Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Brudzew: Spłonęły 22 ary poszycia leśnego

pożar lasu

W lasach zaczął się najbardziej niebezpieczny pod względem zagrożenia pożarowego okres. Pierwszy w tym roku pożar poszycia leśnego wybuchł na terenie leśnictwa Brudzew.

Pożar zauważył pracownik Zakładu Usług Leśnych, który to zgłosił Leśniczemu. Dzięki natychmiastowej reakcji Straży Pożarnej został on szybko ugaszony. Spłonęły 22 ary pokrywy gleby oraz niestety odnowienie dębowe. Turkowskie Nadleśnictwo co roku od połowy marca do października, jest postawione w stan gotowości przeciwpożarowej, w tym czasie leśnicy pełnią dyżury przeciwpożarowe, a dodatkowo uruchomiony jest Punkt Alarmowo Dyspozycyjny, dzięki któremu utrzymywana jest sprawna komunikacja ze Strażą Pożarną. Dodatkowo w Nadleśnictwie Turek funkcjonuje system rozpoznawania pożarów, który za pomocą kamer o wysokiej rozdzielczości, zamontowanych na dużej wysokości, pozwala sprawnie przeciwdziałać pożarom lasu i gasić je w zarodku. Jednak najważniejsze jest, aby ludzie postępowali ostrożnie i odpowiedzialnie.

Przypominamy, ustawa o lasach zakazuje używania ognia zarówno w lesie, jak i 100 metrów od jego granicy. Leśnicy proszą, aby szczególnie w okresie wczesnej wiosny przebywając w lesie i jego okolicy postępować rozważnie. Ogień jest niebezpieczny dla lasu i jego mieszkańców, szczególnie dla młodych zwierząt, drobnych ssaków, płazów, gadów czy owadów, które nie są w stanie uciec przed płomieniami.

Po raz kolejny Lasy Państwowe włączyły się w kampanię społeczną „Stop pożarom traw” prowadzoną przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej.

Źródło: Nadleśnictwo Turek, fot. P. Moszczyński

drzewiecki baner1200x200

Aktywne powitanie Wiosny ze Stowarzyszeniem Kopern...
Władysławów: Pożar budynku inwentarskiego w Chylin...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 16 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.