Brudzew: Ponad pół miliona na drogi

Sesja Rady Gminy Brudzew

Podczas poniedziałkowej (28 września) sesji radni z gminy Brudzew zdecydowali o przekazaniu sporej kwoty na inwestycje drogowe, m.in. w miejscowości Kolnica.

Mieszkańcy Kolnicy długo czekali na remonty dróg wewnętrznych w swojej miejscowości. Będą one możliwe dzięki zmianom wprowadzonym do budżetu przez radnych gminy Brudzew. Na ten konkretny cel przeznaczono kwotę 510 tys. zł. Na pozostałe remonty dróg zabezpieczono w gminnym budżecie dodatkowe 100 tys. zł. Oprócz tego radni zdecydowali przeznaczy 12 tys. zł na na oznakowanie poziome drogi z Kolnicy do Bratuszyna (linie krawędziowe).

Kwotę 65 tys. zł zabezpieczono na rozbudowę placu zabaw w Chrząblicach i Galewie. Radny Mateusz Kaszyński, jako członek komisji oświaty wyraził nadzieję, że oprócz tych inwestycji znajdą się również środki na wprowadzenie zaleceń, jakie komisja oświaty przedstawiła w sprawozdaniu z kontroli placówek oświatowych, która miała miejsce pod koniec sierpnia. Wójt Cezary Krasowski zapewnił, że na mocy jego zarządzenia zostaną przesunięte środki chociażby na remont toalet w Szkole Podstawowej w Galewie.

Władysławów: Walczyli o puchar Wójta Gminy
Okna aluminiowe są już w zasięgu każdego w firmie ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 16 październik 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.