Brudzew: Ścieżka edukacyjna na terenie Przedszkola Gminnego

Ścieżka Edukacyjna

 W minionym tygodniu, na placu przedszkolnym zamontowane zostały elementy małej architektury służącej edukacji ekologicznej najmłodszych mieszkańców gminy Brudzew z zakresu gospodarowania odpadami komunalnymi.

Projekt pod nazwą „Świat czysty jest piękniejszy!” zrealizowany został przez Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o. w Koninie, którego Gmina Brudzew jest udziałowcem.

Na terenie Przedszkola Gminnego pojawiły się kosze do zbierania odpadów wg. właściwych frakcji oraz tablice informacyjne wspierające proces segregacji. Pamiętajmy odpady to nie śmieci, lecz cenne surowce. Dzięki właściwej segregacji, mogą one zostać powtórnie wykorzystane, a kluczem do tego sukcesu jest właśnie praktyczna edukacja.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

źródło: brudzew.pl

Młodzi siatkarze z Turku ze wsparciem Małgorzaty G...
Fachowa pomoc w delikatnych problemach - bez skręp...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 25 luty 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.