Brudzew: Witamy na Marsie

Witamy na Marsie

Grupa młodych i ambitnych osób stworzyła kółko astronomiczne działające pod okiem Hanny Smolińskiej. Wspólnie idą w ślady Wojciecha Brudzewa i odkrywają kosmos. W innowacyjny sposób poznają elementy programowania oraz konstruowania, co wcale nie jest takie proste.

Spotkania młodych naukowców odbywają się w Gminnym Ośrodku Kultury „Wozownia” . Właśnie tam trwały zajęcia dotyczące „Eksploracji Marsa”. Po krótkim wykładzie dotyczącym czerwonej planety członkowie kółka astronomicznego przystąpili do budowania robotów.

Do dyspozycji mieli zestawy edukacyjne klocków Lego. Zawierały one centrum sterowania, silniki, czujniki odległości, czujniki przechyłu oraz inne uniwersalne elementy potrzebne do budowy robotów. W przyszłości po założeniu pierwszej bazy na Marsie, będą służyły ze względu na swoją funkcjonalność do codziennego zmagania się z rzeczywistością marsjańską.

Na spotkaniu, które odbyło się 9 stycznia młodzi naukowcy zaprezentowali łazika toru liniowego, który ma za zadanie poruszać się na Marsie między bazami po wyznaczonym torze, który jest dla robota bezpieczny.

Dużym osiągnięciem jest również łazik odkrywca terenu, który ma za zadanie badać teren.
Wrażenie zrobił marsjański pojazd transportowy. Przemieszczając się na powierzchni marsa zajmuje się on transportem próbek gruntu marsowego.

Z całą pewnością zajęcia prowadzone przez Hannę Smolińską to tylko początek wspaniałej przygody. Młodzi naukowcy złapali już przysłowiowego bakcyla i dalej będą zagłębiać się w dziedzinę wiedzy, jaką jest astronomia.
 
Historyczna przysięga współczesnych terytorialsów
Uczniowie wyskakiwali przez okna - mija 38 lat od ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
środa, 26 czerwiec 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.