Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Brudzew: Gminne manewry strażaków z gminy

Brudzew

9 września odbyły się ćwiczenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Brudzew. Realizacja ćwiczeń oparta była na trzech epizodach tj. pożar lasu, dostarczenie wody do zbiornika głównego oraz rozprowadzenie wody do linii gaśniczych.

Celem ćwiczeń było sprawdzenie funkcjonowania stanowiska kierowania w zakresie dysponowania sił i środków KSRG, sprawdzenie systemów alarmowania, powiadamiania sił i środków Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej przewidzianych do działań ratowniczych, praktyczne doskonalenie przemieszczania sił i środków, sprawdzenie umiejętności korzystania z map, wizualizowania miejsc prowadzonych działań ratowniczych oraz dokonywania rozpoznania terenów, doskonalenie technik organizacji działań ratowniczych w tym taktyki gaszenia w terenie otwartym, doskonalenie technik i metod organizacji łączności bezprzewodowej na potrzeby prowadzenia działań gaśniczych i ratowniczych, sprawdzenie poziomu przygotowania sił i środków KSRG, ocena pracy Kierującego Działaniem Ratowniczym.

W ćwiczeniach, które na terenie gminy organizowane były po raz pierwszy udział brały jednostki z OSP Brudzew, OSP Brudzyń, OSP Cichów, OSP Chrząblice, OSP Galew, OSP Janiszew, OSP Janów, OSP Koźmin i OSP Krwony.

źródło: OSP Brudzew
fot. Patryk Bajdek

Władysławów: Bezpieczny powrót do szkoły
Władysławów: Ziemniak w roli głównej, czyli święto...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 19 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.