Brudzew: Serce Galewskiego Wzgórza znów tętniło życiem

Serce Galewskiego Wzgórza

Już po raz szósty na Galewskim Wzgórzu przy Sanktuarium Przemienienia Pańskiego odbył się piknik rodzinny. Piękna pogoda, moc atrakcji oraz szczytny cel przyciągnęły tłumy mieszkańców.

W niedzielne popołudnie, 9 czerwca, w lesie przy kościele w Galewie odbył się VI Piknik Rodzinny „Serce i Róża Galewskiego Wzgórza”. Jest to impreza cykliczna organizowana przez ks. kustosza Jacka Budę – proboszcza parafii oraz Stowarzyszenie Valentinus i od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W jej trakcie zbierane są datki z przeznaczeniem na galewski kościół.

Na scenie pojawiły się dzieci ze Szkoły Podstawowej w Galewie i Chrząblic, które zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne. Towarzyszyła im muzyka m.in. ABBY, Erosa Ramazzottiego, a nawet jeden z utworów Fryderyka Chopina w tańcu „Kwiaty i motyle”. Wystąpiła także schola parafialna. Każdy kto przybył na piknik mógł wziąć udział w loterii fantowej, spróbować swojskiego jadła – w szczególności pysznego żurku, przymierzyć się do zabytkowego samochodu z Automobilklubu z Turku lub spróbować swoich sił w starciu z bykiem.

Najmłodszym największą frajdę sprawił tor przeszkód oraz piana-party, które zostały przygotowane przez druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej z Chrząblic. Upał sprawił, że nawet trochę starsze dzieci skorzystały z możliwości ochłody. Każdy uczestnik zabaw strażackich brał udział także w losowaniu misiów-ratowników.
Gwiazdy zaśpiewały dla Ziemi, czyli Earth Festival...
Pysznie, muzycznie i na sportowo, czyli Dni Dobrej...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
niedziela, 15 wrzesień 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.