Burmistrzem się bywa , a człowiekiem....? Część III

Towarzystwo Samorządowe

Czas kampanii wyborczej to czas rozważań wyborców i podejmowanie decyzji na kogo zagłosować 21 października 2018r? To także czas analizy dokonań zarządzającego naszym miastem przez ostatnie cztery lata Burmistrza Romualda Antosika.

Wiemy już, że będzie się On ubiegał o wybór na kolejna kadencję. Tym razem jednak jako kandydat Komitetu Wyborczego Wyborców Romualda Antosika. Przez ostatnie kilkanaście lat skakał jak konik polny po różnych organizacjach w lokalnej polityce jako reprezentant TS, RIP, PO, LPS, ZT i czego tam jeszcze. Czyżby Ziemia Turkowska też ostatnio nie pasowała Antosikowi założycielowi ?

Przypomnijmy, że w poprzedniej kampanii wyborczej Romuald Antosik głosił projekty służące zwiększeniu atrakcyjności inwestycyjnej (czego? kogo?), poszerzeniu rynku pracy (gdzie?), czy wzrostu liczby mieszkańców (gdzie?). Jak wiemy, po czterech latach Jego nieudolnych prób rządzenia Turkiem nic takiego się nie wydarzyło.

Głosił też, że osiągnąć powyższe cele będzie można poprzez
 Aktywne poszukiwanie inwestorów,
 Jawność i przejrzystość życia publicznego,
 Możliwość inicjatywy uchwałodawczej,
 Usprawnienie funkcjonowania spółek miejskich,
 Program opieki zdrowotnej,
 Inwestycje miejskie o charakterze miastotwórczym,
 Uporządkowanie ruchu samochodowego,
 Komunikacja podmiejska,
 Przejęcie od powiatu dróg znajdujących sie w mieście,
 Rewitalizacja i zagospodarowanie parku miejskiego.

Niestety przedstawiane przez Niego cele nie zostały osiągnięte. Romuald Antosik nie potrafił przeprowadzić nawet jednej miastotwórczej inwestycji. Mogły nią być instalacje fotowoltaiczne dla budynków jednorodzinnych. Jak informowaliśmy mieszkańców pierwszy przetarg zakończył się porażką. Porażką zapewne zakończy się i drugi przetarg na tę samą inwestycję bowiem czas wykonania wszystkich robót Antosik skrócił do trzech miesięcy. Czy burmistrz bawi się mieszkańcami ? Tego dowiemy się po rozstrzygnięciu przetargu jeszcze w tym miesiącu. Antosik doprowadził do sytuacji, że lokatorzy lokali i domów zapłacą dużo więcej za ogrzewanie i ciepłą wodę. Antosik nie potrafił także przygotować z korzyścią dla mieszkańców budownictwa mieszkaniowego. O tym jakie warunki najmu czekają na potencjalnych najemców informowaliśmy we wcześniejszych naszych artykułach. Czynsze na poziomie 15 zł za m2 to zbyt duże obciążenie dla budżetów domowych najemców. Zakończono co prawda budowę budynków socjalnych na Zdrojkach Lewych, ale od 3 miesięcy stoją one puste. Niektórzy mówią, że woda w tych budynkach leje się po ścianach, a stolarka pęcznieje i wypacza się. Czy nie szkoda było naszych pieniędzy na taką gospodarkę?

Wszyscy też pamiętamy potraktowanie wspólnot mieszkaniowych przy ul. Smorawińskiego przy realizacji Budżetu Obywatelskiego. Lekceważenie i brak szacunku dla partnera jakim są mieszkańcy miasta nigdy nie powinno mieć miejsca w murach Urzędu Miejskiego w Turku.

Wielu zadaje sobie pytanie, dlaczego te wszystkie działania poniosły klęskę. Jest na to proste wytłumaczenie. Wiadomo, że burmistrz nie pracuje sam. Na jego sukcesy pracuje zespół urzędników. I w tym całe sedno porażki Antosika. Warunkiem osiągania sukcesów każdego burmistrza jest dobra kadra urzędnicza. Dobór ludzi do pracy to połowa sukcesu. Antosik zapewne nie zdawał sobie z tego sprawy bo zaraz na początku swojego urzędowania dokonał reorganizacji urzędu, pozbył się, delikatnie mówiąc, w bardzo niekulturalny sposób, urzędników z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem zawodowym, wiedzą i wykształceniem, którego w rok, dwa czy trzy się nie osiągnie. Jednych zwolnił z dnia na dzień, innych zmusił do zwolnienia się na własną prośbę, a jeszcze innych odsunął od pracy. Niektórych doprowadził do odejścia z pracy po wielu tygodniach przesiadywania na korytarzu bo zabrakło dla niego biurka i krzesła.

Rozważmy zatem sukcesy i porażki ostatnich czterech lat w naszym mieście.
W związku z informacją na stronach Urzędu Miejskiego w Turku, że ogłoszony został przetarg na budowę budynków wielorodzinnych na Osiedlu Wyzwolenia w Turku zachęcamy mieszkańców do zapoznania się jaką to niespodziankę Antosik przygotował dla mieszkańców w postaci budowy przez PGKiM spółka z o.o. w Turku dwóch bloków. Informacje na ten temat znajdziecie Państwo pod poniższym linkiem.

Antosik nie martwi się o spłatę kredytu na budowę mieszkań na os. Wyzwolenia, bo spłacą go ich najemcy

Zachęcamy także do zapoznania sie z tekstem na temat fotowoltaiki w Turku.
TS: Fotowoltaiczna i solarna porażka Antosika ?

TS: Obiecanki, cacanki........czyli plan Antosika na kadencję 2014-2018. Cześć I

Tutaj znajdziecie Państwo nasze stanowisko na temat odwiertu geotermalnego.

Towarzystwo Samorządowe: Geotermia Turek szansą dla mieszkańców

Tutaj z kolei tekst na temat oświaty i wykorzystania szkół do politycznej propagandy.

TS: Oświata w Turku, to jeszcze da się naprawić…

TS: Polityczna propaganda Antosika przy wykorzystaniu szkół z naruszeniem prawa

Tylko mieszkańcy mogą zakończyć czas nieudolnych rządów i mękę Antosika na stanowisku burmistrza.

Zarząd
Koła Miejskiego w Turku Towarzystwa Samorządowego

Brudzew: Miejscowość Tarnowa, już niebawem jak mal...
Kawęczyn: MDP Będziechów dziękuje

Podobne wpisy

 

Komentarze 4

Gość - Eugeniusz Maciejewski w piątek, 28 wrzesień 2018 21:35

Komentarz ten piszę z uwagi na nieuzasadnione ataki a moją osobę. Szanowni wyborcy, kandydaci - wszystkich Komitetów W. - do władz samorządowych wyjaśniam, że przedstawiam niektóre nieprawidłowości nie po to,by komuś "dowalić", lecz po to by uniknąć podobnych błędów w przyszłości . Pan R. Antosik, czy Pan Seńko - który również jako organizator Dożynek Powiatowych i w dodatku szef partii rolników też nie pozwalał Związkom Rolniczym wystąpić w dniu ich święta - zapewne teraz zrozumieją i będąc ponownie włodarzami - czy inni - tego błędu nie popełnią i o to tylko chodzi. Prawdziwi przyjaciele zawsze mówią prawdę, choćby najbardziej bolała, a nie przytakiwać wszystko dla poklasku. Gdy z woli wyborców zostanę radnym Sejmiku wielkopolskiego (z listy nr 7), to będę robił wszystko by mieszkańcy naszego regionu otrzymali jak największą pomoc finansową do realizacji zaplanowanych zadań samorządowych. Będę robił wszystko, by współpraca z nowymi samorządowcami układała się pozytywnie, dla dobra wspólnego - naszych małych Ojczyzn. Pozdrawiam wszystkich

Komentarz ten piszę z uwagi na nieuzasadnione ataki a moją osobę. Szanowni wyborcy, kandydaci - wszystkich Komitetów W. - do władz samorządowych wyjaśniam, że przedstawiam niektóre nieprawidłowości nie po to,by komuś "dowalić", lecz po to by uniknąć podobnych błędów w przyszłości . Pan R. Antosik, czy Pan Seńko - który również jako organizator Dożynek Powiatowych i w dodatku szef partii rolników też nie pozwalał Związkom Rolniczym wystąpić w dniu ich święta - zapewne teraz zrozumieją i będąc ponownie włodarzami - czy inni - tego błędu nie popełnią i o to tylko chodzi. Prawdziwi przyjaciele zawsze mówią prawdę, choćby najbardziej bolała, a nie przytakiwać wszystko dla poklasku. Gdy z woli wyborców zostanę radnym Sejmiku wielkopolskiego (z listy nr 7), to będę robił wszystko by mieszkańcy naszego regionu otrzymali jak największą pomoc finansową do realizacji zaplanowanych zadań samorządowych. Będę robił wszystko, by współpraca z nowymi samorządowcami układała się pozytywnie, dla dobra wspólnego - naszych małych Ojczyzn. Pozdrawiam wszystkich :)
Gość - Darek w czwartek, 27 wrzesień 2018 01:37

Nie odmawiam TS prawa do bycia "dobrym dla mieszkańców", ale obawiam się, że znacząca częśc tych postulatów to zwyczajny koncert życzeń.

Nie odmawiam TS prawa do bycia "dobrym dla mieszkańców", ale obawiam się, że znacząca częśc tych postulatów to zwyczajny koncert życzeń.
Gość - Janek w czwartek, 13 wrzesień 2018 16:17

Święta prawda. Rządy antosika to porażka.

Święta prawda. Rządy antosika to porażka.
Gość - Marek w czwartek, 13 wrzesień 2018 09:16

Weźcie sie chłopaki i razem z całym zarządem TS posprzątajcie Trojanowi Arkady. Smród tam jest duży, ubóstwo jak w przytułku. Opinię powyższą uzyskałem na podstawie lektury opinii zawartych na booking.com a dotyczących hotelu Arkady.

Weźcie sie chłopaki i razem z całym zarządem TS posprzątajcie Trojanowi Arkady. Smród tam jest duży, ubóstwo jak w przytułku. Opinię powyższą uzyskałem na podstawie lektury opinii zawartych na booking.com a dotyczących hotelu Arkady.
Gość
poniedziałek, 25 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.