Brudzew: Jak na rajd to tylko „O uśmiech dziecka”

Rajd o Uśmiech Dziecka

Za nami kolejny, XVII Integracyjny Rajd Turystyczny „O uśmiech dziecka”. Piękna pogoda i doborowe towarzystwo sprawiły, że frekwencja dopisała. Na uczestników czekała masa atrakcji, a na sam koniec wyśmienita zabawa w Kolnicy (gm.Brudzew).

Integracyjny Rajd Turystyczny „O uśmiech dziecka”, odbył się 2 czerwca. Uczestnicy zabawy sportowej wyruszyli około 12.00 sprzed parkingu przy plebani w Galewie. W rajdzie udział wzięły dzieci i dorośli. Jak zawsze wspaniale bawiły się całe rodziny.

Rajd podzielony był na poszczególne trasy.
Trasa nr 1 –piesza o długości ok. 5 km – trasa dostosowana dla osób na wózkach.
Trasa nr 2 – rowerowa rodzinna o długości 14 km.
Trasa nr 3 –rowerowa szkolna.
Trasa nr 4 – rowerowa dla zaawansowanych o długości około 40 km.

Należy nadmienić, że celem rajdu było propagowanie czynnego wypoczynku, popularyzacja turystyki kwalifikowanej – pieszej i rowerowej, upowszechnianie turystyki rodzinnej oraz turystyki dla wszystkich, wspólne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu oraz integracja środowisk społecznych poprzez poznanie się i realizację zadań rajdowych, poznawanie okolic i środowiska naturalnego naszego regionu oraz miłe chwile w dobrym towarzystwie.

Zakończenie zabawy miało miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury w Kolnicy podczas festynu rodzinnego z okazji Dnia Dziecka.
Organizatorami przedsięwzięcia byli oddział PTTK w Turku, Gminne Koło TPD w Galewie, Gmina Brudzew, Gminny Ośrodek Kultury „Wozownia” w Kolnicy, OSP Brudzew, OSP Chrząblice, Zespół Szkolno- Przedszkolny w Słodkowie, Szkoła Podstawowa w Galewie z Filią w Chrząblicach.

fot.M.JAC

„Szkolimy się tam skąd pochodzimy” – ćwiczenia WOT...
Roman Groblica: Nowa cena śmieci w prezencie na wa...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
niedziela, 15 wrzesień 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.