Brudzew: Mieszkańcy Kwiatkowa walczą z brakami prądu

Prąd w Kwiatkowie

Trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie bez prądu. Z takimi sytuacjami muszą jednak bardzo często mierzyć się mieszkańcy Kwiatkowa (gmina Brudzew). W ich imieniu głos podczas poniedziałkowej (7 października) sesji rady gminy zabrał radny Tomasz Kiciński.

Radny podkreślił, że w sprawie wyłączeń prądu był już u Pawła Jacaszka, zastępcy wójta gminy Brudzew, ale zależało mu, żeby temat wybrzmiał też na posiedzeniu rady. Mieszkańcy niewielkiego Kwiatkowa nader często muszą mierzyć się z wyłączeniami prądu w ich miejscowości. To szczególnie uciążliwe w sezonie jesienno-zimowym, ponieważ piece służące do ogrzewania zasilane są energią elektryczną.

- Trzeba podjąć wszystkie działania, a jeśli energetyka nie przewiduje działań technicznych, to chociaż porządne wycięcie krzaków i drzew w pasie tam, gdzie idzie linia. Jakąś presje trzeba wywrzeć na energetyce, żeby się ktoś tym zajął - apelował radny Kiciński.

W odpowiedzi wójt Cezary Krasowski poinformował, że jest już umówiony na rozmowy w sprawie wyłączeń prądu w Kwiatkowie, a szczegółowe informacje przekaże na kolejnej sesji.

Alarm antyterrorystyczny ponownie w całym kraju
Przykona: Transport ogromnych wiatraków zablokował...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 05 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.