Brudzew: Mszą świętą i kwiatami uczcili Konstytucję

Brudzew

Dziś – w poniedziałek 3 maja - obchodzone jest Święto Konstytucji 3. Maja. W całej Polsce mimo pandemii odbywają się uroczystości patriotyczne. Również i samorządowcy z gminy Brudzew oddali hołd wszystkim, którzy na przestrzeni lat stracili życie za Ojczyznę.

Wydarzenie rozpoczęło się punktualnie o godzinie 12.00 w kościele p.w. św. Mikołaja w stolicy gminy. Tam pod przewodnictwem proboszcza parafii ks. kan. Zbigniewa Wróbla odprawiona została msza święta w intencji kraju. Uczestniczyli w niej samorządowcy na czele z wójtem gminy Cezarym Krasowskim i przewodniczącym Rady Gminy Kazimierzem Wdowińskim.

Po zakończonym nabożeństwie uroczystość przeniosła się na plac przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Brudzewie. Na gmachu tego budynku umieszczona jest tablica upamiętniająca mieszkańców Brudzewa, którzy polegli w kampanii wrześniowej w 1939 roku. To właśnie pod nią delegacje polityków oraz lokalnych stowarzyszeń i organizacji złożyły pamiątkowe wiązanki oddając hołd poległym za Ojczyznę. Odmiennie niż w latach poprzednich na placu przy strażnicy nie była obecna publiczność.

Na tym w rzeczywistym świecie w Brudzewie upamiętnienie 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3.Maja zakończyło się. Obchody przeniosły się do Internetu, gdzie o godz. 16.00 wystąpił zespół Razem, a kilka chwil później odbył się koncert Konińskiego Kameralnego Zespołu Smyczkowego Ad Libitum. Występy były transmitowane na jednym z portali społecznościowych za pośrednictwem strony Gminnego Ośrodka Kultury „Wozownia” w Konicy.
Modlitwą i kwiatami uczcili Majową Jutrzenkę
Władysławów: Patriotyczna msza i kwiaty „Tym, co z...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 06 maj 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.