Brudzew: Spotkanie ze stomatologiem

Stomatolog w SP

24.10. 2018 roku w szkole filialnej w Chrząblicach odbyło się spotkanie dzieci kl. 0-2 ze stomatologiem panią Anią. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z pracą stomatologa, zmniejszenie obaw przed wizytą w gabinecie dentystycznym oraz zachęcanie do kontroli zębów.

Pani stomatolog przypomniała dzieciom zasady higieny jamy ustnej. Na modelu szczęki zademonstrowała jak należy prawidłowo szczotkować zęby oraz jaką dietę stosować, żeby zęby były mocne i zdrowe. Spotkanie było dobrą okazją do zadawania pytań. Dzieci pytały: W jaki sposób działa szczoteczka elektryczna? Jak często należy odwiedzać gabinet dentystyczny? Podczas spotkania uczniowie wspólnie z panią stomatolog obejrzały bajkę pt. „Doktor Ząbek” i Legendę Zębolandii. Dzieci były bardzo aktywne, za co otrzymały nagrodę w postaci kolorowych naklejek. Na zakończenie wspólnie z panią stomatolog zaśpiewały piosenkę „Szczotka, pasta, kubek zimna woda”. Mamy nadzieję, że po tym spotkaniu już żadne dziecko nie będzie się bało wizyty u dentysty.
Andrzej Styczyński: Przed LOT-em pokotem
Brudzew: Ślubowanie pierwszaków ze Szkoły Podstawo...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
wtorek, 26 marzec 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.