedziela, 15 wrzesień 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.