Brudzew: OSP Janów zwycięzcą Gminnych Zawodów Sportowo- Pożarniczych

Zawody Sportowo-Pożarnicze w Galewie

W strażackich kalendarzach szczególne miejsce zajmuje dzień zawodów strażackich. Tegoroczne zmagania druhów z gminy Brudzew odbyły się w niedzielę, 7 lipca, na boisku w Galewie. Nie obeszło się bez emocji, rywalizacji, ale także i zaskoczeń. Janów obronił tytuł Mistrza Gminy, a Mistrz Wielkopolski (OSP Janiszew) znalazł się poza podium.

Zawody otworzył dh Romuald Rumiejowski – prezes ZOG ZOSP RP w Brudzewie, który powitał wszystkich uczestników i odebrał meldunek od komendanta Świętochowskiego. Wójt Krasowski życzył wszystkim jak najlepszych wyników i zmagań w duchu fair-play. Po odprawie z sędzią głównym zawodów st. kpt. Marcinem Dzieranem z PSP w Turku rozegrano sztafetę pożarniczą oraz ćwiczenie bojowe. Całość komentował dh Władysław Karski.

W zawodach uczestniczyło 8 drużyn w grupie „A”, tzw. seniorzy, jedna Kobieca Drużyna Pożarnicza z Galewa oraz Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze w różnych kategoriach wiekowych.

Poniżej klasyfikacja generalna zawodów:

Grupa „A”:
1. Janów – 87,40 pkt
2. Galew – 88,60 pkt
3. Brudzyń – 91,05 pkt
4. Janiszew – 95,35 pkt
5. Krwony – 103,65 pkt
6. Brudzew – 111,95 pkt
7. Chrząblice – 114,40 pkt
8. Cichów - 118,50 pkt

Grupa „C”:
1. KDP Galew – 109,05 pkt

MDP – 16-18 lat:
1. MDP Janiszew
2. MDP Brudzyń

MDP – 12 – 15 lat:
1. MDP Krwony
2. MDP Cichów
3. MDP Brudzew

Drużyna z OSP Janów oraz z OSP Galew i KDP Galew będą reprezentować gminę Brudzew w strażackich zmaganiach na szczeblu powiatowym, które odbędą się na przełomie sierpnia i września. Zobaczymy tam również drużynę z OSP Janiszew, która będzie bronić tam tytułu Mistrza Powiatu wywalczonego w 2017 roku w Dobrej.

Podczas zawodów wystartowała także drużyna z Chrząblic, która zaprezentowała ćwiczenia w systemie CTIF. Organizatorem tegorocznych zawodów była jednostka OSP z Galewa. W ich trakcie wystąpiła także Orkiestra Dęta OSP Brudzew.
Dobra: Letni Festyn Rodzinny Trzech Sołectw! Zapra...
Kawęczyn: Zabawa i niespodzianki podczas Pikniku R...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Robert w wtorek, 09 lipiec 2019 16:27

Taka moja drobna uwaga, kto jak kto ale druhowie strażacy powinni wiedzieć, że na fladze państwowej ie powinno umieszczać się żadnych napisów... pozdrawiam i gratuluję

Taka moja drobna uwaga, kto jak kto ale druhowie strażacy powinni wiedzieć, że na fladze państwowej ie powinno umieszczać się żadnych napisów... pozdrawiam i gratuluję
Gość
piątek, 29 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.