Brudzew: Gala Mistrzów Sportu Pożarniczego

Gala Brudzew

Rok 2023 potwierdził tylko to, co wszyscy wiedzieliśmy od dawna - powiat turecki obfituje w mistrzów sportu pożarniczego i to we wszystkich kategoriach. Podziękowaniem dla druhen i druhów sportowców była uroczysta gala, która w sobotę, 18 listopada odbyła się w Brudzewie.

W Hali Sportowej w Brudzewie pojawiły się drużyny z Głuchowa, Żdżar, Będziechowa, Tokar, Kowali Pańskich (gm. Kawęczyn), Chylina (gm. Władysławów), Janiszewa (gm. Brudzew) i Kalinowej (gm. Turek). Towarzyszyli im trenerzy, opiekunowie, ale też wójtowie gmin oraz wszyscy, którzy wspierali zawodników podczas ich startów.

Uroczystość rozpoczęła się od prezentacji poszczególnych zespołów, zaczynając od Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Wspomnieć tutaj należy, że chłopięca Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Głuchowa wywalczyła złoto podczas odbywających się w Kalwarii Zebrzydowskiej mistrzostw kraju według regulaminu CTIF. Dziewczęta ze Żdżar w swojej kategorii zdobyły wicemistrzostwo. Podczas zawodów wojewódzkich trzecie miejsce zajęła drużyna MDP Chylin. Wśród wielkopolskich druhen i druhów na czwartym miejscu zawody ukończyła drużyna MDP Tokary, MDP Kowale Pańskie - dziewczęta ulokowały się na miejscu piątym, a chłopcy z MDP Będziechów zajęli 19 miejsce. W sierpniu przeprowadzono w Kalwarii Zebrzydowskiej krajowe zawody sportowo-pożarnicze, w których wzięło udział 39 drużyn kobiecych i męskich. Tutaj po mistrzostwo także sięgnęli reprezentanci powiatu tureckiego. W kategorii kobiecej najlepsze okazały się druhny z OSP Kalinowa, a w męskiej niepokonany był zespół OSP Janiszew.

Uroczysta gala była okazją do wręczenia podziękowań i nagrodzenia zarówno zawodników jak i działaczy, wspierających sport pożarniczy w powiecie tureckim. W ten symboliczny sposób zamknięto sportowy rok dla strażaków ochotników. Przed druhami stoją już jednak kolejne wyzwania. To Olimpiada Pożarnicza we Włoszech, która odbędzie się już w przyszłym roku. Naszym reprezentantem będzie tam Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Głuchowa.

Materiał wideo z wydarzenia zobaczyć będzie można na stronie iTurek.net już niebawem.

Władysławów: Rówieśniczka niepodległej Polski. Jed...
Konkurs dla grzybiarzy podsumowany. Wiemy kto zebr...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Zbigniew fan Vw Golfa i PiS w niedziela, 19 listopada 2023 13:02

Ale zaszczyt dla krawaciarzy z Brudzewa .Przyjechał ich idol .Teraz już tylko jako Bartosik Ryszard szeregowy poseł PiS.Przywiózł chociaż jakąś papierową promesę?

Ale zaszczyt dla krawaciarzy z Brudzewa:D .Przyjechał ich idol .Teraz już tylko jako Bartosik Ryszard szeregowy poseł PiS.Przywiózł chociaż jakąś papierową promesę?
Gość
poniedziałek, 04 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.