Wideo: Hołd dla Jana Pawła II. Trębacze z Brudzewa zagrali Barkę

Trębacze Maryjni

Dziś przypada 15. rocznica śmierci Jana Pawła II. W wyjątkowy sposób uczczono ją w Brudzewie, gdzie trębacze z wieży miejscowej strażnicy odegrali ukochaną pieśń papieża Polaka - „Barkę”.

Dokładnie 15 lat temu, 2 kwietnia o godz. 21.37 odszedł od nas wielki człowiek, papież Polak - święty Jan Paweł II. Rocznicę uczczono w Brudzewie w wyjątkowy sposób. Andrzej Różewski - inicjator akcji, Rafał Szurgot i Krzysztof Rosicki stanęli na wieży strażnicy OSP i odegrali ukochaną pieśń Ojca Świętego, czyli „Barkę”. Ten niecodzienny hołd był jednocześnie prośbą o ustanie pandemii koronawirusa.

Pieśń rozbrzmiała na cztery strony świata, a trębacze już teraz zapowiadają, że w maju tradycyjnie już będzie można słuchać pieśni maryjnych.

 źródło: Parafia św. Mikołaja w Brudzewie

 

Wideo: Przebudowa Uniejowskiej trwa. Zobaczcie jak...
Władysławów: Kolejny sprzęt do dezynfekcji dla dru...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Anna w piątek, 03 kwietnia 2020 15:27

A ja poproszę o informację na stronie portalu o konsekwencjach tego występku. Nie przypominam sobie, by rząd RP ogłaszał jakieś wyjątki od przepisów ograniczających zgromadzenia w związku z rocznicami śmierci.

A ja poproszę o informację na stronie portalu o konsekwencjach tego występku. Nie przypominam sobie, by rząd RP ogłaszał jakieś wyjątki od przepisów ograniczających zgromadzenia w związku z rocznicami śmierci.
Gość - Sygnalista w piątek, 03 kwietnia 2020 00:44

Koronawirus i nowe obostrzenia
Nowe przepisy weszły w życie 1 kwietnia.
"Wprowadzono obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi. Dotyczy to także rodzin i bliskich, ale nie dotyczy rodzin z dziećmi do 13 roku życia i opiekunów osób niepełnosprawnych."
Gdzie poszanowanie tego obowiązku?
Publiczna drwina z obowiązku przestrzegania prawa.

Polecam to wydarzenie POLICJI.

Koronawirus i nowe obostrzenia Nowe przepisy weszły w życie 1 kwietnia. "Wprowadzono obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi. Dotyczy to także rodzin i bliskich, ale nie dotyczy rodzin z dziećmi do 13 roku życia i opiekunów osób niepełnosprawnych." Gdzie poszanowanie tego obowiązku? Publiczna drwina z obowiązku przestrzegania prawa. Polecam to wydarzenie POLICJI.
Gość
wtorek, 17 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.