Brudzew: Strażackie Mikołajki, czyli druhowie z Janiszewa z upominkami dla najmłodszych

OSP Janiszew

Mistrzowie Polski z Janiszewa nie zwalniają tempa. Dzisiaj tj. 6 grudnia druhowie wcielili się w rolę Świętych Mikołajów i ofiarowali dzieciom nie tylko zabawki, ale również opowiedzieli na czym polega praca strażaka. Maluchy były zachwycone i z chęcią witały gości.

Drużyna Mistrzów Polski OSP Janiszew w Mikołajki odwiedziła między innymi Oddział Dziecięcy Szpitala w Turku, Szkołę Podstawową w Brudzewie- Oddział Przedszkolny, Szkołę Podstawową w Galewie z Filia w Chrząblicach, Szkołę Podstawową w Koźminie- Oddział Przedszkolny oraz Przedszkole Publiczne w Brudzewie.

-Niesamowita frajda i dla dzieci i dla nas. Dzieci znakomicie się przygotowały. W każdej placówce były śpiewane kolędy, piosenki i recytowane wiersze. Obdarowane przez nas - a otrzymane od darczyńców zabawki, maskotki i pluszaki - budziły u dzieci nieskrywana radość. Dla nas z kolei uśmiech dzieci to najcenniejszy podarunek w Mikołajki. Było super!- mówił wiceprezes OSP Janiszew Władysław Karski.

Na tym jednak nie koniec, bowiem drużyna udała się z wizytą do posła Ryszarda Bartosika i starosty tureckiego Dariusza Kałużnego. Druhowie zostali mile przywitani w Urzędzie Gminy w Brudzewie oraz przez radną powiatową Barbarę Zielińską.

Dzień z całą pewnością należał do wyjątkowych, a dzieci na długo zapamiętają Mikołajów w mundurach strażackich, którzy ofiarowali nie tylko prezenty, ale również słowa otuchy.
„Zdrowie pod choinkę” w Szkole Podstawowej nr 5
Władysławów: Święty Mikołaj zawitał do Wyszyny

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 14 kwiecień 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.