Brudzew: Powróćmy jak za dawnych lat…!

Uroczystość w Brudzewie

Styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni. Są jednak takie - jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. Do Szkoły Podstawowej w Galewie przybyli licznie zaproszeni dziadkowie.

Uroczystość ta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez naszej placówki. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Uroczystość rozpoczęła się krótką prelekcją przedstawicieli Powiatowej Komendy Policji. Przypominali i ostrzegali przed oszukiwaniem osób starszych metodą „na wnuczka”, co przy dzisiejszym spotkaniu było trafioną formą przekazu tych zagrożeń. W dalszej części uroczystości babcie i dziadkowie mogli już tylko podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Dzieci własnoręcznie przygotowały również dla swoich ukochanych gości upominki. Były to piękne laurki z życzeniami i bukieciki kolorowych kwiatków. Następnie pan dyrektor złożył życzenia przybyłym gościom i podziękował za występy małym artystom. Na koniec uroczystości dzieci zaprosiły swoich dziadków do wspólnej zabawy. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała. Dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami tejże placówki. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.
Przykona: „Dobrze widzi się tylko sercem, najważni...
Brudzew: Rocznica wybuchu Powstania Styczniowego
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 04 czerwiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.