Brudzew: Rekonstrukcja historyczna na początek obchodów 100-lecia Niepodległości w Kolnicy

Rekonstrukcja Kolnica

„Dotknij Niepodległości” – pod takim hasłem w gminie Brudzew rozpoczęły się obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę wolności. 4 listopada w parku w Kolnicy odbyła się z tej okazji inscenizacja historyczna.

Rekonstruowana bitwa została przygotowana przez Ostrowską Grupę Rekonstrukcji Historycznych. Oczywiście ze starcia z siłami niemieckimi zwycięsko wyszli polscy żołnierze. Może to dlatego, że w pokaz został zaangażowany ks. Zbigniew Wróbel – proboszcz z Brudzewa, który przed bitwą symbolicznie pobłogosławił oddział biało-czerwonych.

Zgromadzeni w parku mieszkańcy wysłuchali również koncertu Orkiestry Dętej OSP Brudzew działającej przy GOK „Wozownia”. Muzycy wykonali pieśni patriotyczne, a wśród nich m.in. utwór Pierwsza Brygada oraz Szara Piechota.

Wójt Cezary Krasowski podziękował wszystkim za udział w wydarzeniu. Gmina Brudzew ufundowała flagi narodowe dla mieszkańców, które zostały rozdane przez włodarzy, po to aby 11 listopada w Brudzewie przybrał wyjątkową oprawę. Na zakończenie na wszystkich czekała tradycyjna grochówka.
Komunikat: „Wydarzenia z 11.XI.1918 r. – śmierć pr...
Malanów: Zmiana władzy. Drugą turę wygrywa Ireneus...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
wtorek, 26 marzec 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.