Brudzew: Po roku przerwy Biegi Kasztelańskie powróciły

Biegi Kasztelańskie

Od 1995 roku Gminny Klub Sportowy GKS Kasztelania organizuje cykliczną imprezę, która gromadzi tłumy dzieci i młodzieży. Po roku przerwy związanej z pandemią koronawirusa na stadionie przy ul. Piaski w Brudzewie odbyły się 25. Biegi Kasztelańskie. Nie zabrakło sportowych emocji i atrakcyjnych nagród.

Tegoroczne Biegi Kasztelańskie odbyły się w sobotę, 4 września, na płycie boiska w Brudzewie. Ich oficjalne otwarcie nastąpiło o godz. 14.00. Dokonał tego prezes Klubu Marcin Szymański, który podziękował wszystkim zaangażowanym w organizację wydarzenia.

- Mamy wrzesień, ale mamy piękną pogodę. Letni wiaterek, nie ma upału – idealne warunki do biegania. Dopisało nam dzisiaj wielkie szczęście – mówił Szymański, który dodał, że brudzewskie biegi kasztelańskie to impreza znana w całym powiecie.

- Bardzo dziękuje, że kontynuujecie tradycję tych, którzy 26 lat temu otworzyli pierwsze Biegi – w swojej wypowiedzi zaznaczył Wójt Gminy Brudzew Cezary Krasowski. Z budżetu samorządu przekazano dofinansowanie na to, aby rywalizacja sportowa mogła się odbyć.

W wydarzeniu, które prowadził Marek Kujawa, odbyło się 20 biegów podzielonych na zmagania dziewcząt i chłopców w różnych kategoriach wiekowych. Najwięcej emocji wzbudziły – zaplanowane na koniec imprezy – starty dzieci z roczników 2017 i młodszych. Każdy, kto stanął w szranki i wziął udział w biegu otrzymywał okolicznościowy medal. Dla najlepszych przewidziane były upominki i dyplomy.

W trakcie XV Biegów Kasztelańskim ich uczestnicy mieli do dyspozycji atrakcje takie jak stoisko z lodami i napojami, grill, dmuchańce, a także mieli możliwość obejrzenia z bliska nowego wozu bojowego druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brudzewie. Na koniec wśród uczestników rozlosowano także atrakcyjne nagrody.
Wspólne dzieło Boga, natury i ludzi dobiegło końca...
Władysławów: Festyn ze szczepieniami w Natalii

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 21 wrzesień 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.