Brudzew: Sześć osób na kwarantannie oraz sprzęt dla OSP i szpitala. Gmina walczy z COVID-19

Urząd Gminy Brudzew

Podczas dzisiejszej tj. 25 marca sesji Rady Gminy Brudzew omówione zostały działania podjęte w ramach zminimalizowania zagrożenia dotyczącego wystąpienia koronawirusa. Podczas spotkania zachowane zostały również wszelkie środki ostrożności.

Sesja Rady Gminy Brudzew wyjątkowo odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury „Wozownia” w Kolnicy. Każdy radny miał osobny stolik. Między uczestnikami obrad zostały zachowane odpowiednie odległości. Podczas spotkania dostępne były środki dezynfekujące, rękawiczki, a także maseczki.

O to, jakie działania podejmowane są na terenie gminy w celu zminimalizowania zagrożenia wirusem zapytał radny Mateusz Kaszyński.

Wójt Cezary Krasowski w odpowiedzi wskazał, że przede wszystkim wystosowano apele do mieszkańców, w tym jeden w postaci filmu udostępnionego w mediach społecznościowych. W Urzędzie Gminy powstała specjalna strefa oddzielająca pracowników od petentów.

-Pracowników jest mniej, ale w razie potrzeby są oni do dyspozycji mieszkańców- mówił wójt gminy Brudzew, tłumacząc, że wiele osób skorzystało z możliwości zaopiekowania się dziećmi w domu. Dodał również, że wszystkie jednostki organizacyjne na terenie gminy został zamknięte. Podobnie, jeśli chodzi o place zabaw, boiska, siłownie, czy halę sportową. Nieczynny jest także PSZOK przy ul. Pólko w Brudzewie.

Jak powiedział Krasowski mieszkańcy gminy będą na bieżąco informowani, jak wygląda sytuacja. W budżecie gminy zabezpieczone zostały również odpowiednie środki, które wykorzystane będą w razie potrzeby. Wsparcie w postaci dodatkowego sprzętu otrzymały także jednostki OSP włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Dodatkowo OSP Chrząblice wyznaczona została do udzielania pomocy osobom objętych ścisłą kwarantanną.

Głos w sprawie epidemii zabrał także radny z Krwon Jerzy Grzyśnik. Pytał on wójta czy jeśli na terenie gminy znajdzie się osoba zarażona COVID-19 to czy jej dane zostaną podane do publicznej wiadomości, żeby móc ograniczyć z nią kontakt. Wójt odpowiedział, że nie, bo to podlega tajemnicy.

Podał także, że na terenie gminy Brudzew jest sześć osób objętych kwarantanną. Wszystkie z nich wróciły z zagranicy i podlegają jej reżimom automatycznie.

W związku z epidemią gmina udzieli również wsparcia powiatowi tureckiemu. -Podjąłem decyzję w rozmowie z służbą zdrowia, że 10 tys. zł przekazane zostanie dla szpitala w Turku na zakup środków ochronnych - poinformował wójt. Podczas sesji radni podjęli również uchwały dotyczące przekazania dla powiatu tureckiego 5 tys. zł na respirator oraz 100 tys. zł na tomograf komputerowy.
Brudzew: Rewolucja śmieciowa w gminnym wymiarze
Nie będzie Dni Malanowa. „Są ważniejsze sprawy”

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 18 wrzesień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.