Brudzew: Wyjątkowa uroczystość w Szkole Podstawowej

Brudzew SP

20 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Wojciecha z Brudzewa w Brudzewie odbyła się niecodzienna uroczystość – 30 lecie przejścia do nowego budynku szkoły połączone z tradycyjnie obchodzoną w szkole Wigilią .

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście – byli dyrektorzy szkoły, emerytowani nauczyciele, przedstawiciele władz samorządowych i organizacji współpracujących ze szkołą oraz przedstawiciele rodziców oraz sponsorzy.

Cała społeczność uczniowska wraz z dyrekcją, nauczycielami i gośćmi zebrała się w Hali Sportowej. Uroczystość rozpoczęła się od programu artystycznego na który składały się wiersze, piosenki, tańce i pokaz gimnastyczny. Interesującą postacią był kronikarz, który przypomniał 30 – letnią historię placówki. Program artystyczny zakończył się życzeniami dla szkoły na nowe 30 lat.

Szkoła ma się również czym pochwalić, o czym przypomniały przedstawicielki Samorządu Szkolnego – nowocześnie wyposażone klasy i pracownie, tablice interaktywne, nowoczesny kompleks boisk, stołówka szkolna, gabinet stomatologiczny i pielęgniarki szkolnej. Uczniowie osiągają sukcesy dydaktyczne i sportowe. Rozwijają swoje pasje i zainteresowania.

Po programie artystycznym głos zabrała Pani Dyrektor Agnieszka Ordon, która powitała wszystkich przybyłych na uroczystość i przypomniała wydarzenia z 1989 r. Podziękowała tym, którzy swoją pracą przyczynili się do rozwoju szkoły i tym, którzy nadal pracują na jej sukces. Minutą ciszy uczczono tych, których nie ma już wśród nas.

Głos zabrali też zaproszeni goście. Były przemówienia, życzenia i kwiaty. Na pamiątkę tego dnia posadzono przed szkołą dąb, który od teraz będzie świadkiem nowej historii szkoły. Następnie wszyscy przeszli na łącznik Szkoły Podstawowej, gdzie odbyła się druga część – uroczysta kolacja wigilijna. Przedstawicielki Samorządu Szkolnego złożyły życzenia świąteczne, a chór pięknymi kolędami wprowadził zebranych w świąteczny nastrój. Ksiądz odmówił modlitwę i wszyscy podzielili się opłatkiem. Następnie można było spróbować smacznych potraw wigilijnych.

Tu również wszyscy przybyli mogli obejrzeć zdjęcia z dawnych lat i kroniki szkolne.
Dobra: Jasełka w ZS-P
„Światło, które daje moc” w NSPJ w Turku

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 16 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.