Brudzew: Dzień drzewa w Gminnym Przedszkolu

Dzień Drzewa

W piątek, 9 października w przedszkolu obchodziliśmy międzynarodowy „Dzień Drzewa”. Celem akcji jest zwiększenie świadomości ekologicznej oraz zachęcenie przedszkolaków do podejmowania działań proekologicznych dotyczących ochrony drzew.

Wszystkie dzieci w tym dniu przyszły do przedszkola ubrane na zielono. W ramach święta, każda z grup przedszkolnych wraz z nauczycielami zasadziła swoje drzewo, sadzonkę zakupiono w kwalifikowanej szkółce. Dzieci z wielką radością sadziły drzewa i obiecały o nie dbać i je podlewać. Sadząc drzewa wprowadzamy bardzo cenny element o naszego otoczenia produkujący tlen, chroniący nas przed hałasem, zanieczyszczeniami, tworzący mikroklimat i siedlisko dla wielu zwierząt (owady, pajęczaki, ptaki), spełniający wiele innych naszych życiowych potrzeb.

Święto wymyślił w 1872 roku w USA znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton. Do Europy idea trafiła w 1951 roku. Organizacja ds. Wyżywienia i Rolnictwa ONZ postanowiła, że we wszystkich krajach członkowskich obchodzony będzie każdego roku Światowy Dzień Drzewa.
Szczere emocje i wiele doświadczeń podczas Dni Kul...
Tuliszków: Medalista Olimpijski Marian Tałaj na ca...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 25 październik 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.